FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne wyllinki
Autor Wiadomość

nemrod 

Wysłany: 2012-01-04, 22:00   Dziwne wyllinki

Trafiłem na dwie wylinki, o których słyszałem do tej pory, że "to niemożliwe".

1. Wylinka krewetki white pearl z kilkoma jajeczkami w środku zrzuconego pancerza. Z teorii wiedziałem, że krewetka nosząca jajeczka nie przechodzi wylinki.

2. Wylinka raczka z rodzaju Cambarellus. Dorosła sztuka, wylinka prawidłowa z jednym wyjątkiem: w zrzuconym pancerzu jest cały lewy oręż (omijam użycie określenia "szczypce" w liczbie pojedynczej). Raczek zachowuje się standardowo: wybrał sobie zaciszne miejsce, bezpiecznie wypoczywa, broń z prawej normalna, z lewej brak.

Czy czas zmienić zdanie wynikające z teorii, czy teorię znam nie do końca dokładnie?

3runer 
Labiryntowce.pl

Wysłany: 2012-01-04, 22:13   

jeżeli chodzi o raczki to tak się dzieje i to nie rzadko, przy następnej wylince odrasta oręż :P

nemrod 

Wysłany: 2012-01-04, 22:18   

3runer napisał/a:
...przy następnej wylince odrasta oręż :P

Odrasta, nawet rzadko w jednym etapie. Tyle, że do tej pory widziałem odrastanie szczypiec straconych w walce. Od kolegi znam historię raka z tych większych, nie pamiętam gatunku. Samica padła, bo nie potrafiła uwolnić oręża ze zrzucanego pancerza. Kolega zobaczył to, gdy już była martwa. Lekko nacisnął pancerz w przegubie, pękł od razu. A sama sobie z tym nie poradziła.

Mój raczek ODRZUCIŁ całe ramię, tak jak jaszczurki odrzucają w niebezpieczeństwie ogon. Zdziwiło mnie właśnie to odrzucenie, co zresztą - podobnie jak w przypadku jaszczurki - ratowało życie.

3runer 
Labiryntowce.pl

Wysłany: 2012-01-05, 15:55   

przy akcie kopulacji samiec często wyrywa samicy oręż, moja już ze dwa razy straciła jeden bądź drugie, a teraz sobie śmiga z okazałymi szczypcami :)

yerba siorber

Wysłany: 2012-01-08, 10:13   

A jeśli chodzi o wylinkę krewetki z jajeczkami to u mnie też parę razy zdarzyły się takie rzeczy. Może jakiś czynnik w wodzie lub to co "zeżarła" wpłynęło na zrzucenie pancerzyka w nietypowym okresie?

Odpowiedz do tematu