720l [zakole rzeki]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

Wydaje mi sie ze Kubiszon jako pierwszy na tym forum przerabiał Polypterusy -> http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=1126

cerevelo
Posty: 31
Rejestracja: 2011-12-25, 10:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cerevelo »

Radzimierz pisze:Wydaje mi sie ze Kubiszon jako pierwszy na tym forum przerabiał Polypterusy -> http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=1126
Tak, oczywiście zgadza się, wtedy zbiornik wyglądał wprost oszołamiająco.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

cerevelo pisze:A może polypterusy afrykańskie? Moim zdaniem idealnie by tam pasowały, bo brzanki rekinie to tak średnio trafiona obsada i całkowicie odstająca od pozostałej fauny.
Hehe, wielopłetwców już raczej nie planuję, ale kto wie... Jakiś tam plan już mam, więc niebawem będą zmiany w obsadzie.
Póki co to zauważyłem, że piasek trochę za bardzo urósł z przodu przez co kamienie z tyłu się zapadły, więc postanowiłem to poprawić... jak już wyciągnąłem wszystko z akwarium to włożyłem z powrotem tylko korzenie. Efekt:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podoba mi się to rozwiązanie pod kilkoma względami. Pierwsza sprawa to dużo bardziej widoczne są zbrojniki. Wcześniej zaszywały się między kamieniami tak bardzo, że w sumie nie wiedziałem czy żyją i ile tam ich wciąż jest. Druga sprawa, to sam piasek i korzenie daje więcej możliwości zmiany wyglądu. Przed chwilą poprzestawiałem nieco i już jest ciut inaczej:) Więcej jest po prostu możliwości niż przy kamieniach, które wymuszały nieco pozycję korzeni.
Jak Wam się podoba po zmianie?

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

Dla mnie bomba. Fajne korzonki w poprzedniej aranżacji nie wyglądały tak efektownie :mrgreen:

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Ja powiem, że z kamieniami wyglądało lepiej... teraz zbiornik wydaje się być mniejszy niż jest w rzeczywistości.
Ale najważniejsze żeby się Tobie podobało ;-) Teraz z samymi korzeniami BW mi to zacznie pachnieć :-D
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Mi też się wcześniej bardziej podobało... teraz wygląda tak hmm nudno - same patyki i ryby.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

takie lekkie bw się porobiło, drastyczna zmiana klimatu, ciężko mi powiedzieć, coś w sobie ma
Co by tu napisać... :-P

pstrag222
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-03, 11:56
Lokalizacja: dzozefów

Post autor: pstrag222 »

No i teraz , aranż jest taki nijaki:)
ale może po zmianach w obsadzie jeszcze go dopracujesz
144L-Herotilapia multispinosa,Poecilia sphenops,Agamyxis pectinifrons
38L- Azja(Colisa lalia)

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Baniak na pewno wygodniejszy w obserwacji,ale wieje mi teraz sztucznoscia.
Poprzednia odslona byla niesamowicie naturalna i zbiornik wydawal sie ogromny,podobalo mi sie,ten tez w sumie zly nie jest,ale na tle tamtego aranzu,to wyglada mizernie.
Tam byla prawdziwa rzeka.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

Mi sie teraz bardziej podoba :) Ale niebardzo mi tutaj ta brzanka pasuje, wprzeciwnienstwie do czarnych nozowców które wygladaja swietnie !

Nairams
Posty: 199
Rejestracja: 2012-01-16, 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Nairams »

Ja wolę w akwarium widok korzeni niż kamieni. Jednak Twoja aranżacja kamienna tworzyła niesamowity klimat, oraz mimo wszystko przyjemnie było na tym zawiesić oko. Korzenie teraz prezentują się świetnie, ale jednak brak tu tych kamulców. Może spróbuj z dużo mniejszą ilością kamieni, nie psując przy tym tego co widzisz patrząc na baniak, czyli korzeni.
Ostatnio zmieniony 2012-02-12, 21:55 przez Nairams, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

mat114 pisze:teraz zbiornik wydaje się być mniejszy niż jest w rzeczywistości.
No faktycznie na zdjęciu tak to wygląda, ale zauważyłem to dopiero właśnie na zdjęciu. W rzeczywistości baniak zrobił się większy, więcej z nim wolnej przestrzeni. Wcześniej było nieco naćkane i trochę ciężko.
3runer pisze:takie lekkie bw się porobiło
Trochę podeszło pod ten klimat. Może to znak żeby wpuścić więcej zbrojników:D
Incognito pisze:teraz wygląda tak hmm nudno - same patyki i ryby.
Wcześniej były same patyki i kamienie:P Zastanawiam się teraz czy to kamienie robiły taką różnicę, czy samo ustawienie korzeni jest mniej korzystne. Tzn. ustawienie korzeni będzie dopracowywane bo aktualnie też mnie nie zadowala ale podoba mi się ta przestrzeń.
Lukiki pisze:Baniak na pewno wygodniejszy w obserwacji,ale wieje mi teraz sztucznoscia.
Różnica w obserwacji jest ogromna:) Co do sztuczności to widzę to również, postaram się zneutralizować.
Lukiki pisze:Poprzednia odslona byla niesamowicie naturalna i zbiornik wydawal sie ogromny,podobalo mi sie,ten tez w sumie zly nie jest,ale na tle tamtego aranzu,to wyglada mizernie.
Tam byla prawdziwa rzeka.
Hmmmm kamienie jednak robią taką różnicę?
Radzimierz pisze:Ale niebardzo mi tutaj ta brzanka pasuje, wprzeciwnienstwie do czarnych nozowców które wygladaja swietnie !
No nożowce są super, zwłaszcza jak się je widzi w ruchu. Brzanka nie jest zła, ożywia nieco zbiornik, choć teraz nie jest już tak potrzebna jak przy kamieniach, gdzie tylko ją było widać.
Nairams pisze:Może spróbuj z dużo mniejszą ilością kamieni, nie psując przy tym tego co widzisz patrząc na baniak, czyli korzeni.
Myślałem o tym, pewnie tak też spróbuję. Tylko, że podoba mi się ten pusty piach:/
Ostatnio zmieniony 2012-02-13, 09:30 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 2 razy.

Drago
Posty: 34
Rejestracja: 2012-01-09, 18:52
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Drago »

Możesz dać zdjęcia tego ? ''Mruk - Brienomyrus brachyistius x 2
Mruk - Nieoznaczyłem jeszcze x 1'' chciałbym zerknąć z ciekawości.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Drago pisze:Możesz dać zdjęcia tego ? ''Mruk - Brienomyrus brachyistius x 2
Zdjęcia były w poprzednim temacie:
Obrazek
Obrazek
Drago pisze:Mruk - Nieoznaczyłem jeszcze x 1'' chciałbym zerknąć z ciekawości.
A to będzie ciężko, bo nie posiadam chyba żadnego dobrego zdjęcia tej ryby, a cyknąć ją niełatwo. Podobna jest do tych wyżej, ale jest ciemna i ma taką wypustkę przy pysku, jakby szczątkową trąbkę.
Ostatnio zmieniony 2012-02-19, 12:10 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Po kilku godzinach ciężkich prób ustawiania korzeni pod każdym kątem i w każdej płaszczyźnie, razem i oddzielnie, w górze i na dole udało mi się w końcu osiągnąć zadowalający efekt:
Obrazek
Myślałem o kamieniach, ale raczej wykorzystam je w klubowym akwarium.
Ostatnio zmieniony 2012-02-19, 22:04 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”