Powrót do Akwarystyki

Moderatorzy: megalomaniacc, Alchemik, wwwampir, Zafira, s050197, Vendredi, cliper, Incognito, imrasil

ODPOWIEDZ
huee

Powrót do Akwarystyki

Post autor: huee » 2019-03-14, 12:45

Witam wszystkich.

Myślę żeby w przeciągu 1-2msc postawić jakiś baniak po latach . W myślach mam jakiś mały baniaczek (myślałem o kostce 8l OW ,ale no nic tam nie wsadzę :p oprócz roślin).
Są na rynku jakieś nowe ryby , które mógłbym bez wyrzutów sumienia umieścić np w 15l ? Czy raczej w 15l oprócz krewetek nic nie znajdę (chociaż kiedyś nawet do tego nie byłem przekonany w 15l :p).

Polecacie jakiegos szklarza z Łodzi, Pabianic, Zgierza który robi akwa OW(?
Warto zaglądać teraz na Start jeśli chodzi o rośliny? Bo zupełnie nie wiem jak teraz wyglada community Łódzkich akwarystów ;p.
Myślę o przewadze Mchu w akwa (myśle o dorzuceniu rogatki żeby trochę wyjadała szitu).

1. Jaki filtr do takiego małego baniaka (domyślam się, że kaskada) ?
2. Oświetlenie jakie polecacie na ten moment ? Warto pakować się w LED-y przy takim małym baniaku ?
3. Podłoże - jakie ? Myślę o aktywnym (bez nawozów ) kiedyś używałem Shrimp Soil . Polecacie coś innego dostępnego w sklepach PL(Fajnie jakby dałorade na wagę kupić bo to maly baniak)
4. Uzdatnianie - Kiedyś uzdatniałem demineralke prochem od jednego użytkownika (nie wiem czy z tego forum czy innego). Miał te proszki wg kolorów (każdy oznaczał inne prognozowane KH,GH dla RO bodajże)

ziben

Powrót do Akwarystyki

Post autor: ziben » 2019-03-14, 16:13

Tutaj http://akwarysci.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=23966 było wspomniane o szklarzu na Popiełuszki (brama po przeciwnej stronie wejścia na ogródki działkowe, pierwsza od strony Kościoła pw. Najświętszej Eucharystii). Ma dość sporą ilość na miejscu więc możesz podejść/podjechać i obejrzeć dokładnie + dopytać.

Awatar użytkownika
arturromarr

Powrót do Akwarystyki

Post autor: arturromarr » 2019-03-19, 00:07

Brawo za decyzję powrotu.
Ja miałem kilkanaście lat przerwy, ale cały czas wiedziałem, że wrócę do tego hobby.
Zaszalej i jakieś 25 litrów, chociaż zaoferuj mieszkańcom zbiornika. Takie małe kostki mają urok, ale w większej będziesz mógł więcej stworzeń zmieścić.
Jak krewetki, to może Azja? Danio lamparci, Danio pręgowany, Przeźroczka Indyjska (tylko nie te farbowane), kardynałek Chiński,Razbora boreńska.
Wybór jest, ważne, żeby nie przesadzić, czyli nie wszystkie na raz.
Napisz o postępach.

Tomphoto
Administrator

Powrót do Akwarystyki

Post autor: Tomphoto » 2019-03-19, 08:42

Zapraszamy we wtorek do naszej siedziby po 17, podyskutujemy, i podpowiemy

Biniu

Powrót do Akwarystyki

Post autor: Biniu » 2019-03-23, 09:16

Raczej nic się nie zmienia. W takiej małej kostce nic poza krewetkami i ślimakami nie powinno się znajdować.

Gdybyś pokusił się o trochę większe akwarium. Minimum 40cm to mógłbyś trzymać w nim prócz kreweci bardzo ciekawą rybę jaką jest parosphromenus deissneri. :)
Dla parki kostka 40x40x40 byłaby w sam raz.

Awatar użytkownika
arturromarr

Powrót do Akwarystyki

Post autor: arturromarr » 2019-03-23, 11:28

Sumatrzak Deissnera, chyba trochę trudny w hodowli. Może na powrót do akwarystyki, lepiej jakieś łatwiejsze rybki. Też zachęcam do troszę większego zbiornika, będzie więcej możliwości i satysfakcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”