Czas ważności kont

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Czas ważności kont

Post autor: cina »

Witam,
jak długo ważne jest konto na forum ? Czy po jakimś czasie konta są usuwane ? Pytam bo widzę że generalnie zarejestrowanych jest ponad 1000 ale w sumie aktywnych jest bardzo mało. Może posprzątacie bazę użytkowników ?

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Przyjeliśmy, że narazie nie będziemy kasować kont użytkowników nieaktywnych
Obrazek

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Czyli ilość użytkowników będzie nam rosła, pójdziemy na ilość ;-)

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Dobrze to wygląda :]
Obrazek

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

To może jakiś konkurs, dla tych co mają najwięcej kont :). A tak jak już przy kontach jesteśmy, to można zmienić posty których autorem był King pod różnymi nickami żeby wszystko było pod jednym nickiem ? Ostatnio takie znalazłem i dopiero po czasie przypomniałem sobie czyje to posty

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Z kingiem coś kiedyś próbowałem zrobić, ale jakoś tak wprost tego nie dało się scalić. No ale popatrzę jeszcze.
Co do samych kont, to ciężka sprawa, może ktoś odwiedza forum, ale się nie loguje. Usunę mu konto i się zdziwi jak jednak będzie chciał coś napisać. Nie bardzo z resztą rozumiem samą ideę usuwania, w czym ma przeszkadzać ta ilość kont... niech sobie będą. Oczywistym jest to, że ilość kont to żaden wyznacznik aktywności czy wielkości forum. Lepiej mieć 100 aktywnych użytkowników niż 1000 nieaktywnych.
Inna sprawa to ten termin po którym konto się usuwa. Na forum zbrojnikowym nie byłem aktywny przez ponad rok a teraz znowu tam zaglądam bo mam kilka eLek w baniaku, fajnie, że moje konto przetrwało. Na forum holenderskim czy jeszcze jakimś innych gdzie miałem konta nie byłem pewnie i 2 - 3 lata, postów trochę na każdym miałem, możliwe że kiedyś będę chciał/potrzebował coś tam napisać. I co, konto możliwe że mam usunięte, login ktoś może mi zajął?

jakubo
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-04, 20:18
Lokalizacja: Dobra Nowiny

Post autor: jakubo »

O to tak jak zemną ;-) Zaglądam raczej nie często, często nielogując się - loguję się jak chcę coś napisać (jak teraz). Ale nieaktywni głosu nie mają ;-) (a przynajmniej mają niewielki)
:-)

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Kuba, OK, to że niektórzy zaglądają bez logowania a czasem chcą coś napisać o tym nie pomyślałem. Na forum motoryzacyjnym jest tak że po ~6 miesiącach od ostatniego logowania dostaję maila z prośbą o potwierdzenie utrzymania konta bo inaczej w ciągu miesiąca lub 2 zostanie usunięte. Wydaje mi sie że jest to dobre rozwiązanie. Bo co innego użytkownik który korzysta z forum a co innego sporadyczne przypadki ludzi którzy zakładaja konta żeby akwarium sprzedać i tyle ich tu było.

Awatar użytkownika
maniek
Posty: 241
Rejestracja: 2009-03-04, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek »

Może co 6 miesięcy to nie ale raz w roku to by się można było zastanowić nad takim posunięciem . Oczywiście po wcześniejszej informacji na pocztę do użytkownika .

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Ale mam takie pytanie,komu i dlaczego to przeszkadza,że takie ''nie aktywne '' konta istnieją.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Jestem ciekawy jak to działa na naszym forum o tyle. A jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć to mnie przeszkadza.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Michał pomyśl trochę odwrotnie tak jak,to Ty byś był takim userem od przypadku do przypadku.
Zakładasz konto,zadajesz na forum pytanie,dostajesz odpowiedź i milkniesz na ponad rok,ponieważ dalej się nie pytasz,nie udzielasz i nagle po tym okresie znów chcesz zwrócić się do forum o pomoc,a tu zonk,bo Ci konto usunęli i specjalnie do jednego swojego pytania musisz zakładać nowe,byłoby to dla Ciebie wygodne?
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Wygodne jak wygodne, tu masz może trochę racji. Ale takie okresowe przypomnienie też jest dobre.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

cina pisze:okresowe przypomnienie też jest dobre.
Tu masz może trochę racji ;-)
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Czyli czasem powiesz coś pozytywnego ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”