Chorńcie swoje zdjęcia!

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Chorńcie swoje zdjęcia!

Post autor: nefrete1 »

Ostatnio nagminne staje się wykorzystywanie cudzych zdjęć bez zezwolenia, nawet w celach zarobkowych. Wstawiam link do aukcji na popularnym portalu, gdzie sklep wykorzystał moją fotkę. Dzwoniłam już do nich i obiecano mi że zdjęcie zostanie natychmiast usunięte. Dziś wciąż widnieje na aukcji, więc zgłaszam sprawę do administracji portalu.

Obrona własnych praw autorskich to jedno, ale i oszukiwanie allegrowiczów to drugie.

http://allegro.pl/brzanka-sumatrzanska- ... 17646.html

W razie gdyby w międzyczasie właściciel jednak zmienił zdjęcie ma tu printscreena

Obrazek

Obrazek



A tutaj ta sama fotografia z mojego bloga

http://nefrete1.blogspot.com/2010/01/24 ... en-15.html

michal.l
Posty: 49
Rejestracja: 2011-01-05, 12:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: michal.l »

dlatego swoje fotki najlepiej opieczętowywać własnymi znakami wodnymi ;)

Awatar użytkownika
chodysVR6
Posty: 439
Rejestracja: 2010-11-06, 14:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: chodysVR6 »

michal.l pisze:znakami wodnymi
to jest swoj podpis na zdjeciu?
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką

MST MS 01D VIP

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

chodzi zapewne o taki podpis na zdjeciu na połprzezroczystym tle:), który przechodzi tak przez zdjęcie, że nie przeszkadza w ogladaniu a jednoczesnie skutecznie dyskwalifikuje zdjęcie do uzycia w takim celu jak koleżanka podała wyżej. Część portali społecznościowych stosuje takie zabiegi, ale nie tylko.
Łukasz

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

chodysVR6 pisze:
michal.l pisze:znakami wodnymi
to jest swoj podpis na zdjeciu?
To jest,to co oferuje allegro przy dodawaniu zdjec do aukcji.
Ale nie robcie jakiegos problemu z ze ktos wasze zdjecie wykorzystal,to jest moment kiedy wlasnie wam wpada kasa do kieszeni,tylko trzeba umiec,to wykorzystac.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
chodysVR6
Posty: 439
Rejestracja: 2010-11-06, 14:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: chodysVR6 »

a to musi byc jakis program czy mozna w tak zwanym paincie?:p sory za moje głupie pytania ale ja jestem zielony jesli chodzi oto
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką

MST MS 01D VIP

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Lukiki pisze:
chodysVR6 pisze:
michal.l pisze:znakami wodnymi
to jest swoj podpis na zdjeciu?
To jest,to co oferuje allegro przy dodawaniu zdjec do aukcji.
Ale nie robcie jakiegos problemu z ze ktos wasze zdjecie wykorzystal,to jest moment kiedy wlasnie wam wpada kasa do kieszeni,tylko trzeba umiec,to wykorzystac.
Fakt, mozna było do sklepu uderzyc, zeby odpalili kase za uzycie a jesli nie incydent zostaje zgloszony gdzie trzeba, sądzę, ze zapłaciliby
Łukasz

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

A myślicie, że nie próbowałam?
Najpierw padła z mojej strony półżartem/półserio propozycja, że kilka gratisów w postaci pokarmów itp i zdjęcie jest do ich dyspozycji.
Ale sklep zdecydowanie obiecał zdjęcie usunąć bo nie są skłonni wykosztować się nawet na kilkanaście zł za jakiś przydatny akwarystyczny gratis.
Jak ktoś tak ze mną idzie w zaparte, to ja też pójdę w zaparte.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Iza masz print screena,to masz asa w rekawie,mysle,ze wiesz co robic dalej.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

No tak, ale mnie na prawdę nie zależy na tym, by się targać po sądach czy urzędach - choć niewykluczone, że jak mnie facet rozsierdzi to postawię sprawę na ostro.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Mysle, ze powinnas dla zasady, tak jak mówi Łukasz masz print screena, zerknij w ustawe o prawach autorskich i w ustawe o konkurencji jakos tak to sie nazywa nie pamiętam juz, sorki..... Z tego co kojarze to chyba powinnas złozyc pozew do sadu w oparciu o KPC. Wiadomo latania moze troche być, ale wiesz takie rzeczy chyba zbyt czesto sa puszczane płazem i ludzie maja tego świadomość. Powiedz im w takim razie, ze sprawa trafia do sadu i zobaczysz, co odpowiedzą.
Łukasz

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

A na swoim blogu zamieść dość oklepaną formułę, iż zdjęcia są Twojego autorstwa, i stanowią Twoją własność, oraz że rozpowszechnianie ich bez wiedzy i zgody autora jest niezgodne z prawem.

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

Tak, mąż też mi to doradził.
Już gotowe.
Choć brak tej formuły nadal nie uprawnia do korzystania z czyiś prac.
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 18:12 przez nefrete1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

ja bym nie odpuścił, czasem potrzebuję jakieś grafiki do różnych celów, szkoła, praca, jakieś projekty graficzne dla znajomych, nie wiem do końca gdzie trafi moje dzieło, więc zawsze pytam właścicieli zdjęć i grafik czy mogę wykorzystać ich dzieła, z reguły nie mam problemów, udostępniają za uśmiech, bo i ja na tym nie zarabiam, nie odpuszcza chociaż postrasz ich zgłoszeniem sprawy, może ich czegoś to nauczy, choć wątpie
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
yorki111
Posty: 783
Rejestracja: 2008-06-27, 11:37
Lokalizacja: Zalew
Kontakt:

Post autor: yorki111 »

Niestety nie jesteś osamotniona przy kradzieży zdjęć i to nie tylko na allegro. Dlatego teraz każde zdjęcie podpisuję bo allegro wymaga czegoś takiego, żeby udowodnić winę.

Zresztą ja już się nie ciaćkam z wysyłaniem maili do sprzedawców bo zazwyczaj nic to nie daje i od razu zgłaszam coś takiego administracji.
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 08:03 przez yorki111, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie Zdjęć”