Jakie rybki pasują do miedzików ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eldakar
Posty: 28
Rejestracja: 2015-04-28, 16:54
Lokalizacja: łódź górna

Jakie rybki pasują do miedzików ?

Post autor: eldakar »

Witam...ciekaw jestem jakie gatunki trzymacie z miedzikami....niby w opisach jest że to ryba która nadaje się do ogólnego zbiornika ale to chyba niezupełnie prawda...miedziki są bardzo żywe i cały czas się ganiają i to jest w nich fajne, ale też ganiają inne ryby.. u mnie stadko zwiników blehera zostało całkowicie sterroryzowane przez 6 miedzików....straciły kolory, wypływają tylko na karminie i chowają się w roślinach. Kiedyś miałem danio i one dobrze się czuły z miedzikami (podobny charakter). Macie jakieś doświadczenia w tej materii jakie nieduże ryby pasowałyby do miedzików ?

Krzychu
Posty: 39
Rejestracja: 2014-10-31, 20:34
Lokalizacja: Łódź *Polesie

Post autor: Krzychu »

Mam miedzieki w 130L. wraz z nimi są parki p. viejita i boliwijska i opaczki. Miedzików jest koło 25 sztuk. Według mnie nie ma co myśleć o miedzikach jeżeli chcesz mniej niż 12-15sztuk. Te ryby ciągle są w ruchu, cały czas się zaczepiają. W mniejszej ilości albo powykańczają siebie na wzajem albo przeniosą swoją ckliwość na inne gatunki. Jeżeli miałbym dokupować do moich miedzików jakąś inną ławice to nic bym nie kupował.
To tylko moja opinia. Wolę mieć jeden gatunek ale liczny niż 2-3 gatunki po pare sztuk ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby”