300 l [ROŚLINNE] Zafiry, mała fotorelacja.NOWE FOTKI

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

Dzięki za linka. Kurka, to do mojego 300l to chyba z 7 paczuszek po 5kg z tego co piszą :shock: chyba pozostaje mi bazaltowe....

Awatar użytkownika
neo_corporation
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-01, 15:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: neo_corporation »

tak tyle gdzieś tego wyjdzie, sam mam taki baniak ale jak chcesza zaoszczedzić możesz na przód zrobić plaże ze żwiru lub piasku kwarcowego
technik drogowiec
studia geodezyjne w trakcie --> dopełniło się .inż :D

Awatar użytkownika
maniek
Posty: 241
Rejestracja: 2009-03-04, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek »

A ja chciałbym Ciebie zapytać o AS+ . To jest to samo podłoże od kwietnia 2009 czy je już podmieniałaś . Jeżeli jest to ,to samo podłoże to jak długo przewidujesz je jeszcze używać . Czy widzisz jakieś zmiany w podłożu zachodzące (nie chodzi mi oczywiście o nawożenie ). Pytam dlatego że ja mam AS+ od lutego 2009 i zaobserwowałem u siebie zmianę jego koloru z czarnego stało się brązowe .

Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

No taka plaża to dla mnie super sprawa, tylko obawiam się na jak długo bo jak to wykonać aby piasek się nie mieszał ze żwirem? Macie jakieś patenty? I co z czyszczeniem tego piachu aby nie wchodził w rurkę? bo nie wierzę aby się nie zbierał na nim brud tzn kupki naszych płuwających podopiecznych ;-)

Awatar użytkownika
paluszekrybny
Posty: 94
Rejestracja: 2010-04-29, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paluszekrybny »

Dominique pisze:No taka plaża to dla mnie super sprawa, tylko obawiam się na jak długo bo jak to wykonać aby piasek się nie mieszał ze żwirem? Macie jakieś patenty? I co z czyszczeniem tego piachu aby nie wchodził w rurkę? bo nie wierzę aby się nie zbierał na nim brud tzn kupki naszych płuwających podopiecznych ;-)
Co do robienia plaży i innych takich, to zapraszam do tego tematu(w końcu się zebrałem i przekopiowałem ten mój "poradnik" na nasze forum też...)

http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=6262

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Dominique pisze:to do mojego 300l to chyba z 7 paczuszek po 5kg z tego co piszą :shock:
Dokładnie, 7 paczek jest w sam raz i tyle jest u mnie
maniek pisze:To jest to samo podłoże od kwietnia 2009 czy je już podmieniałaś . Jeżeli jest to ,to samo podłoże to jak długo przewidujesz je jeszcze używać . Czy widzisz jakieś zmiany w podłożu zachodzące (nie chodzi mi oczywiście o nawożenie ). Pytam dlatego że ja mam AS+ od lutego 2009 i zaobserwowałem u siebie zmianę jego koloru z czarnego stało się brązowe .
;-)
Tak, to jest to samo podłoże, od 2009 roku.Na razie nie zamierzam go zmieniać.A zmiany, jakie zachodzą na skutek użytkowania tego podłożą, to następuje degradacja kulek, które rozpadają się w pył po jakimś czasie.Zmiany koloru nie zaobserwowałam.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Czy nie masz problemu pyły pływającego w toni wody ? Mam Aquasubstrat i taki pył w wodzie ze szok. Zastanawiam się nad kolejnym kubełkiem. Narazie mam 2217.
Pozdrawiam
Piotr

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

To może i ja sie podziele spostrzeżeniami z używania ASII+.
Ja u siebie w 160 l na dnie o wymiarach 100x40 wsypałem 5 worów ,owego cudownego podłoża.
Akwa zalane w październiku 2008 i funkcjonuje do dziś na tym podłożu,a efekty są zadawalające.
Napewno minusem jest robienie się dosłownie kawy w zbiorniku jak sie troche ruszy dno.
Poza tym od początku mam jakieś pasożyty ,które wyłażą mi na szyby ,czy wy macie u siebie coś takiego?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Alchemik pisze:Czy nie masz problemu pyły pływającego w toni wody ? Mam Aquasubstrat i taki pył w wodzie ze szok
Po przesadzaniu roślin i wzruszaniu podłoża mam zakurzone rośliny,ale szybko ustępuje, filterek dobrze czyści.
behemoth pisze:Poza tym od początku mam jakieś pasożyty ,które wyłażą mi na szyby ,czy wy macie u siebie coś takiego?
Pasożyty nie są związane z posiadaniem owego podłoża, zapewne masz wypławki w akwarium. Ja jestem z tego podłoża bardzo zadowolona i gdybym miała jeszcze raz zakładać tego typu zbiornik, to ponownie mój wybór by padł na to podłoże, bo jest już przeze mnie sprawdzone i na prawdę godne polecenia.
Ostatnio zmieniony 2011-01-27, 19:19 przez Zafira, łącznie zmieniany 1 raz.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Alchemik pisze: Mam Aquasubstrat i taki pył w wodzie ze szok.
Jeśli się "nie grzebie" w podłożu to wszystko jest oki. I to jest nic w porównaniu z substratem Aquaela. Natomiast
Zafira pisze:Po przesadzaniu roślin i wzruszaniu podłoża mam zakurzone rośliny,ale szybko ustępuje, filterek dobrze czyści.
Dokładnie tak jest. Po kilku godzinkach woda jest kryształ.
Zafira pisze:Tak, to jest to samo podłoże, od 2009 roku.Na razie nie zamierzam go zmieniać.A zmiany, jakie zachodzą na skutek użytkowania tego podłożą, to następuje degradacja kulek, które rozpadają się w pył po jakimś czasie.Zmiany koloru nie zaobserwowałam.
I tutaj też się podpiszę pod tym zdaniem. Ten substrat mam nieco dłużej, "przeżył przeprowadzkę" do innego akwa a objawy takie, jak wspomniała Zafira, zmienia się w pył, jednak koloru nie traci :-)

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Ostatnie wcielenie:
Obrazek
Obrazek
Pogestemon erectus:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-11-05, 00:11 przez Zafira, łącznie zmieniany 3 razy.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Tak roślinnie:
Na widok bomblujących roślin, moje dziecko powiedziało dziś:"Mamusia lypki płacą,łeski im lecą" :-)
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-22, 09:22 przez Zafira, łącznie zmieniany 1 raz.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

ja kolejnych wywrotek z cukrem nie będę stawiał, ale robi wrażenie :)

piękne rośliny :)
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

3runer pisze:ja kolejnych wywrotek z cukrem nie będę stawiał,
A co z beczkowozem wazeliny? :mrgreen:

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

nie da się inaczej :P

stan roślin, kolory, nic tylko patrzeć
Co by tu napisać... :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”