Wystawa - konkurs "Rozmiar nie ma znaczenia"

Awatar użytkownika
Pawel ANW
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-25, 18:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Pawel ANW »

o czym rozmawiamy ??? Zafira... 60-siatka byla super :)
Tylko dwa akwaria na dole mialy 100% dobra kondycje roslin

Czy sa jakies watpliwosci ? jesli tak to jakie >?
Ostatnio zmieniony 2011-05-25, 18:16 przez Pawel ANW, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel Iglewski
------------------------
www.anw.net.pl

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Które dwa miały?

matejko81
Posty: 15
Rejestracja: 2011-03-23, 02:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: matejko81 »

Mi podobały się wszystkie akwaria, ale faktycznie układ na podium wyglądałby u mnie inaczej. Nie chce rozgrzebywać na nowo tej burzliwej dyskusji, ale mam pytanie dotyczące briluksa nr 4. Co za podłoże zostało w nim zastosowane? Czy to Sera Floredepot dostępna w sklepie u Pana Witka?
Ostatnio zmieniony 2011-06-04, 16:09 przez matejko81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Choć od zakończenia targów, konkursu i ogłoszenia wyników upłynęło już troszkę czasu i rzeczone zbiorniki z wystrojem już fizycznie nie istnieją, jednak pamięć po nich pozostała. Dowodem na to jest odkurzenie tematu przez matejko81. Na dokładkę jest kolejną osobą, która nie za bardzo zgadza się z werdyktem sędziów i jak wspomniał:
matejko81 pisze:układ na podium wyglądałby u mnie inaczej
Dlatego też naszedł mnie taki "szatański pomysł"... Może dla zaspokojenia "sędziowskich aspiracji" osób, które widziały ww konkursowe akwaria i mają swoje prywatne zdanie to zróbmy takie "prywatne forumowe" głosowanie...Krzywdy się tym już nikomu nie wyrządzi a poznamy szerzej opinie zwiedzających....Tym bardziej, że wypowiedziało się kilka osób, jednak nikt otwarcie nie podał swoich wygranych... ;-) Co Wy na ten pomysł? :-P
Ostatnio zmieniony 2011-06-04, 19:34 przez krzych0062, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chodysVR6
Posty: 439
Rejestracja: 2010-11-06, 14:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: chodysVR6 »

krzych0062 pisze:Co Wy na ten pomysł?
Ja jestem za i proponuje tak samo zrobić z Nano.
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką

MST MS 01D VIP

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

krzych0062 pisze:Choć od zakończenia targów, konkursu i ogłoszenia wyników upłynęło już troszkę czasu i rzeczone zbiorniki z wystrojem już fizycznie nie istnieją, jednak pamięć po nich pozostała. Dowodem na to jest odkurzenie tematu przez matejko81. Na dokładkę jest kolejną osobą, która nie za bardzo zgadza się z werdyktem sędziów
Witaj Krzysztof. Dla mnie to już "musztarda po obiedzie", wyrok wydany i nie do zakwestionowania. Komisja sędziowska tak uznała i tak ma być, chociaż ja też miałem inne typowanie, ale wynik przyjmuję z pokorą.
krzych0062 pisze:Dlatego też naszedł mnie taki "szatański pomysł"... Może dla zaspokojenia "sędziowskich aspiracji" osób, które widziały ww konkursowe akwaria i mają swoje prywatne zdanie to zróbmy takie "prywatne forumowe" głosowanie...Krzywdy się tym już nikomu nie wyrządzi a poznamy szerzej opinie zwiedzających....Tym bardziej, że wypowiedziało się kilka osób, jednak nikt otwarcie nie podał swoich wygranych... Co Wy na ten pomysł?
Krzysiek, wynik typowania który by teraz się pojawił wypaczył by całkowicie ten konkurs. Każde głosowanie będzie adekwatne jeśli będzie robione bezstronnie i bez wcześniejszych insynuacji i typowań. Na forum powstały grupy ludzi z poparciem na pewne osoby, jak i przeciwnicy. Nie jestem żadną ze stron, ale widzę przynajmniej kto nie ma szans w takim głosowaniu. Jak dla mnie to nie mogą zaważyć wcześniejsze wypowiedzi w innych tematach, a takie "ścinki" były często. Głupie jest typowanie zbiorników na podstawie obycia na forum, w końcu typujemy piękno zbiorników a nie zachowanie zawodników, bo to nie fair play ;-)

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Zbyszek17 pisze:Dla mnie to już "musztarda po obiedzie", wyrok wydany i nie do zakwestionowania. Komisja sędziowska tak uznała i tak ma być, chociaż ja też miałem inne typowanie, ale wynik przyjmuję z pokorą.
Oczywiście masz rację Zbyszku, że oficjalny werdykt jest nie do podważenia i odwołania, o czym również sam już wcześniej napisałem. Jednak, czy nie można pobawić się we własne, forumowe głosowanie? Przecież nikomu ujmy to nie przyniesie...
Zbyszek17 pisze: wynik typowania który by teraz się pojawił wypaczył by całkowicie ten konkurs. Każde głosowanie będzie adekwatne jeśli będzie robione bezstronnie i bez wcześniejszych insynuacji i typowań. Na forum powstały grupy ludzi z poparciem na pewne osoby, jak i przeciwnicy. Nie jestem żadną ze stron, ale widzę przynajmniej kto nie ma szans w takim głosowaniu. Jak dla mnie to nie mogą zaważyć wcześniejsze wypowiedzi w innych tematach, a takie "ścinki" były często. Głupie jest typowanie zbiorników na podstawie obycia na forum, w końcu typujemy piękno zbiorników a nie zachowanie zawodników, bo to nie fair play ;-)
A to mnie zaskoczyłeś tymi stwierdzeniami Zbyszku...Wydaje mi się, że chyba lepiej byłoby poznać typowania forumowe oficjalnie aniżeli takie pokątne mówienie półsłówkami.
Jednak wspominając o jakichś grupach, stronniczym głosowaniu i "ścinkach na forum" "ukierunkowałeś" tok ewentualnego głosowania i zabawy, czyli sam zagrałeś nie fair play.
Reasumując...szkoda, że już na samym starcie tego pomysłu tak doświadczony akwarysta jak Ty Zbyszku wykazał mało wiary w uczciwość innych forumowiczów w kwestii typowania swych wyników. Co było kiedyś, ewentualnie jest obecnie na forum nie powinno było być brane pod uwagę, jednak po tym co napisałeś mogłoby być inaczej...Powiem od siebie, iż sam jakiś czas temu brałem czynny udział w jednej ze "ścinek" na forum...jednak spotkawszy się na konkursie i po urządzeniu zbiorników chyba jako jeden z pierwszych wyciągnąłem dłoń i wyraziłem bardzo pozytywną opinię o aranżacji i roślinach w akwa...I to powiedziałem uczciwie...tak więc można podejść z honorem do konkursu. Czego wszystkim "skłóconym" życzę...Udowodnijcie wyższość akwarystyki nad osobistymi animozjami :-)

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

krzych0062 pisze:jednak nikt otwarcie nie podał swoich wygranych
Sądzę dlatego,że ludzie jakby nie chcą się w,to mieszać pomimo tego,że mieli swoje inne werdykty, może i szkoda ich takich decyzji,takiego milczenia.

Krzysztof,myślę,że Zbyszek słusznie zauważył różne ''poparcia , zwolenników,przeciwników i grupy'' co faktycznie mogłoby doprowadzić do nie rzetelnych ocen.
Masz też Krzysztof rację,że Zbyszek ukierunkował tok zabawy,ale nie zrobił tego celowo,tylko z góry napisał,że na 99% właśnie tak będzie.
krzych0062 pisze:Powiem od siebie, iż sam jakiś czas temu brałem czynny udział w jednej ze "ścinek" na forum...jednak spotkawszy się na konkursie i po urządzeniu zbiorników chyba jako jeden z pierwszych wyciągnąłem dłoń i wyraziłem bardzo pozytywną opinię o aranżacji i roślinach w akwa...I to powiedziałem uczciwie
Wierzę w to,jak wierzę w Pana Boga ( znaczy,że wierzę )
krzych0062 pisze:tak więc można podejść z honorem do konkursu
Ale sądzę,że Ty jako kiedyś osoba ''ścinkowa'' będziesz ,to w stanie tylko zrealizować.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Oj Krzychu, ja nie zarzucam nikomu uczciwości w głosowaniu i typowaniu wyników. Tak jak napisałeś że to co było na forum kiedyś i jest dzisiaj nie powinno być brane pod uwagę i o to głównie mi chodziło, dlatego napisałem[center][/center]Zbyszek17
Nie jestem żadną ze stron, ale widzę przynajmniej kto nie ma szans w takim głosowaniu. Jak dla mnie to nie mogą zaważyć wcześniejsze wypowiedzi w innych tematach, a takie "ścinki" były często. Głupie jest typowanie zbiorników na podstawie obycia na forum, w końcu typujemy piękno zbiorników a nie zachowanie zawodników, bo to nie fair play
[center][/center]Fair play - powtarzam jeszcze raz, typowanie zbiorników a nie zachowanie i wypowiedzi uczestników.. Krzysiek, oby każdy miał takie podejście do tematu jak Ty.[center][/center]Sprawa druga to ja nie namawiam aby głosowanie się nie odbyło, lecz o szczerość w przyznawaniu głosów zgodną z upodobaniem i gustem każdego głosującego, bo wiadomo są różne...dlatego zaraz po konkursie pisałem że powinno się odbyć dodatkowe głosowanie zwiedzających i tu by było porównanie.[center][/center]P.S - Krzysiu, ja nie brałem pod uwagę kto z kim i dlaczego, bo wiedziałem że "chętnych " do takich dyskusji będzie wielu... a jeżeli ktoś zrobi jakiś schemat głosowania to popieram i sam zagłosuję tak jak to utkwiło mi w głowie w dniu targów, nie znając absolutnie nazwisk wystawców, jedynym moim typem to był numer baniaka i tak zostanie. Powiedz tak szczerze, czy w głosowaniu lepiej znać tylko numerek czy nazwisko lub nick z forum.. :?: Ja wolę jednak numerki / na zbiornikach :lol: /

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Zbyszek17 pisze: Powiedz tak szczerze, czy w głosowaniu lepiej znać tylko numerek czy nazwisko lub nick z forum.. :?: Ja wolę jednak numerki / na zbiornikach :lol: /
Oczywiście, że lepiej jest znać tylko numery na zbiornikach...ale niestety ja wiedziałem od początku, kto do jakiego nr jest przypisany ;-)
Zbyszek17 pisze: jeżeli ktoś zrobi jakiś schemat głosowania to popieram i sam zagłosuję
A po co schemat? Niech to będzie pełen spontan, niech główną motywacją będzie wygląd tego, co zostało zamknięte w tych "szklanych pudełkach". Oki...to może ja zacznę:
1. zbiornik nr 6
2. zbiornik nr 7
3. zbiornik nr 3
czyli...ups...miało być bez nicków ;-)

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

1. baniak 6
2. baniak 5
3. baniak 4
;-)

Awatar użytkownika
Bolek1984
Posty: 686
Rejestracja: 2010-01-14, 17:52
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Bolek1984 »

1. zbiornik nr 6
2. zbiornik nr 3
3. zbiornik nr 1
Panele, Podbitki - Solidnie

Pozdrawiam
Romek

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

1.Zbiornik 6
2.Zbiornik 3
3.Trudna decyzja?, może 2 lub 7.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

lopuch
Posty: 505
Rejestracja: 2009-06-09, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lopuch »

1. Zbiornik 1
2. Zbiornik 3
3. Zbiornik 6

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

No to teraz na mnie kolej. Zaczne troche od d... strony. Podobał mi się baniak nr.5 ale te dwa różnokolorowe korzenie trochę go "zepsuły" Szczerze mówię że na targach znałem tylko numery zbiorników / teraz znam właścicieli / i takie było moje pierwsze wrażenie i typowanie[center][/center]1 - zbiornik nr. 6 / fajny aranż, zdrowe mchy /[center][/center]2 - zbiornik nr. 2[center][/center]3 - zbiornik nr. 1 / sentyment do "landryn" /

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Konkursy”