Prosba o pomoc

ODPOWIEDZ
Mariusz87sk
Posty: 1
Rejestracja: 2019-02-10, 10:56

Prosba o pomoc

Post autor: Mariusz87sk »

Witam jestem nowym uzytkownikiem na forum i zwracam sie z prosba o jakas podpowiedz.

3 dni temu zalozylem nowy zbiornik jest to kosta 30l zestaw aquael shrimp set z filtrem oswietleniem i grzalka. Jako podloza uzylem aqua substrate II+ i nastepnego dnia zauwazylem ze dwoma roslinkami ktore posadziem zaczelo sie cos dziac. Jedna ma na listkach czarne plamki a druga roslinka zaczela brazowiec od spodu tak jakby gnila ( tak mi sie wydaje ). Zaczne od tego ze jest to moje drugie podejscie do akwarystyki pierwsze mialem za malolata wiec domyslam sie ze moze gdzies popelnilem jakis blad startujac. Sprawdzilem ph wody na poczatku mialo okolo 7.5 a dwa dni pozniej 7 , swiece miedzy 9-12 godz temp to 22 stopnie. Dodam ze do wody dodalem chemi bakterie i jakis preparat na metale ciezkie. Jesli moglibyscie mi cos podpowiedziec to z gory dziekuje zamieszcze jeszcze zdjecia jak to wyglada.
Załączniki
20190210_110910.jpg
20190210_202550.jpg

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Prosba o pomoc

Post autor: Kubek75 »

Po pierwsze za długo świecisz. Daj roślinom nieco odetchnąć. Skróć światło do 7h. Na starcie warto wspomóc rośliny potasem.
A co to za roślina, ta trawiasta? Na sagittarię, echinodorusa tenellus lub lileopsis to nie wygląda. Czy to Echinodorus quadricostatus? Podajesz CO2?

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Prosba o pomoc

Post autor: arturromarr »

Poza wszystkim, rośliny też przeżywają przesadzanie, więc trzeba trochę poczekać zanim się zaaklimatyzują do nowych waruków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”