plexi, poliwęglan, czy szkło?

podziel się pomysłami
rekrut81
Posty: 121
Rejestracja: 2010-08-29, 16:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ-śródmieście

Post autor: rekrut81 »

Marek111 pisze:Mieszkam w malutkim pokoju gdzie nie mam za dużo miejsca i mama wyznaczyła mi
tylko miejsce pomiędzy szafką a leżanką. Tam zaś mogę dać tylko małe akwarium do
60 litrów, Dlatego tam tylko mogę zmieścić wszystkie moje ulubione rybki.
Dlatego postanowiłem akwarium przedzielić. :-/
W poliwęglanie chcę zrobić malutkie dziurki i to w takich miejscach żeby nie były widoczne.
Chodzi o to żeby nie zakłócić cyrkulacji wody. Chcę z jednej strony dać piranie a z drugiej
skalary lub złote rybki.

No to kolego pojechałeś po bandzie.A na spacer to rybki bedziesz wyprowadzał do wiaderka 5L czy zaszalejesz i bedziesz wpuszczał do wanny. ;-) Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Na basen będzie z nimi chodził się popluskać ;-)

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Radziłbym Ci szybko dopisać że to co pisałeś to był żart, bo Cie tu zjedzą :P

Sprawdź w galerii zbiorników forumowiczów co trzymają w 60 L i zastanów się jeszcze raz nad tym co chcesz wpuścić.

Awatar użytkownika
Nielot
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-17, 07:17
Lokalizacja: łódź

Post autor: Nielot »

pomijając temat trzymania rybek w konserwie to wydaję mi się, że jak i plexi jak i poliwęglan po dłuższym czasie się odkształcą od ciepła. Z przeźroczystych materiałów to raczej najlepsze i najpewniejsze szkło.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

W takich temperaturach jakie mogą wystąpić w akwarium to nic im się nie stanie, tworzywo może jedynie zmatowieć.
Z przeźroczystych materiałów to raczej najlepsze i najpewniejsze szkło.
Ze szkłem jest problem w chwili gdy chcemy w nim wiercić otwory.

Marek111
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-08, 10:30
Lokalizacja: internet

Post autor: Marek111 »

Mój pomysł ze ścianką w akwarium to jest pierwsza część planu jaki zamierzam wykonać.
Za ścianą mam kolegę z klasy który też się interesuje rybami. Podobnie jak ja też ma mały pokoik i to razem z dwoma braćmi. Jego dziadek jest hydraulikiem. Postanowiliśmy połączyć jego i moje akwarium rurkami przez ścianę. Myślimy o rurach z przeźroczystego materiału.
Poliwęglan odpada bo ciężko dostać o przekroju rurki. Może uda nam się zdobyć z pleksi.
Rodzice po wielu prośbach zgodzili się na wiercenie w ścianie ale tylko jak poprawie stopnie w szkole. U kolegi w szkole też z nauką nie jest najlepiej. Jak się wszystko uda to nie wiem czy
rodzicom mówić że przez ich pokój będą pływały piranie. Mojej babci pomysł się bardzo podoba.
Marek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Z jednej strony intreguje mnie ten projekt i chciałbym zobaczyć fotorelację z jego wykonania, zaś z drugiej strony... jakaś część mnie mówi mi, że to się nie uda i ta sama część proponuje Ci najpierw poczytać dużo o akwarystyce następnie zaszczepić w sobie zdrowe podejście do akwarystyki, bo narazie jest z tym u Ciebie bardzo źle.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Pomysł bynajmniej dziwny albo raczej bardzo dziwny. W sprawie przeźroczystych rur to albo plexi http://sklep.akces-plexi.pl/category.ph ... ory=100169 ewentualnie szklane ale tu ceny też nie są niższe.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Widziałem takie konstrukcje w internecie, wyglądają ciekawie - coś jak chomicze rurki dla ryb. Przy dobrym rozplanowaniu, obliczeniach, cierpliwości, ogromnym nakładzie finansowym, perfekcyjnym wykonaniu oraz pozwoleniu na połączeniu miekszań może się uda kto wie. Dziejsza młodzież w dobie internetu jest bardzo kreatywna.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 20:39 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Kreatywność owszem- projekt jest możliwy do wykonania.
Ale sam pomysł jest ... "abstrakcyjny" gdyby to był 1.IV to było by to bardziej zrozumiałe.
Wybór gatunków nawet do połączonych zbiorników 2x60L też jest kwestią o której lepiej nie wszczynać dyskusji.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Dolicz "korytarze" - może to dać liczbę o jakiej nam się nie śniło ;)
O jakich piraniach rozmawiamy? Może Pacu? 8-)

Marek111
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-08, 10:30
Lokalizacja: internet

Post autor: Marek111 »

Dzięki Incognito za wklejenie zdjęcie - właśnie o to mniej więcej mi chodziło tylko na jednym poziomie.
Zacząłem właśnie rysować żeby wkleić na forum plan ale Incognito zrobił to jako zdjęcie i wiadomo dokładnie o co chodzi. Uważam że jak się wszystko zrobi z głową to będzie to fajne, a ryby nie będą cierpiały z powodu ciasnoty. Dziadek kolegi obiecał powstawiać tak zawory żeby ryby się wzajemnie nie pozjadały. No chyba nie myślicie że wpuszczę pacu, raczej coś o kilka rozmiarów mniejszego.
Póki co lecę do szkoły bo tam sprawy mają się nie najlepiej.
Marek

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Marek111 pisze:Mój pomysł ze ścianką w akwarium to jest pierwsza część planu jaki zamierzam wykonać. Za ścianą mam kolegę z klasy .... Postanowiliśmy połączyć jego i moje akwarium rurkami przez ścianę.
Tu fragment z dyskusji o przedzieleniu akwarium na pół...
Marek111 pisze:Chcę z jednej strony dać piranie a z drugiej
skalary lub złote rybki.


Łącząc te dwa pomysły uzyskamy piranie w około 60L i Skalary lub welony w drugiej części czyli około 60L. Nawet dodając rury idące "przez ścianę" pojemność nie wzrośnie znacznie...

Pomysł jest do zrealizowania, ale nie przy założeniach jakie podał autor wątku. Chyba że kolega z klasy mieszka za ścianą w sąsiednim bloku. Lub kolega nie mieszka bezpośrednio za ścianą... a rury będą przebiegać przez kilka pomieszczeń.
W innych przypadkach ocena sytuacji podana przez użytkownika Lukki nie mija się z prawdą. Jednak życzę powodzenia i po ewentualnej realizacji proszę o foto z opisem jak mają się mieszkańcy.
Ostatnio zmieniony 2013-03-18, 08:28 przez chwialek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Moje wypowiedzi są nasączone sarkazmem ;)

Zobaczymy co z tego wyjdzie, obstawiam, że nic.

Mam nadzieję, że jeżeli już Marek111 finalnie podejmie się skonstruowania tego cuda to wybór zarybienia padnie na coś innego niżeli wspomniane wyżej ryby.
Patrząc na podejście wybrałbym coś małego, kolorowego, ruchliwego i mało wymagającego np. danio ;]

Ciekawi mnie kwestia budżetu przeznaczonego na tą inwestycję...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Incognito pisze:Ciekawi mnie kwestia budżetu przeznaczonego na tą inwestycję...
Marek111 pisze:Mojej babci pomysł się bardzo podoba.
Czyli sponsor już jest :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DIY [Zrób to Sam]”