Krewetki - jadłospis

ODPOWIEDZ
adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Ja swoje przyzwyczajam do mosury i shirakury.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

z braku laku jedzą u Ciebie pokarmy suche bo innej opcji nie mają, ale ja jestem zdecydowanie ZA eksperymentowaniem i bogatym menu dla każdych krewetek/ryb :)

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Wiesz daje im od czasu do czasu salate i jedza jak glupie. Ale marchewki nie chce podawac bo za duzo czerwonego pigmentu dostana :-P

Awatar użytkownika
cmepro
Posty: 596
Rejestracja: 2008-05-30, 22:36
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: cmepro »

Podobno lepsza od marchewki na pigment jest dynia, nie wiem ile w tym prawdy ale jakby nie patrzeć kolorystycznie są podobne, u mnie dynie wcinają ostro, marchewki nie dawałem.
[9L] Korytko: ?
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clithon Corona
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=98

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

ale to co kupujesz specjalnie taka wieeeeeeeelką dynie żeby dać kawałeczek krewetkom ? ;>

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Wg mnie jakby nie patrzec marchewka ma bardziej ciemniejszy kolor do dynii w sensie ze jest bardziej czerwiensza.

Awatar użytkownika
cmepro
Posty: 596
Rejestracja: 2008-05-30, 22:36
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: cmepro »

MrHotSousage nie no coś Ty :-D U siebie na ryneczku kupuje jabłka itp itd od takiej babeczki i zawsze jak poproszę odkrawa mi kawałek dyni za free (cena kawałka nie wiem czy by wyniosła z 10 gr.)
[9L] Korytko: ?
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clithon Corona
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=98

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

aaa no widzisz nie każdy ma takie wtyki :P nieprędko jeśli w ogóle moje w szamają dynie :P

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

eksperymentów ciąg dalszy 8-)
moim krewetkom od wczoraj systematycznie będę podawał Tetra Crusta Menu - świetny miksik :)
dziś wrzuciłem krewetkom... truskawkę, a właściwie mały plasterek. wybrałem już taką "rozkapciałą" żeby była miększa. Zainteresowanie nie było tak duże jak np przy marchwi czy ogórku, ale było. Za to endlerki się rzuciły :D
na dniach wrzucę fotki

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Musze zacząć podawać coś z warzywek oprócz gotowanej marchewki, tylko nie wiem od czego zacząć.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

zacznij od surowego zielonego ogórka :) obierz ze skórki wbij jakieś obciążenie i zobaczysz jak się będą zajadać :)

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

moje Crystal red I Neocaridiny blue crystal lubią mrożonkę mojej produkcji dla glonojadów i mieczyków:)
robię ją z czosnku, pokrzyw, lubczyka, koperku,naci pietruszki dużo, aloesu, serca konia, wątroby kurzej, żołądków i serc. Wcinają super
i noszą tyle jajek że jak się czasem przepłoszą to je gubią hihihih pozdrawiam ja dawałem marchewkę i pietruszkę gotowaną ale ślimaki zawsze były pierwsze na niej przez to mam teraz tysiące świderków z trzech gatunków nowozelanckie zwykłe i jakieś z afryki nawet nie wiem za bardzo co to za gatunek dostałem je i teraz jak zgaszę światło szyby robią się czarne od ślimaków
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Nie mam pojęcia jak sprawa wygląda z nacią pietruszki :)
Pietruszką nie można karmić, zawiera kwas cyjanowodorowy (jest zakazana dla krewetek na każdej liście z jaką się spotkałem) to samo dotyczy bambusa i świeżego szpinaku.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zabapinkfloyd, łącznie zmieniany 3 razy.

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

NIGDY NIE SŁYSZAŁEM ŻEBY W NACI BYŁ CYJANOWODÓR ale za to słyszałem że nać pietruszki ma ogromne stężenie przeciwutleniaczy i witaminy C W SOBIE (228,9mg/100g) ma moja mrożona zwykła pietruszka sam mierzyłem :) dla porównania cytryna ma 31,96mg/100g WIĘC DAJE NAWET POŁOWA KREWETKI NIE UCIERPIAŁA OD TEJ KARMY WIĘC CHYBA TO JAKIŚ PIC NA WODĘ Fotomontaż :)
a szpinak też nie ma nic co mogło by zaszkodzić a jego skład to głównie kwas szczawiowy i żelazo i inne mikro i makroelementy.
radzę czytać tylko mądre książki i badać swoje źródła info.
internet to bezkres głupot:)

Kod: Zaznacz cały

nie musisz krzyczeć
Ostatnio zmieniony 2009-06-04, 09:42 przez użytkownik zablokowany., łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik zablokowany.
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-06, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany. »

niezłe efekty daje dodawanie liści aloesu zmielonych do karmy czyści jelitka i działa kojaco na wszelkie wzdęcia ryb i krewetek potem takie ładne kabanosiki rodzą że aż miło patrzeć
ciekawe tylko co im tak smakuje w aloesie spróbujcie go a będziecie wiedzieć co jest pięć (gorzki bardziej niż sok mniszka, a nawet sok z makowych łodyg)
Caridina cf. propinqua "Orange"
Caridina sp. "Crystal Red"
Caridina sp. "Rocket"
Caridina cf. babaulti
Caridina sp. "Biene"
Caridina japonica
Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red"
Neocaridina "blue crystal"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”