Automatyczny dozownik nawozów

ODPOWIEDZ
pastor
Posty: 39
Rejestracja: 2016-01-19, 09:34
Lokalizacja: Łódź - Karolew

Automatyczny dozownik nawozów

Post autor: pastor »

Jeżeli taki temat już jest na forum proszę o przekierowanie. Zbliża się okres wakacyjny i co weekendowe wyjazdy, dlatego jestem zmuszony zakupić pewny automatyczny dozownik nawozów, by roślinki miały zapewnione stabilne dostarczanie odżywek :-)
Prośba o pomocy czy ktoś z Was kozysta z takowego lub ma o konkretnych wyrobione zdanie.
Koszta jakie mogę podźwignąć to 1000 zł. lub troszkę więcej ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-17, 19:38 przez pastor, łącznie zmieniany 1 raz.
dopiero zaczynam, więc bądź wyrozumiały :)

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Urządzenie prosto z Łodzi:

http://www.sklep.aqua-trend.pl/dozownik ... n-p-9.html

generalnie dedykowane do morszczyzny, ale i z nawozami sobie poradzi bez problemów, nie wiem ile masz tych butli z nawozami, ta wersja jest na 3 pompy, ale jest też wersja na 4 pompy.

Na rynku jest też chińskie Jebao DP4, w cenie około 400 pln.

pastor
Posty: 39
Rejestracja: 2016-01-19, 09:34
Lokalizacja: Łódź - Karolew

Post autor: pastor »

ten dozownik z podanego linku prezentuje się nieźle , niestety o Jebao troszkę czytałem i jedyną zaletą podobno jest cena. Minimalna doza 1 ml. i problemy z kalibracją to jego główne wady. Dzięki zastanowię się nad tym pierwszym jeżeli nie będzie innych wpisów w temacie. Mam jeszcze pytanie Marcinus czy sam stosujesz dozownik?
dopiero zaczynam, więc bądź wyrozumiały :)

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad dozownikiem (nawet zabrałem się za jego konstrukcję) i doszedłem do wniosku, że nie warto. Głównym powodem była oczywiście cena, ale poza tym opieka nad baniaczkiem ograniczyłaby się do podmian (które też można robić automatycznie :-D ). Pewnie w morszczakach to ważne, ale w roślinnych zbiornikach regularne dozowanie ma bardzo mały wpływ na kondycję roślin i glony. Więcej tu autosugestii niż twardych faktów.

pastor
Posty: 39
Rejestracja: 2016-01-19, 09:34
Lokalizacja: Łódź - Karolew

Post autor: pastor »

Kubek75 w mniejszym baniaku stosuję nawozy codziennie zgodnie z zaleceniami producenta i zbiornik jest stabilny bez glonów itp. z prawidłowymi parametrami wody. Jeżeli coś jest sprawdzone to na nowym większym baniaku nie chcę eksperymentować. Wyjazd na dwa tygodnie urlopu czy też przerywanie 3 dni w tygodniu nie zapewni stabilnego nawożenia, dodając, że nie mam osoby która, by baniak ogarnęła to taki dozownik jest mi niezbędny i wszystko :-)
Mogę się oczywiście mylić, ale skoro mam na to fundusze to nie widzę przeszkód zakupić i wypróbować.
Jeżeli nie będzie innych propozycji i odpiszą mi od producenta na zadane pytania to zakupię podany przez Marcinusa.
dopiero zaczynam, więc bądź wyrozumiały :)

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Miałem ten dozownik u siebie, znam też kilka osób ,które też posiadają te dozowniki i to od kilku lat. Generalnie nie ma wielkich problemów, a jak są to producent działa sprawnie, dla mnie to duży plus. Wszystkie te dozowniki pracują w baniakach morskich, ale do nawozów też się spokojnie nadają.

Jebao to typowa chińszczyzna i rzeczywiście bywają z nimi problemy , ale są o połowę tańsze.

QsQ
Posty: 34
Rejestracja: 2012-04-23, 11:48
Lokalizacja: Łódź

dozownik

Post autor: QsQ »

tu masz 2 tanie
http://jadwigamorska.pl/category/sprzet-uzywany
a tu trochę więcej $:)
-często są w lodzi wiec ci podwiozą bez wysyłki za darmo prosto do domu Pz
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 08:53 przez QsQ, łącznie zmieniany 2 razy.
Fx

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

Hej
No wlasnie ja z takiego powodu ( wakacji ) doslownie miesiac temu zdecydowalem sie na zakup dozownika.

Jako ze nie ma to byc sprzet podlaczony na stale tylko okresy wyjazdowe zdecydowalem sie na najtansza alternatywe czyli jebao dp-4.
moja ocena jest taka, po kalibracji utrzymuje dawki ( 2x4ml i 2x5ml) z dokladnoscia do pol mililitra.
Rewelacji nie ma ale umowmy sie za te pieniadze ? :)

tatuwoj
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-07, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tatuwoj »

Posiadałam Jebao i niestety nie mogę powiedzieć że jestem zadowolona. Duże utrudnienia i to z powodu niższej cenie..nigdy więcej.

Gunner
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-19, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Gunner »

A tak swoją drogą, orientuje się ktoś czy takie nawozy https://www.lideropakowania.pl/nawozy-mineralne.html sprawdzą się w tym przypadku? Na plus mogę tu zaliczyć cenę, a nie ukrywam że zwracam na to uwagę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”