Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów zaprasza szkoły na:

"Biotopy Wodne Ziemi" - program edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży a także studentów

Realizacja Programu odbywać się będzie we współpracy z gimnazjami, szkołami średnimi i innymi placówkami edukacyjno-naukowymi, znajdującymi się na terenie Łodzi i regionu - po uprzednim zgłoszeniu terminu e-mailem. Program realizowany jest w siedzibie Stowarzyszenia tj. w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18. Program skierowany jest dla uczniów biorących udział w zajęciach szkolnych biologicznych, przyrodniczych i ekologicznych. Przewidujemy się 4 edycje Programu miesięcznie (np. raz w tygodniu - do uzgodnienia z chętnymi). Jedna edycja Programu trwać będzie 1,5-2 godziny. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Spodziewane efekty:
Rozbudzanie i wzmocnienie postaw ekologicznych w kierunku szacunku do otaczającego świata przyrody, znajomość wpływu działalności człowieka na naturę, powiększanie wiedzy o różnorodności świata zwierząt i roślin wodnych i bagiennych na całym świecie. Powiększenie wiedzy z zakresu chemii, biologii i geografii. Obecnie posiadamy w naszej Siedzibie następujące akwaria : Akwarium rafowe morskie, pojemności 1500 l, zasiedlone przez ryby, koralowce twarde i miękkie, ukwiały, krewetki, rozgwiazdy, algi morskie, wiele unikatowych gatunków zwierząt rzadko spotykanych nawet w wyspecjalizowanych akwariach ogrodów zoologicznych.
Akwarium biotopowe jez.Tanganika - poj. 700 litrów, z rybami endemicznymi dla tego jeziora.
Akwarium biotopowe strumienia lasu deszczowego Azji południowowschodniej, o pojemności 300 l. Zasiedlone przez ryby, krewetki i rośliny z rodzaju Cryptocoryne. Zbiornik 250-cio litrowy przedstawiający brzeg rzeki afrykańskiej, z tropikalnymi rybami kostnojęzycznymi (nożowce, wielopłetwce, mruki).
Zbiornik o poj. 150 l zasiedlony przez endemiczne ryby Nowej Gwinei (tęczanki).
Zbiornik - akwapaludarium o poj. 200 l z rybami z Doliny Konga i roślinami tropikalnego lasu deszczowego (dzbaneczniki),
Terrarium z żabami z rodzaju Dendrobates

Spotkania składają się z dwóch części - w pierwszej osoba prowadząca opowie o poszczególnych biotopach i zasiedlających je organizmach, poda informacje z zakresu geografii, biologii i chemii, w drugiej części młodzież będzie zadawała pytania, aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Ze względu na możliwości lokalowe możemy przyjąć grupy max. 7 osobowe z opiekunem. Możemy wzbogacić spotkanie o prezentacje multimedialne czy pokazy filmów przyrodniczych. Po konsultacjach z chętnymi uszczegółowimy program spotkania. Program będą prowadzili akwaryści o dużym doświadczeniu praktycznym.

Gościliśmy już wielokrotnie uczniów z łódzkich szkół w naszej Siedzibie.

szkoly 1

Uczniowie Szkoły nr 49 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 w Łodzi

edukacja ekologiczna szkoly

Uczniowie Szkoły nr 49 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 w Łodzi

zesp szkol ponadgimnazjalnych lodz

Uczniowie I Klasy Liceum Profilowanego - Kształtowanie Środowiska - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, ul. Kilińskiego 159/163

42 publiczne gimnazjum lodz

Członkowie Kółka Przyrodniczego z 42. Publicznego Gimnazjum w Łodzi, ul.Dubois 7/9

 


Nasza siedziba mieści się w :

Łódzki Domu Kultury, ul. Traugutta 18
piwnica, pokój 09
tel. (0-prefix-42) 633 98 00 wew. 207
Najlepiej wejść do ŁDK od strony ulicy Kilińskiego / Dworca Fabrycznego , NIE jak do kina !!!

Uzgodnienie terminu i programu Spotkania możliwe jest z prezesem Jakubem Papiewskim - pod emailem : kuba małpa akwarysci.com .

Zapraszamy !