Czy robicie aby świeża woda do akwarium była "odstana

ODPOWIEDZ
crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Czy robicie aby świeża woda do akwarium była "odstana

Post autor: crypto »

Witam

Podobno łódzka woda jest bardzo dobra. Chciałbym się dowiedzieć czy dajecie świeżą wode(do podmiany) na jakąś dobe aby się "odstała"?? Czy od razu lejecie kranówe do baniaka? Czy jeszcze może istnieje chemiczna wersja czyli dodajecie do kranówy antychlor?
No bo jak czytałem na stronie zakładu wodociągów w łodzi, to woda jest z studni głębinowych oraz z pilicy.
Ostatnio zmieniony 2017-06-02, 19:23 przez crypto, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Od 8 lat leję czysty kran prosto z sieci. Nawet do krewetek.

crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: crypto »

No właśnie tak się zastanawiałem bo chciałem być poprawny "akwarystycznie". Ja też z 10 lat leje prosto z kranu.

Awatar użytkownika
koziello
Posty: 244
Rejestracja: 2012-01-21, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: koziello »

Ja tak samo od lat prosto z kranu nalewam...
"Pośpiech w akwarystyce, jest wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi"

Obrazek

Krzychu
Posty: 40
Rejestracja: 2014-10-31, 20:34
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

To bardzo ciekawe co piszecie :) Ja raz wlałem, zimą prosto z kranu wodę. Podmianka koło 15%, 120L akwarium. Połowa obsady padła :( Mieszkam w centrum na Polesiu.

Awatar użytkownika
cliper
Posty: 241
Rejestracja: 2013-09-03, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cliper »

Nie wlewasz zimnej takiej zimnej czyli na min lecacej z kranu. To tak jakbys wszedl do komory krio gdzie oddychasz "lodem". Woda, ktora sie podmienia powinna byc mniej wiecej podobenj temp co w akwa co by ryby nie dostaly szoku termicznego.

crypto
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-29, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: crypto »

Krzychu pisze:To bardzo ciekawe co piszecie :) Ja raz wlałem, zimą prosto z kranu wodę. Podmianka koło 15%, 120L akwarium. Połowa obsady padła :( Mieszkam w centrum na Polesiu.
Witam kolege

Ja też z Polesia, a konkretnie z okolic ulic Maratońska/Retkińska :]

Ja zawsze leje letnią wode która temperaturą przypomina tą z akwarium. Sprawdzam na czucie w ręce. Nigdy nie leje zimnej.
Ostatnio zmieniony 2017-06-04, 11:33 przez crypto, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzychu
Posty: 40
Rejestracja: 2014-10-31, 20:34
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

Ja ze starego Polesia, ok. Barlickiego. Ja w mieszkaniu mam tylko zimną wodę, ciepła jest przez bojler przelewowy. Ustawiam sobie bojler na 30 C, i dodaje zimnej i wychodzi mi koło 20 C zawsze . Ale i tak wlewam do wiadra, dodaje Aquatan od Sery 8-)

czester
Posty: 2
Rejestracja: 2019-10-24, 10:25

Czy robicie aby świeża woda do akwarium była "odstana

Post autor: czester »

Krzychu pisze:
2017-06-04, 10:51
To bardzo ciekawe co piszecie :) Ja raz wlałem, zimą prosto z kranu wodę. Podmianka koło 15%, 120L akwarium. Połowa obsady padła :( Mieszkam w centrum na Polesiu.
Faktycznie, zimna woda prosto z kranu to nie najlepszy pomysł. Wystarczyło doprowadzić do temperatury pokojowej, czyli pozwolić się "odstać".

_______________
https://www.oriontec.pl/odwrocona-osmoza/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Woda, Parametry, Preparaty, Testy”