720L [Badyle]

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

720L [Badyle]

Post autor: Kubiszon »

Akwarium, które prezentuję, zaczyna wyglądać tak jak to sobie od początku wyobrażałem. Ponieważ jego charakter i styl raczej się już nie zmieni i teraz będę jedynie dopracowywał jego wygląd, to postanowiłem stworzyć nowy wątek, aby wcześniejsze "przejścia" z tym baniakiem stanowiły odrębną historię.
Po pozbyciu się z akwarium potworów postanowiłem poeksperymentować z obsadą pochodzącą z Afryki. Nie jest to jednak w żaden sposób akwarium biotopowe, gdyż ryby pochodzą z różnych środowisk afrykańskich, a rośliny są z całego świata. Niemniej jednak chciałbym oddać klimat takiego spokojnego zakątka rzeki, z bujną roślinnością i lekko mrocznym klimatem.
Co do Afryki to nie do końca jestem przekonany czy wystarczą mi zwierzęta z tego regionu ale postaram się trzymać tego założenia, bo na pewno jest tam wiele ciekawych zwierzaków.
Powstawanie tego zbiornika można prześledzić w tym wątku.

Dane szczegółowe na temat zbiornika:
•Wymiary i litraż
200x60x60 = 720l + sump 80x50x50 + kwarantanna 95x40x40 razem około 1000 litrów.
•Filtracja
Sump wypełniony gąbką oraz węglem, komin wypełniony biokulami. Całością porusza pompa AquariumSystem NewJet 3000. Dodatkowo w akwarium pralkę robi Tunze - Turbelle Nanostream 6045.
•Oświetlenie
3 x 70W HQI. Aktualnie są to 3 żarniki MH-DE Venture Lighting 6500k.
•Podłoże
Ziemia ogrodowa, glina i na to piasek
•Dekoracje
Korzenie, badyle z lasu
•Fauna
Są:
Motylowiec - Pantodon buchholzi x 7
Sum - Synodontis euptera x 1
Sum - Synodontis multipunctata x 14
Mruk Petersa, trąbonos - Gnathonemus petersii x 6
Mruk - Brienomyrus brachyistius x 2
Buszowiec ostropyski - Ctenopoma acutirostre x 3
Szczupieńczyk liniowy/pręgowanyAplocheilus lineatus x 1+1
Duch afrykański - Xenomystus nigri x 4
Sum szkisty pasiasty - Pareutropius buffei x 10
Proporczykowiec błękitny - Fundulopanchax sjoestedti x 1+1
•Flora
Żabienice:
Echinodorus ocelot
Echinodorus 'Red Devil'
Echinodorus Leopard
i kilka innych
Lotosy:
Lotos tygrysi - Nymphaea lotus
Pływające:
Limnobium gąbczaste - Limnobium spongia
Pistia rozetkowa - Pistia stratiotes
Pozostałe:
Aponogeton madagascariensis
Blyxa japonica
Jaszczurzec pochylony - Saururus cernuus
•Nawozy, CO2, preparaty
Co jakiś czas, jak widzę, że jest taka potrzeba, to dolewam mikroelementów dla roślin.

Aktualne zdjęcie akwarium (18.04.2010)
Obrazek
02.02.2010:
Obrazek
02.01.2010:
Obrazek
09.12.2009:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-11-08, 14:11 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 20 razy.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator

Post autor: megalomaniacc »

Super bardzo mi się podoba, zwłaszcza te badyle :D
Pododny pomysł szykuje na akwariumw klubie :D tam gdzie neony z tym, że będzie to ameryka i stricte biotop amazoński :)
Obrazek

king
Kontakt:

Post autor: king »

piękne kongo :-P Wypasik wpadnij do Akwarium w manufakturze ze zdjęciem i pokaż im jak to się robi ;-)
Obsada super ostatnio pojawiły się na rynku jeszcze jedne świeciki niebieskie takie też są ładne. Pięknie choć brakuje mi czerwieniaka to dopiero ładna pielęgnica choć waleczna jak Chuck Norris I Jean-Claude Van Damme w jednym :-P

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

megalomaniacc pisze:Pododny pomysł szykuje na akwariumw klubie :D tam gdzie neony z tym, że będzie to ameryka i stricte biotop amazoński :)
No tam na pewno przyda się Twoja ręka... ale najpierw dokończ pielęgniczki.
king pisze:Obsada super ostatnio pojawiły się na rynku jeszcze jedne świeciki niebieskie takie też są ładne. Pięknie choć brakuje mi czerwieniaka to dopiero ładna pielęgnica choć waleczna jak Chuck Norris I Jean-Claude Van Damme w jednym :-P
No właśnie, możliwe, że drugie stadko pływające w toni to będą jakieś inne świeciki. Czekam aż te się lepiej wybarwią i zobaczymy. Czerwieniaki są właśnie zbyt waleczne i zbytnio kopią.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator

Post autor: megalomaniacc »

Kubiszon pisze:No tam na pewno przyda się Twoja ręka... ale najpierw dokończ pielęgniczki.
No tu akwarium staneło pod znakiem zapytania bo okazuję się, że pomimo torfu (w sumie małej ilości) w filtrze szyszek i liści pH jest 7 :/ wiec nie wiem czy nie będę musiał podłoża zmienić.
A za tamto zabiore się styczeń/luty :)
Obrazek

Matrixowo

Post autor: Matrixowo »

Poprosimy z bliska nowej obsady :) szykuje się kolejna rewelacja :D

Awatar użytkownika
andrzej_vader

Post autor: andrzej_vader »

No, no :mrgreen: Ładnie sie zapowiada :-D

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

Z bliska nową obsadę nie udało mi się jeszcze ostro złapać. Poza tym zarówno świeciki jak i barwniaki muszą się wybarwić i podrosnąć żeby pokazać się w całej okazałości. Udało mi się za to cyknąć pozostałość starej obsady.
Obrazek
Chwile wcześniej w rurce obok też dwie mordy wystawały ale zanim odpaliłem aparat to już się cofnęły w liście i musiałem się zadowolić tylko połową.
A tu zdjęcie kryptokoryn od Zafiry i wielu różnych żabienic - większość od Wwwampira. Ciekawe czy uda mi się je kiedyś oznaczyć...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-12-09, 18:41 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

king
Kontakt:

Post autor: king »

Jak chcesz mam w pracy katalog rataja z żabienicami mogę ci pożyczyć :-D

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

king pisze:Jak chcesz mam w pracy katalog rataja z żabienicami mogę ci pożyczyć :-D
Hmmmmm to jest myśl, ale najpierw sprawdzę czy w klubowej bibliotece nie mamy jakiś książek tego typu. Coś powinno być...

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

Oto kilka nowych zdjęć.
Widok ogólny:
Obrazek
To widok na hygroryzę i pistię pośród cholernej rzęsy, którą ostatnio przez 3 godziny wyławiałem z baniaka i z której płukałem wszystkie rośliny pływające. Ale udało się, już jest czysto. Roślina mnie wkurzała, bo strasznie szybko się mnożyła i zaciemniała całą powierzchnie akwarium uniemożliwiający przy tym wzrost innym roślinom.
Obrazek
Udało mi się porobić zdjęć kilku rybom, niestety jest to dość trudne zadanie...
Najpierw te proste do cyknięcia - motylowce. Mają się bardzo dobrze, toczą sobie walki i się przepychają ale jest ciekawie. Połykają świerszcze i karaluchy zanim te jeszcze upadną na powierzchnie wody ;-) przynajmniej tak szybko to wygląda.
Oto kilku z ich ekipy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trzciniaki też mają się dobrze, czasem pływają wszystkie po całym akwarium, czasem nie widać ich wcale.
Obrazek
Barwniaki Thomasa to ciekawe ryby, wcześniej nigdy ich nie miałem i w żadnym akwarium nie widziałem.
Obrazek
Obrazek
To samica barwniaka szmaragdowego, ta mniej wybarwiona. Na tej nie widać tak dobrze kolorów jakie może przyjmować ta ryba. Są dość ruchliwe więc ciężko było ją złapać z bliska. W tle widać jeszcze glony na liściu - efekt braku regularnych podmian.
Obrazek
To samica barwniaka czerwonobrzuchego. Przy szmaragdowych wyglądają dość licho, tzn nie są tak pstrokate i uderzająco kolorowe.
Obrazek
Tu ostra akcja, pokarm wpadł więc i sum wyszedł z ukrycia coby trochę pojeść. W ciągu dnia siedzi w korzeniach i niechętnie wypływa na widok.
Obrazek
To aktualnie największa z moich ryb.
Obrazek
Wpuściłem też 10 mruków petersa. Bardzo ciekawe ryby i bardzo ciekawie zachowują się w tak licznej grupie.
Obrazek
Tutaj znajduje się filmik kiedy ryby po imprezie jak już sobie goście poszli nieśmiało zaczęły wypływać z kryjówek. Całą imprezę chciałem je pokazać znajomym ale przestraszyły się i skutecznie pochowały. Są trochę poobijane bo w workach jak je kupiłem to trochę się tłukły ale mam nadzieję, że te blizny znikną.
A to jedyne zdjęcie na którym ostro wyszedł chociaż jeden świecik... Są to bardzo żywe ryby i przy tym łakome niczym brzanki. Jak wrzucam świerszcze motylowcom i nie są one od razu przez nie zjadane to zaraz świeciki wciągają delikwenta pod wodę i tam rozszarpują niczym piranie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-01-03, 00:22 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerd

Post autor: Jerd »

Bardzo fajnie sie rozwija baniaczek ,a myslales o plaskobokach..
Ostatnio zmieniony 2010-01-03, 12:13 przez Jerd, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

Myślałem wcześniej, jeszcze jako dodatek do potworów. Ale ta ryba zjada rośliny więc odpada. Póki co udaje mi się same ryby afrykańskie trzymać i tego będę się trzymać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jerd

Post autor: Jerd »

szybko odpisałes ;-) ,faktycznie plaskobok by raczej zniszczyl zioło,a żóltaczek indyjski
:?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator

Post autor: Incognito »

dla mnie osobiście jeśli mogę się wtrącić żółtaczek w ogóle tam nie pasuje... schrzaniłby klimat akwa... w sumie pozbyłbym się też tego suma bo jakoś mi tam ni pasuje też :)

Zablokowany

Wróć do „300 - ∞ litrów”