Betta splendens - Bojownik syjamski

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

3runer pisze:witamy w gronie :)
bojki zawsze się u mnie znajdą, coby nie było w akwarium, dla niego miejsce się znajdzie :mrgreen: (takie nieprofesjonalne podejście, ale bojek był moją pierwszą rybą (oczywiście kulisty prezent), więc mam sentymenta)
3runer pisze:ładny kawaler, gdzie dostałeś??
miejscowy sklepik (Brzeziny), zamówiony z giełdy (całe 7zł :mrgreen: )
nie myślałem, że się białas trafi, a jednak
3runer pisze: nie trzymasz ich chyba razem?? - wiem pytanie tendencyjne, ale muszę z racji moich bojownikowych zboczeń :P
;-)
wziąłem tylko zaklepanego białasa bo chorowałem na takiego jakiś czas (a chorobę spotęgowało ogłoszenie yorkiego ,żeby mój stary czerwoniec zdechł z miesiąc temu a nie w tamtym tygodniu, to brałbym od Niego :)) tamte zostały rozdzielone
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 20:55 przez furious tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
strzaalkaa
Posty: 112
Rejestracja: 2011-01-03, 21:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strzaalkaa »

świetnie udokumentowane tarło. mnie się niestety nie udało, aparat w rozsypce a telefonem.. no cóż, wyszło jak wyszło. na obecną chwile moje maluchy w liczbie ok 10 sztuk mają 3 tygodnie, rosną nierówno, jedne wolniej inne szybciej ale wszystkie mają się dobrze :)
Pedagog ...w trakcie studiów :)

Kobieta wybaczy ci wszystko...prócz tego ,że jej nie kochasz..

jacek7110
Posty: 223
Rejestracja: 2010-04-29, 10:12
Lokalizacja: Szadek; Boczki Stare

Post autor: jacek7110 »

furious tomash pisze: wziąłem tylko zaklepanego białasa bo chorowałem na takiego jakiś czas (a chorobę spotęgowało ogłoszenie yorkiego ,żeby mój stary czerwoniec zdechł z miesiąc temu a nie w tamtym tygodniu, to brałbym od Niego :)) tamte zostały rozdzielone
są u mnie...

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

jacek7110 pisze:
furious tomash pisze: wziąłem tylko zaklepanego białasa bo chorowałem na takiego jakiś czas (a chorobę spotęgowało ogłoszenie yorkiego ,żeby mój stary czerwoniec zdechł z miesiąc temu a nie w tamtym tygodniu, to brałbym od Niego :)) tamte zostały rozdzielone
są u mnie...
:-P czerwony i niebieski ?

PS. mój zaczyna ustawiać potencjalnych rywali (w tym przypadku trafiło na jego odbicie w termometrze, puszy się lepiej jak Bop Sapp przed pojedynkiem z Pudzianem :mrgreen: )
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-05-11, 21:19 przez furious tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

widzę, że muszę tu dodać kilka swoich bettasów :) dla uzupełnienia forumowej kolekcji

jak robisz zdjęcia bo wychodzi strasznie różowy?? czy masz jakąś niskotemperaturową świetlówkę??
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

3runer pisze:widzę, że muszę tu dodać kilka swoich bettasów :) dla uzupełnienia forumowej kolekcji

jak robisz zdjęcia bo wychodzi strasznie różowy?? czy masz jakąś niskotemperaturową świetlówkę??
fakt wychodzi brzydko :/ zresztą on chyba taki trochę "brudny" jest;
mały czas naświetlania + najwyższe iso (w moim przypadku 400)
a świetlówka sylvania grolux (8500K)
PS. ale stawiam, że to moja wina :) zawsze miałem problem z foceniem ryb :(
Ostatnio zmieniony 2012-05-12, 09:25 przez furious tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

groluxy świecą trochę na różowo, to może dlatego
Co by tu napisać... :-P

jacek7110
Posty: 223
Rejestracja: 2010-04-29, 10:12
Lokalizacja: Szadek; Boczki Stare

Post autor: jacek7110 »

furious tomash pisze:
:-P czerwony i niebieski ?
tak...

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

jacek7110, jak te Twoje? wszystko ok?
ja się k***a :-x swoim już nacieszyłem... całe dwa dni wytrzymał... zero objawów choroby, z wodą wszystko ok, więc się Was pytam:
możliwe, żeby się zamęczył w 2 (!) dni? takiego wariata nie miałem jeszcze, zero odpoczynku, wojował z odbiciem jak szalony, non stop :/

Awatar użytkownika
yorki111
Posty: 783
Rejestracja: 2008-06-27, 11:37
Lokalizacja: Zalew
Kontakt:

Post autor: yorki111 »

jacek7110, jak tam panowie? ;-)
furious tomash, nie możliwe, żeby się "zamęczył". UMusiało coś mu dolegać.
Obrazek

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

yorki111, hmm, strzelałem w zamęczenie, bo wiesz, przeżyłem parę bojków, ale nigdy nie trafił mi się aż tak aktywny od samegop początku, wręcz ADHD i to nie było jakieś (hmm) chorobowe czy wynikające ze złych warunków miotanie czy popłoch a pernamentna walka z odbiciem :/
no nic, pierwszy bojek jkim się tu pochwaliłem i taka wtopa :cry:

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

jak masz przykryte akwa?? nie przewietrzałeś pokoju??
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

zakryte, nie miał jak się przeziębić
baniak "na chodzie", nie żaden świeży; wszystko zdrowe (pandy na dole, poziomki w środku +parę amanek), nie miało go co stresować; poprzedni bojowy przeżył tu koło 1.5roku, padło mu się z miesiąc temu
nie jestem akwarystą "lubiącym zmiany" więc nie dosadzam co chwila jakihś nowych roślin (5 lat na anubiasach microsoriach i jakihś mchach), nie zmieniam często obsady (pandy z 4lata są, poziomki i amano od Pana Witka dobre 1.5 roku, 2ch piskorków w ogóle nie liczę, bo przez 3 lata to więcej ich nie widać jak widać ^^) ;
tak jak pisałem nie zaobserwowałem żadnych oznak choróbska, truchełko "zdrowiutkie"; nie męczyłem go żadnym lusterkiem, nie ganiałem siatką i nie wrzucałem suszarki podłączonej do prądu (upzredzam tylko wszystkie pytania :-> )

przez te 2 dni nie ruszył żarcia, ale uznałem to za normę (nowe miejsce, żarcie, godziny karmienia itd)
acha, jeszcze jedno pytanie uprzedzę: nie mam żadnych testów bo mnie tylko stresują, nic się nie dzieje złego w akwarium

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

a gdzie było truchełko?? może się utopił??
gdzieś zaklinował i nie miał jak powietrza zaczerpnąć
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

3runer, ee, swobodnie leżał na liściu :/
serio stawiałem na zamęczenie, ale jeśli to wykluczacie...
czekam jeszcze na post forumowicza Jacka, jak jego się trzymają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby”