Pielęgnice miodowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmo
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-14, 23:27
Lokalizacja: Łódź

Pielęgnice miodowe

Post autor: elmo »

Witam,

moja parka pielęgnic uległa temperaturze wody w zbiorniku i przystąpiła do tarła. Raczej zakończonego sukcesem bo na roślince przy powierzchni wody przylepionych jest jakieś 100 larw tych oto rybek :)

W związku z czym mam mały problem - jak pisałem mogę mieć te 50-100szt Miodowych z tego ale co z nimi później zrobić? :) Chciałbym się poradzić czy wiecie gdzie mógłbym je np. sprzedać, bo jak podrosną to będzie pralka a nie akwarium... Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że tak się stanie, "na co dzień" są spokojne, nie wykazują żadnej agresjii i żyją w zgodzie nawet z gupikami. Ikry nigdy się nie spodziewałem, bo sądziłem że nie przetrwa z żółwiem i 2 glonojadami, a tu tymczasem żółw zbiera ciężkie baty za każdym razem jak się zbliża do narybku i raczej uda im się przetrwać :)

Mam nadzieję, że z miodowymi nie jest jak z zebrami jak czytałem w jakimś innym wątku, że najlepiej na skarmienie :)

Pozdrawiam
elmo.

Awatar użytkownika
Marcin 78
Posty: 45
Rejestracja: 2011-03-20, 12:56
Lokalizacja: Łódż

Post autor: Marcin 78 »

hej.
Udało się coś odchować z narybku?
Red Cherry

Awatar użytkownika
elmo
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-14, 23:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: elmo »

niestety nie, zolw sie zemscil za podgryzanie :P ale jesli Cie interesuje to chetnie odsprzedam ta parke, jak dasz im ~28'C i jakis kamien/kokos to blyskawicznie przystapia Ci do tarla :)

legion94
Posty: 51
Rejestracja: 2013-10-07, 15:18
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: legion94 »

Nie chce powielać wątku, tak więc pozwoliłem sobie tu napisać, jeśli postąpiłem niesłusznie to proszę adminów o przeniesienie :)
Zacznę od początku mam akwa 300l w którym mam 5 honduranów RP, 5 miodowych i 5 niebieskołuskich ( wszystko do redukcji 1:1 ) od 2-3dni samiczka miodowej zrobiła się czarna ( dosłownie jak węgiel ) a przed chwilą zauważyłem ikrę na korzeniu, na razie dzielnie odganiają "wrogów", podczas karmienia zmieniają się wartą, myślę, że to może się udać.. niestety nie mam możliwości cyknięcia fotki, gdyż ikra jest umiejscowiona z tyłu akwarium. Chciałbym wyłapać pozostałe 3 miodowe, czy to jest dobry pomysł robić to w tej chwili? Jak nie to jak zapamiętam moich zakochanych :) ?

legion94
Posty: 51
Rejestracja: 2013-10-07, 15:18
Lokalizacja: Zgierz

miodowe

Post autor: legion94 »

btw.. właśnie zauważyłem że druga samiczka jest w ciąży.... co robić ?! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie i Wychów Narybku”