zmieszane biotypy w akwarium

ODPOWIEDZ
kalina27
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-13, 21:33
Lokalizacja: Wilkowice

zmieszane biotypy w akwarium

Post autor: kalina27 »

Witam na poczatku chciałabym bym sie przywitac i prosic o pomoc bo z,własnej głupoty zbłądziłam i chciałabym coś z tym zrobić.Posiadam akwarium 144l rosliny to anubias i kryptoryna.Mam kamienie o zielonej barwie drobniutki szary żwirek.Na ta chwile jest filtr turbo 1500 ale planuje kupno kubełka. Obsada tragiczna:dwie pielegnice zebry albino dwa czerwieniaki 1 puszczaka red red 1 pyszczaka saulosi i 1 maingano kosiarke dwa zbiorniki.Wiem zmieszalam biotypy w,zwiazku z tym mam pytanie w jaki sposób mogla bym wymienic skomponowac obsade dostosowana do jednego biotypy oraz litrażu akwarium?z góry dziekuje

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Witaj,
Chyba większość akwarystów zaczyna od mixa, a potem dojrzewa się do jaiegoś biotopu, potem do drugiego, potem do trzeciego .... :)
Do tego litrarzu można dobrać różne biotopy, bo w każdym znajdziesz osobniki o odpowiednich rozmiarach.
Musisz sama wybrać które zierzęta Cie najbardziej interesują a potem spróbować roszad. Coś może uda się zamienić, część dokuipić, aresztę oddać w "dobre ręce".
Najważniejsze to wybrać czego się chce.
Pozdrawiam

crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: crypto »

A dlaczego koniecznie biotop?? Coście się tak uparli na biotopy?? Nie może być akwarium towarzyskie? Trzeba tylko mieć wiedze i odpowiednio dobrać ryby.

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Niekoniecznie, ale dobierając organizmy z tego samego środowiska najłatwiej zapewnić im optymalne warunki.
Myślę, że większość akwarystów ma zbiorniki dekoracyjne mieszane. Jeśli dobrze dobierzemy zwierzęta i rośliny to w niczym to nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Ogólne - panel dyskusyjny”