Regulamin Forum i jego...łamanie

tematy odnośnie funkcjonowania forum
Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Regulamin Forum i jego...łamanie

Post autor: krzych0062 »

Od jakiegoś czasu na Forum "rozgorzała walka" tycząca reklamy akwarystycznych sklepów stacjonarnych i handlu niemalże hurtowego. Niezbyt rozumiem o co w tym wszystkim chodzi? Wcześniej-jakiś czas temu-trwała dyskusja o złej kondycji sklepów, że wszystkiemu winna jest Giełda na Równej. A co się czyta? Wątek "Giełda na Równej"-wielu umawia się na zakupy właśnie tam, więc nie mogę zrozumieć takiego podejścia...Albo promujemy i pomagamy sklepom w zdobyciu klientów, albo siedzimy cicho i udostępniamy takową reklamę-czytaj pomoc-właśnie sklepikarzom. Mnie bynajmniej ich autoreklama wcale nie przeszkadza, bo to przecież i tak ja podejmę decyzję gdzie kupię...Prawda?
Większego "łamania" Regulaminu doszukiwałbym się w ogłoszeniach kupna, sprzedaży czy też zamiany gdzie towarem przetargowym jest piwo :!: Nie, nie to że ja nie lubię piwa... Chodzi w wielu przypadkach o łamanie polskiego prawa-nie tylko forumowego-bo przecież na Forum są również nieletni, a nie tylko osoby z dowodem w ręku... I o zgrozo... takie wykroczenie popełniają administratorzy Forum...przykład? Proszę...
Alchemik
Administrator
członek ŁSAiT


Wiek: 25
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 216
Skąd: Łódź

Wysłany: Wczoraj 16:28 [Łódź][Z] Lileopsis brazylijski
Witam
Do zamiany mam szklane 250 ml Lileopsis'a brazylijskiego.

Przedmiotem zamiany może być:
2 butelki piwa (Calsberg, Heineken) lub Weeping moss.

Kontakt na PW.

Oferta ważna do środy. Potem wszystko leci do kosza.
_________________
Pozdrawiam
Piotr
www.alchemik84.republika.pl

Tak więc to w moim odczuciu jest gorsze łamanie Regulaminu Forum, niżli autopromowanie swych sklepów, o które teoretycznie ktoś kiedyś się upomniał.... Pozdrawiam i zapraszam do konstruktywnej dyskusji...
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 08:32 przez krzych0062, łącznie zmieniany 1 raz.

jabol
Posty: 821
Rejestracja: 2009-08-27, 14:38
Lokalizacja: Łodź

Re: Regulamin Forum i jego...łamanie

Post autor: jabol »

krzych0062 pisze:
Przedmiotem zamiany może być:
2 butelki piwa (Calsberg, Heineken) lub Weeping moss.

.... Pozdrawiam i zapraszam do konstruktywnej dyskusji...
Alechemikowi chodzilo zapewne o piwo bezalkoholowe ...............





PS1
choc nigdy takowych marek bezalkoholowych nie widzialem ... :)

PS2
..ale wierzyc trzeba :) :) :)

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

II. Uczestnictwo na Forum
2. Użytkownik odpowiada za zamieszczone przez siebie treści.

III. Treści zamieszczane na Forum
1. Właściciele forum, osoby je administrujące oraz moderujące nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczone na forum.

Nie można mieć pretensji do władz forum o to,że nie pełnoletni dostarczył towar przetargowy jakim jest np:piwo, osobie sprzedającej.
Pretensje miejmy do osób u których,to piwo pozyskał.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Lukiki pisze:1. Właściciele forum, osoby je administrujące oraz moderujące nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczone na forum.
Doskonale sformułowane... Czyli wg tego jak ktoś z czerwonych lub niebieskich coś takowego zaproponuje to jest ok.?

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

Nasze forum, jak wiecie jest włanością Łódzkiego Stowarzyszenia Akwarystów i Terrarystów, zatem kase na jego utrzymanie idzie z kasy stowarzyszenia a ta bierze się od sponsorów. Sponsorzy dzięki swej szczodrości mają swoje banery na forum.
Pozwalanie na promowanie sklepów jest przede wszystkim niesorawiedliwe wobec sponsorów i mija się z zalożeniem sposnorowania.

Do obecnych na naszym forum sklepów wychodziliśmy już z propozycją nawiązania obustronnych korzyści, nawet w najmniejszym stopniu, ale widać nie było to im potrzebne.
Generalnie cały czas jesteśmy na to otwarci.

Co do środków płatniczych. Giełda na forum jest miejscem (prznajmniej ja tak uważam) handlu na zasadach koleżeńskich a nie oficjalnym sklepem, zatem za towar bierzesz co chcesz. O ile mi wiadomo pisanie o piwie nie jest żadnym wykroczeniem, gorzej jak byś to piwo dał/sprzedłą nieletniemy ale tego na forum już nie sprawdzisz. Poza tym Lukiki już przytoczył odpowiedni punkt regulaminu. Alchemik jest (mimo że administratorem) to również użytkownikiem tego forum i on odpowada za to co pisze.
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 09:03 przez megalomaniacc, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Zgadzam się po części, iż pisanie o tym trunku nie jest zakazane... Ale po części jest to-jako środek płatniczy-namawianie nieletnich do łamania polskiego prawa, bo skądś "tą walutę" muszą zdobyć. No i chodzi o etykę, przecież doskonale to rozumiecie... Jeśli już to można uczynić to kanałami nieoficjalnymi, prawda? Chodzi mi o formę płatności...
Zapomniałem napisać... jeśli takowe rozmowy miały miejsce-choćby o drobnym sponsoringu Forum, a ów sklep je odrzucił to... muszę przyznać Ci rację. Autoreklama nie powinna mieć miejsca. Co jednak z pozostałymi sklepami? W takim układzie to o nich też nie powinniśmy rozmawiać...to tak gwoli sprawiedliwości ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 09:09 przez krzych0062, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

krzych0062, nikt tu nikogo nie namawia do łamania prawa, Piotrek napisał i o piwie i o mchu jako opcję wymiany. Poza tym nie sądzy czy on czy ktokolwiek z nas, kto chce sprzedać, wymienić coś nie pójdzie na ustępstwa czy negocjacje. Forum jest dla małych i dużych i nie da się uniknąć pisania o piwie czy innych dorosłych rzeczach :)
krzych0062 pisze:W takim układzie to o nich też nie powinniśmy rozmawiać...to tak gwoli sprawiedliwości
Każdy forumowowić może dyskutować na temat jakiego sklepu, czy też go polecać, ale wystawiania zaproszeń do swojego własnego sklepu to już wykracza poza założenie dyskusji. Oczywiście możecie to skontrować tym, że sklep może założyć swoje nieoficjalne konto na forum i w ten sposób się promować. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego sprawdzać ale myśle, że takie zachowanie prędzej czy poźniej zostało by rozpoznane
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 09:20 przez megalomaniacc, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Jak to się mówi-"punkt patrzenia zależy od miejsca siedzenia" ;-) Ja takową formę wymiany tak postrzegam a nie inaczej...trudno, ale po mojemu jest to namawianie...Co innego gdyby na forum byli tylko sami "duzi", jak to ładnie ująłeś... W każdym bądź razie chyba jednak trzeba uważać "w jakiej walucie" chcemy zapłaty...
A tak na marginesie....uwielbiam piwo i chłonę niezłe ilości tego trunku... :-P

Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: megalomaniacc »

W każdym bądz razie dzięki za zwrócenie uwagi na ten problem pogadam o tym z resztą we wtorek
Obrazek

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Zawsze "nielat" możne poprosić ojca/matke o dokonanie wymiany... ;)
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Dzięki za zrozumienie. Tak jak napisałem lubię ten trunek i nie zabraniam go innym...Jednak jakaś etyka względem nieletnich na Forum powinna obowiązywać...zgodnie z polskim prawem... ;-)

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Ps. Kiedyś dopisywali "Ze względu na przedmiot wymiany (piwo) ogłoszenie dotyczy wyłącznie osób pełnoletnich " :)
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Z tym się nie spotkałem...ale to jest rozwiązanie ;-)

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

zami84 pisze:Zawsze "nielat" możne poprosić ojca/matke o dokonanie wymiany... ;)
Dokładnie tak, jeszcze niedawno gdy umieściłem podobne ogłoszenie zgłosił się do mnie młody chłopak, który chciał się "zamienić". Po profilu zoorientowałem się, że jest niepełnoletnie. Tym samym zrezygnowałem z zamiany.

Faktycznie trochę kontrowersyjne jest umieszczanie tego typu ogłoszeń, dlatego z mojej strony było to ostatnie. Obecne zostanie usunięte z odpowiednią adnotacja. Urażone osoby przepraszam.
Pozdrawiam
Piotr

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Ja tam problemu nie widze... Małoletni zawsze może zamienic sie za browar pod postacia PLN....
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”