Powrót do Akwarystyki

Moderatorzy: megalomaniacc, Alchemik, wwwampir, Zafira, s050197, Vendredi, cliper, Incognito, imrasil

ODPOWIEDZ
huee

Powrót do Akwarystyki

Post autor: huee » 2019-03-14, 12:45

Witam wszystkich.

Myślę żeby w przeciągu 1-2msc postawić jakiś baniak po latach . W myślach mam jakiś mały baniaczek (myślałem o kostce 8l OW ,ale no nic tam nie wsadzę :p oprócz roślin).
Są na rynku jakieś nowe ryby , które mógłbym bez wyrzutów sumienia umieścić np w 15l ? Czy raczej w 15l oprócz krewetek nic nie znajdę (chociaż kiedyś nawet do tego nie byłem przekonany w 15l :p).

Polecacie jakiegos szklarza z Łodzi, Pabianic, Zgierza który robi akwa OW(?
Warto zaglądać teraz na Start jeśli chodzi o rośliny? Bo zupełnie nie wiem jak teraz wyglada community Łódzkich akwarystów ;p.
Myślę o przewadze Mchu w akwa (myśle o dorzuceniu rogatki żeby trochę wyjadała szitu).

1. Jaki filtr do takiego małego baniaka (domyślam się, że kaskada) ?
2. Oświetlenie jakie polecacie na ten moment ? Warto pakować się w LED-y przy takim małym baniaku ?
3. Podłoże - jakie ? Myślę o aktywnym (bez nawozów ) kiedyś używałem Shrimp Soil . Polecacie coś innego dostępnego w sklepach PL(Fajnie jakby dałorade na wagę kupić bo to maly baniak)
4. Uzdatnianie - Kiedyś uzdatniałem demineralke prochem od jednego użytkownika (nie wiem czy z tego forum czy innego). Miał te proszki wg kolorów (każdy oznaczał inne prognozowane KH,GH dla RO bodajże)

ziben

Powrót do Akwarystyki

Post autor: ziben » 2019-03-14, 16:13

Tutaj http://akwarysci.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=23966 było wspomniane o szklarzu na Popiełuszki (brama po przeciwnej stronie wejścia na ogródki działkowe, pierwsza od strony Kościoła pw. Najświętszej Eucharystii). Ma dość sporą ilość na miejscu więc możesz podejść/podjechać i obejrzeć dokładnie + dopytać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”