Badi Badis - cameloen

ODPOWIEDZ
Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Badi Badis - cameloen

Post autor: Matrixowo »

Witam

Chciałbym wam pokazać mój nowy nabytek. Parka rybek o nazwie Badis Badis - często na zagranicznych stronach piszą o niej cameleon ryba :) Aby po troszku to udowodnić pokażę wam kilka fotek jak on zmienia kolory w zależności od sytuacji. Aktualnie z jednej sytuacji w jakiej udało mi się je sfotografować. Ogólnie rybki są bardzo terytorialne oraz płochliwe i większość czasu siedzą w swoich norkach gdzie lubią przebywać. Jedzą tylko i wyłącznie drobny żywy pokarm. suchego i mrożonego nawet nie tykają :D

Na początek zdjęcia samca i samiczki:
samiec
Obrazek
Obrazek
samiczka
Obrazek

sorki za syf w akwa ale ostatnio mało czasu mu poświęcam, glony wyszły przez eksperymenty a kosiarki co mają juz około 8cm długości mi nie pomagają w ogóle. Nie mam jak ich wyłowić i oddać komuś :D

Pozdrawiam
Obrazek

a teraz jak samiec przeganiał samiczkę i zmienił się dosłownie pod taki sam wygląd jak samiczka. Trwało to dosłownie 20-30 sekund i koniec zabawy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

I jednak chyba faktycznie parka :lol: ale jestem debeściak u mnie dzisiaj złożyły ikrę samiec jest przepiękny :shock: Zabił dwóch kolegów i teraz sam z siedmioma samicami mieszka ten to ma przekichane :-P

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

nie dziwie się, że zabił resztę samców :) u mnie samiec siedzi w innym miejscu niż samica i przegania kosiarki co są o 3x większe od niego :) ale samiec jest przepiękny jak się wybarwi :) szkoda, że tak mało się pokazują. Chociaż u mnie samiczka bardziej skora do pływania po całym akwarium.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Kup sobie dwie parki-będzie ciekawiej, zauważysz jak się samce ze sobą stroszę - świetny widok widziałem u Venradi :)

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

Aktualnie Badisy mi się rozmnożyły, mam około 5-7 małych, nie jestem nawet w stanie policzyć ile. Każdy jest innego rozmiaru, widać, że czasowo inaczej się rodziły. Do tego aktualnie nie do rozpoznania ile samców ile samiczek.

Niestety, ale samiec padł. Zaobserwowałem u niego bardzo dużą zmianę przy skrzelach po jednej stronie. Myślę, że musiała zostać uszkodzona albo o wystrój w akwarium lub przez Stojaczka Punktowego. W każdym bądź razie źle wyglądał i padł. Stojaczków już nie ma na szczęście w akwarium, więcej z nimi kłopotów niż korzyści.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Ma ktoś te piękne ryby swoich się pozbyłem a chętnie bym się w nie pobawił znów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby”