Eublepharis macularius - gekon lamparci

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Eublepharis macularius - gekon lamparci

Post autor: sintawati »

Oto moja jaszczurka:

- tydzień po wykluciu:
Obrazek

- miesiąc później:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

- obecnie:
Obrazek

Sorry, za jakość fotek, ale mój gekon po prostu uwielbia uciekać, gdy tylko usłyszy ustawianie ostrości...

// do ostatecznego wyglądu jeszcze jej sporo brakuje;)
Ostatnio zmieniony 2010-10-14, 22:30 przez sintawati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yorki111
Posty: 783
Rejestracja: 2008-06-27, 11:37
Lokalizacja: Zalew
Kontakt:

Post autor: yorki111 »

słodki :->
Od pewnego czasu czytam o tych stworach i coraz bardziej mnie wciągają :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Od pewnego czasu czytam o tych stworach i coraz bardziej mnie wciągają :-)
Nie tylko Ciebie wciągają :-D Ja już nawet mam dokładne miejsce wyczyszczone przygotowane pod terra ;-) Ale jeszcze mój czas jest zbyt nikły aby jeszcze nimi się opiekować. Może w przyszłości :roll:
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

yorki111 pisze:słodki :->
Od pewnego czasu czytam o tych stworach i coraz bardziej mnie wciągają :-)
Dzięki:)
Te jaszczurki rzeczywiście potrafią wciągnąć;) Co prawda gekony lamparcie są znacznie mniej ruchliwe i ciekawskie niż agamy, ale z moich obserwacji dochodzę do wniosku, że to nie jest regułą. Mój gekon bardzo lubi mnie obserwować i patrzeć co robię. Wieczorem zawsze domaga się spaceru, tzn. staje na tylnych łapkach, a przednimi "biega" po przedniej szybie terra. Zawsze jest co obserwować:)
mat114 pisze:Nie tylko Ciebie wciągają :-D Ja już nawet mam dokładne miejsce wyczyszczone przygotowane pod terra ;-) Ale jeszcze mój czas jest zbyt nikły aby jeszcze nimi się opiekować. Może w przyszłości :roll:
co do opieki - te jaszczurki nie potrzebują zbyt dużo uwagi. Do osiągnięcia 15 - 16 cm długości najlepiej je trzymać na ręcznikach papierowych. Codziennie trzeba jej posprzątać (u mnie jest to po prostu wymiana ręcznika na drugi), wlać do miseczki przegotowaną i odstaną wodę, w drugiej miseczce musi mieć sepie. Co pewien czas podajemy jej witaminy.

Jeśli chodzi o koszty to najdroższe jest wyżywienie jaszczurki. Ja założyłam własną hodowlę świerszczy do tego celu. Jednorazowo mój gekon potrafi zjeść 10 - 18 świerszczy...

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

Mnie osobiście ten gatunek gekona się najmniej podoba, co nie znaczy że nie lubie tych czworonożnych stworów. Mój brat ma agame brodatą i faktycznie fajny stworek ale mnie najbardziej podobają sie gegony williamsa ( lygodactylus williamsi ).

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

Mi ten gekon najbardziej odpowiadał ze względu na swoje wymagania. Nie da się jej przekarmić, bo sama wie kiedy jest już najedzona (w odróżnieniu od innych jaszczurek). Oprócz tego ma powieki i widać kiedy śpi:)

Obrazek

Awatar użytkownika
shamanldz
Posty: 81
Rejestracja: 2011-02-02, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shamanldz »

Mam możliwe że głupie pytanie. Czy świerszcze bardzo Tobie hałasują ? Znasz jakieś ciekawe strony tematyczne o jaszczurkach ? Konkretnie mam na myśli agamę brodatą, i czytam sporo.

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi;)

Świerszcze mi nie przeszkadzają, a stoją zaledwie 3 metry od mojego łóżka. Osobiście radze kupować świerszcze bananowe lub domowe. Niestety mieszańce, które czasami można dostać w Łodzi są dość męczące. Te akurat omijam szerokim łukiem, ponieważ ich cykanie drażni jak nie wiem co. Co do stron o agamach brodatych polecam http://www.pogona.pl/. Oprócz tego forum www.terrarium.com.pl. Jest tam dość dużo informacji na temat różnych zwierząt terrarystycznych. Jak nie dasz rady znaleźć jakiejś informacji zawsze ktoś się znajdzie, kto pomoże;)
Ostatnio zmieniony 2011-04-20, 22:27 przez sintawati, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
shamanldz
Posty: 81
Rejestracja: 2011-02-02, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shamanldz »

Co tam u Gekona słychać ? Przeszłaś na karmienie konikami polnymi, czy raczej jest to wykluczone ?
"Margines? Perły zawsze leżą na dnie, parias klałnie, czuję się wyjątkowo elitarnie."

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

W sumie mogę przejść, ale gekon nie chce :-? Próbowałam mu dawać koniki, karaczany i nie. Ona woli świerszcze i tyle :-P Teraz dokupiłam jeszcze 3 małe gekony - 2 samiczki tej samej odmiany i samca classic. Trzymam je oddzielnie póki nie urosną. W sumie mogłabym im strzelić kilka fotek i zamieścić tutaj ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

U kogo kupujesz gekonki?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

Z Lublina od jednej osoby, jak chcesz mogę dać namiary :) Jeśli chodzi o cenę to zależy od wielkości gekonów - takie dwutygodniowe kosztują 30zł, trochę większe jakieś 35zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
shamanldz
Posty: 81
Rejestracja: 2011-02-02, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shamanldz »

Fantastyczne stworzenia, gdyby tylko nie jadły tych przeklętych robaków... Dałbym rade z karaczanami, drewnojadami itd. Ale skaczące świerszcze które na dodatek w nocy robią hałas mnie zniechęca

a czy można żywe świerszcze zastąpić takimi:

Obrazek

Oczywiście zdaje sobie sprawę że może się nie zainteresować pokarmem który się nie rusza ale jest taka miska firmy Exo terra która nazywa się vivicator i ona wibruje co sprawia że pokarm na niej się rusza.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-06-07, 23:19 przez shamanldz, łącznie zmieniany 2 razy.

sintawati
Posty: 85
Rejestracja: 2010-05-08, 20:53
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: sintawati »

W sumie mój większy gekon za nic nie zainteresuje się innym pokarmem niż świerszcze :evil: Za to te mniejsze gekony jedzą wszystko jak leci - koniki polne, świerszcze, karaczany, mączniki. Jakoś nie wybrzydzają :)

Jeśli chodzi o karmienie ich suszonym pokarmem to nigdy nie próbowałam, bo pokarm który się nie rusza tak jakby nie istnieje. Nie można też przesadzić w drugą stronę - zdarza się, że jak im za szybko jakiś karaczan ucieka lub świerszcz gekon się na niego obraża i nie chce go zjeść :roll:

Kilka fotek moich nowych gekonów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shamanldz
Posty: 81
Rejestracja: 2011-02-02, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shamanldz »

Tak poza tematem, jakim aparatem robisz zdjęcia ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta”