Galeria Łódzkiego Forum 2011 - Przyroda w obiektywie

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Galeria Łódzkiego Forum 2011 - Przyroda w obiektywie

Post autor: megalomaniacc »

Witam, po (mojej) dłuższej przerwie.
W związku z coraz mniejszą frekwencją przy konkursie GŁFA 2010, doszedłem do wniosku zmienić charakter konkursu.

Konkurs rozciągnięty na cały rok może i się sprawdzał ale brali w nim udział ciągle Ci sami użytkownicy. W związku z tym chciałbym zmienić charakter tego konkursu i zorganizować go w krótszym czasie (miesiąc maks dwa).

W związku z tym, iż jest to konkurs fotograficzny proponuje ogólny podział na 2 kategorie:
- akwarystka/terrarystyka
- przyroda w obiektywie

Pierwsza kategoria obejmowałaby tylko zdjęcia akwarium lub terrarium, myślałem tu o dodatkowym podziale na biotop, roślinne etc. ale chyba nie ma sensu póki co.

Druga obejmowała by tak naprawdę wszystko co związane jest z przyrodą.

Nagrody mam jeszcze z zeszłego roku mówię tu o substratach ady i moze shrip set

Nagrody byłby 3 w pierwszej kategorii i jedna w drugiej. Natomiast chciałbym aby wyróżnić powiedzmy 10 czy więcej prac i zorganizować wystawę na pet fair


Vendredi jeśli Twoja deklaracja jest dalej aktualna to zapraszam do pomocy.

Jakiekolwiek prace nad tym konkursem rozpocznę na początku marca, po tym jak pozamykam sprawy z konkursami z 2010.

W związku z tą wystawą konkurs dobrze by było zrobić marzec/kwiecień ewentualnie początek maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Nie pomysł niezły, może by zachęciło to więcej osób. Ale wygrają i tak ci z najlepszymi aparatami;)

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Możesz mieć bardzo drogi sprzęt,ale jak nie masz choć trochę pojęcia o fotografowaniu i pomysłu,to nic z tego nie wyjdzie.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

No przecież wiem... ale i tak wygra jakaś lustrzanka, zobaczysz.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

To,że widzimy ładne zdjęcie nie oznacza,że było robione lustrzanką,to jedna uwaga.
Druga zaś,że kompaktem już za 300zł zrobisz zdjęcie makro,dobre i ze szczegółami,a i lustrem owszem,ale jak masz podpięty obiektyw z makro za ponad 1000zł,bo zwykłym się nie da.
Więc suma sumarum większe prawdopodobieństwo ustrzelenia lepszej foty staje po stronie kompaktu,jeśli prawidłowo go ustawisz i zadbasz o światło.
Kubiszon pisze:ale i tak wygra jakaś lustrzanka, zobaczysz.
Kurcze mówiłem Ci byś nie chlapnął się z ustawieniem wyników :mrgreen:

Jak będzie wyglądało głosowanie i zgłaszanie prac?
Ostatnio zmieniony 2011-02-21, 22:10 przez Lukiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Myślałem o limicie prac powiedzmy 5/kategorię, komisja w określonym składzie (do ustalenia) będzie prace oceniać, prace będą anonimowe, ogłoszenie wyników odbyłoby się na pet fair
Obrazek

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Ja jak najbardziej pomogę tylko, że to byłby mój pierwszy konkurs więc jestem zielony w tym temacie, no ale od czegoś trzeba zacząć :)

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Spoko ;)
Na poniedziałek umówiłem się z osobami po odbiór nagród wiec zaczne obmyślać konkurs za tydzień dwa, tak aby wystartować z nim w kwietniu (oby)
Obrazek

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Czas ruszyć pełną parą z przygotowaniami.
Zgodę na taką formę konkursu mamy wiec więcej szczegółów.
Konkurs ma trwać od 10 kwietnia do 10 maja (chyba że uda się wcześniej), data 10 maj myślę jest ostateczna gdyż musimy mieć czas żeby to wszystko przygotować na pet fair

Konkurs będzie otwarty tzn. mogą w nim brać udział osoby z poza forum bez konieczności rejestracji.
Maksymalny limit prac od jednego uczestnika - 5 (może ktoś ma inne sugestie)

Temat prac: fotografie zwierząt i roślin

Nagrody: dla pierwszych 3 miejsc podłoża ADY o łącznej wartości 500 zł (rozdzielone na 3 miejsca), wystawienie 10 najlepszych prac na targach PET FAIR oraz, jeśli się uda, w ŁDEKU. Jeśli nam szczęście i chętni dopiszą, może uda się wydać kalendarz na 2012, będziemy mieć sporo czasu :D

Zwycięzców wyłoni komisja. W skład komisji powinni wejść: zwykły użytkownik forum (oczywiście ta osoba nie będzie brała udziału w samym konkursie), administrator lub moderator forum (też nie biorący udziału w konkursie, zarówno jako uczestnik oraz jako organizator), członek ŁSAiT.
Sądzę, że nie ma sensu robić głosowania, ze względu na mała frekwencję ostatnio.

Oczywiście pracę będą musiały być przesłane w odpowiednim formacie i jakości aby uniknąć problemów z jakością zdjęcia po wydrukowaniu.

Vendredi, i ja zajmiemy się organizacją. Ponownie zwrócimy się do Pikaski o zrobienie plakatu żeby można było się wypromować na innych forach.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi proszę je zgłaszać do końca tygodnia. Później chce spisać regulamin i zacząć to organizować.
pzdr
Obrazek

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Czyli rozumiem,że moderator jest wyłączony z możliwości brania udziału w konkursie?
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Tylko ten kto organizuje, czyli Vendredi, i ten który będzie chciał zasiadać w komisji nie może brać udziału w konkursie ale równie dobrze może to być administrator.
Jeśli chcesz brać udział w konkursie to nie możesz zasiadać w komisji
Obrazek

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

  • I. Postanowienia ogólne.
  • 1. Konkurs „Galeria Łódzkiego Forum Akwarystycznego” organizowany jest przez Administratorów Łódzkiego Forum Akwarystycznego
  • 2. Jest to trzecia edycja tego Konkursu
  • 3. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac fotograficznych, ekspozycja na Targach Pet Fair oraz w Łódzkim Domu Kultury.
  • 4. Czas trwania konkursu 2011.04.10 – 2011.05.10.
  • 5. Harmonogram konkursu:
    - 2011.04.10 – 2011.05.10 – zgłaszanie prac
    - 2011.05.11 – 2011.05.15 – obrady jury
    - 2011.05.20 – 2010.05.22 – wystawa prac na Targach Pet Fair
    - 2011.05.XX – wręczenie nagród



    II. Warunki uczestnictwa.
  • 1. W konkursie może uczestniczyć każdy użytkownik Internetu
  • 2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie zgody na udział w konkursie oraz przesłanie prac na wskazany adres mailowy.
  • 3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zapoznanie i akceptacja niniejszego regulaminu.
  • 4. W konkursie nie mogą brać udziału organizatorzy oraz jurorzy.


    III. Zasady zgłaszania prac.
  • 1. Tematem zgłaszanych prac jest „Przyroda w obiektywie”
  • 2. Zgłoszone prace muszą przedstawiać zwierzęta i/lub rośliny.
  • 3. Każdy użytkownik może zgłosić maksymalnie 5 prac.
  • 4. Zgłaszane prace mogą być poddane niewielkiej obróbce tj. wyostrzenie, ramka, kadrowanie, balans bieli, wycięcie elementów niepożądanych.
  • 5. Przesyłane prace muszą posiadać minimalną rozdzielczość XXX x XXX prace o mniejszej rozdzielczości będą odrzucane.
  • 6. Prace należy przesyłać w formacie .jpg lub .raw.
  • 7. Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy galeria.lodzkiego.forum@gmail.com według następującego schematu:
    - tytuł maila: IMIĘ NAZWISKO – TYTUŁ PRACY
    - treść maila: Tytuł pracy, imię nazwisko – nick z forum (jeśli jest się użytkownikiem Łódzkiego Forum Akwarystycznego), załączony plik z pracą oraz oświadczenie:

    „Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem konkursu, jestem autorem nadesłanych zdjęć i wyrażam zgodę na wykorzystanie ich przez organizatora Konkursu Galeria Łódzkiego Forum Akwarystycznego w celach promocyjnych konkursu bieżącego i w latach następnych w sposób nieodpłatny."
  • 8. W jednej wiadomości mailowej może znajdować się tylko jedna zgłoszona praca.
  • 9. Przesłanie pracy do Konkursu jest równoznaczne z zapoznaniem i akceptacją niniejszego regulaminu.
  • 10. Prace niezgodne z obowiązującym Regulaminem będą odsyłane do nadawcy z informacją o konieczności ich poprawienia.
  • 11. Organizatorzy dopuszczają jednorazowe odesłanie pracy ze wskazaniem błędów do poprawy. Jeśli ta sama praca zostanie odesłana ponownie z błędami, nie zostanie zakwalifikowana do Konkursu.
  • 12. Zgłoszone prace które zostały wykonane w słabej jakości, rozmyte, nieostre, poddane widocznej obróbce, przesłane w wiadomości mailowej odbiegającej od zamieszczonego schematu nie będą brały udziału w konkursie.
  • 13. Organizatorzy Konkursu nie ponoszą odpowiedzialności za brak zamieszczonej pracy w wyniki błędu przesłanego zgłoszenia.
  • 14. Każdorazowe zgłoszenie pracy będzie potwierdzane przyjęciem jej do Konkursu w ciągu 48h od dostarczenia na skrzynkę mailową konkursu.
  • 15. Prace wykonane telefonem komórkowym będą odrzucane.


    IV. Prezentowanie prac.
  • 1. Wybrane prace zgłoszone w Konkursie będą prezentowane na Targach Pet Fair w terminie 20-22.05.2011
  • 2. Wybrane prace zgłoszone w Konkursie będą prezentowane w Łódzkim Domu Kultury w terminie wcześniej ustalonym.
  • 3. Prace zgłoszone do Konkursu będą prezentowane w wątku poświęconemu niniejszemu konkursowi.


    V. Zasady głosowania i ogłaszania wyników konkursu.
  • 1. Zwycięzców Konkursu wyłoni komisja składająca się z: jednego członka Łódzkiego Stowarzyszenia Akwarystów i Terrarystów, jednego moderatora lub administratora Łódzkiego Forum Akwarystycznego, jednego użytkownika Łódzkiego Forum Akwarystycznego.
  • 2. Ogłoszenie wyników nastąpi w ustalonym terminie o którym mowa w rozdziale I. punkt 5.
  • 3. Organizatorzy nie mają prawa oddawania głosów.


    VI. Zwycięzcy.
  • 1. Jurorzy wybiorą 10 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na Targach Pet Fair oraz w Łódzkim Domu Kultury.
  • 2. Z 10 najlepszych prac, jurorzy wybiorą 3 zwycięskie, które zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.



    VII. Nagrody.
  • 1. Zwycięskie prace będą prezentowane w Galerii Łódzkiego Forum Akwarystycznego.
  • 2. 10 najlepszych prac zostanie przedrukowane i zaprezentowane na Targach Pet Fair oraz w Łódzkim Domu Kultury.
  • 3. Trzy najlepsze prace zostaną dodatkowo wyróżnione nagrodami.
  • 4. Nagrody dla wyróżnionych prac:
    I miejsce: 9l worek podłoża Aqua Soil Amazonia + 8 kg podłoża Forest Sand Orinok
    II miejsce: 3l worek podłoża Aqua Soil Amazonia + 2 kg podłoża Forest Sand Orinoko
    III miejsce: 3l worek podłoża Aqua Soil Amazonia

    VIII. Postanowienia końcowe.
  • 1. Zgłoszone prace stanowią współwłasność Łódzkiego Forum Akwarystycznego.
  • 2. Uczestnik zgłaszający prace wyraża zgodę na przedrukowanie jego pracy w publikacjach komercyjnych i niekomercyjnych.
  • 3. Uczestnik zgłaszający prace zobowiązuje się do znajomości treści tego regulaminu oraz do jego akceptacji.
  • 4. Organizatorzy konkursu mają prawo odwołać konkursu w przypadku małej frekwencji zgłoszonych prac lub zbyt małej oddanej ilości głosów.
  • 5. Organizatorzy konkursu nie będą pozyskiwali dla siebie żadnych profitów materialnych oraz finansowych z tytułu publikacji prac.
  • 6. Wszystkie zapytania, reklamację proszę kierować na PW Galeria.
  • 7. Regulamin wchodzi w życie z dniem 10-04-2011.



To jest projekt regulaminu, jeśli ktoś ma jakieś uwagi czekam do wtorku.
Ustalę jeszcze rozmiar i parametry techniczne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 2011-03-28, 13:37 przez megalomaniacc, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Jak dam radę przeczytać całe to się wypowiem. Generalnie to nadajesz się do pisania ustaw:P Tak sobie myślę czy nie można tych konkursów rozpisać tak wspaniale i krótko jak zrobiłem to ja:o tu.
Nie no, zlewam się oczywiście, ale może długość tych regulaminów może mieć wpływ na frekwencję?

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Regulaminów się nie czyta tylko do nich odwołuje :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

No i co, działamy z tym?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moderatorzy”