Rozmnożenie Amano

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Rozmnożenie Amano

Post autor: Witek Miszczak »

Czy ktoś z forumowiczów rozmnożył skutecznie amanki? Pochwalcie się. Ile sztuk w ilu litrach.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

ja miałem całe aż 5szt w 6 litrach do wykarmienia potrzeba wrotków i chlorelli. Straszne kombinacje, a zysk żaden...:( na sól więcej wydałem niż uzyskałem młodych na dodatek padły gdy chciałem je na słodką wodę dać... Nie wiem co było powodem ale zraziłem... się tą samą metodą lysmaty rozmnożyłem już skutecznie... problem jest w tym że akwa musi być owalne i ruch wody taki by wszystko wirowało ... Jest na to metoda kombinujcie:P
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 19:13 przez king, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Bo to jest zysk niematerialny :mrgreen:
Moja jedna sztuka płyta już czwarty tydzień! Przy takiej wydajności można nadawać im imiona.
To jest Kazimierz (albo Kazimiera)

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

heh ... no fakt czyli nie tylko u mnie problem z ilością młodych wystąpił:) Zaraz mi się przypomina przypadek mojego kolegi który rozmnaża Herosy super red dają od 5 do 30 młodych śmieje się z niego że niedługo robaka to dla nich w kałuży będzie mógł łapać:P A próbował pan rozmnażania red nos-ów, u mnie na zasoleniu 6-8gr na litr ładnie się mnożyły i to bez żadnych kombinacji z wodą. Jak robiłem jak w przepisie to nic nie wychodziło jak puściłem je do słonego akwa z półdzióbkami to zawsze 20-30młodych się uchowało.

jabol
Posty: 821
Rejestracja: 2009-08-27, 14:38
Lokalizacja: Łodź

Re: Rozmnożenie Amano

Post autor: jabol »

Witek Miszczak pisze:Czy ktoś z forumowiczów rozmnożył skutecznie amanki? Pochwalcie się. Ile sztuk w ilu litrach.
tu jest dosc ciekawie opisane "jak i co"

http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/ ... eeding.htm

ale faktycznie..pitolenia jest od cholery i ciut ciut

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

king pisze: A próbował pan rozmnażania red nos-ów
Nie, skreśliłem je z listy hodowanych stworów ze względu na dość krótkie życie w normalnym akwarium, za to interesuję mnie Hyppolysmata.
jabol pisze:tu jest dosc ciekawie opisane "jak i co"
Dzięki, poczytałem już sporo i drążę teraz tzw "praktykę". Temat założyłem, bo okazuje się, że w naszym rejonie sporo akwarystów już zmierzyło się z taką hodowlą (wczoraj odwiedził mnie kolega, który wychował i SPRZEDAŁ 30 sztuk!), więc myslałem, że się ujawni tu jakaś grupa inicjatywna mająca na celu zebranie wiedzy do kupy, w celu wyrwania monopolu importerom z rąk.
Ostatnio zmieniony 2011-01-11, 12:59 przez Witek Miszczak, łącznie zmieniany 1 raz.

Travis
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-06, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Travis »

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem 6 Amano od Kinga . I ku mojemu zaskoczeniu rozmnożyły sie w słodkiej wodzie w akwa ogólnym :shock: , mieszkając razem z paletkami, sumikami neonkami. Wyłowiłem w sumie 15 sztuk. Żonie zachciało się malowania i musiałem spuścić wodę i wyłapać mieszkańców .

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Travis pisze:kupiłem 6 Amano od Kinga . I ku mojemu zaskoczeniu rozmnożyły sie w słodkiej wodzie w akwa ogólnym :shock:
No to nie tylko siebie tym zaskoczyłeś :!: Znajomi krewetkarze miesiącami próbowali dojść do odpowiednich zasoleń wody by cokolwiek się uchowało a u Ciebie w wodzie słodkiej i jeszcze z paletami doczekałeś się potomstwa...Normalny cudotwórca z Ciebie :mrgreen:

Travis
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-06, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Travis »

Doczytałem jeszcze coś takiego.
" Istnieje bardzo podobny gatunek dostępny w sprzedaży, który wizualnie jest nie do odróżnienia od Caridina japonica i którego larwy mogą rozwijać się w wodzie słodkiej. Uważam że większość raportów o rozmnożeniu krewetek amano w słodkiej wodzie opiera się na błędnej identyfikacji gatunku."

Więc KING ... jak on sie z tego wytłumaczy ;-)

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

To nieźle ciekawe co to było:P
Może żółtki bystrzejsze niż myślimy:P

Awatar użytkownika
furraan
Posty: 107
Rejestracja: 2008-05-24, 14:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: furraan »

king pisze:Może żółtki bystrzejsze niż myślimy:P
O ile mi dobrze wiadomo, Rasa Żółta jest najbardziej inteligentna ze wszystkich :-P
" Istnieje bardzo podobny gatunek dostępny w sprzedaży, który wizualnie jest nie do odróżnienia od Caridina japonica i którego larwy mogą rozwijać się w wodzie słodkiej. Uważam że większość raportów o rozmnożeniu krewetek amano w słodkiej wodzie opiera się na błędnej identyfikacji gatunku."
Na którymś zjeździe (2005 r. chyba) prelegent/prelegentka mówiąc o rozmnażaniu tzw. krewetek Amano wspominał o tym - że nie są to Caridina japonica, tylko bardzo podobny gatunek.
,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert

Awatar użytkownika
cholma
Posty: 88
Rejestracja: 2010-11-15, 20:18
Lokalizacja:

Post autor: cholma »

Travis pisze:Wyłowiłem w sumie 15 sztuk. Żonie zachciało się malowania i musiałem spuścić wodę i wyłapać mieszkańców .
I jaki kolorek im położyłeś ? :lol:

Stiep
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-21, 14:31
Lokalizacja: Komorniki

Post autor: Stiep »

Temat trochę stary bo kilka lat temu się z Amankami bawiłem, ale udało mi się wyprowadzić do dorosłości 50 sztuk.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie, genetyka”