Substraty podżwirowe

Moderatorzy: Alchemik, wwwampir, megalomaniacc, Incognito, Zafira, s050197, Vendredi, cliper, imrasil

ODPOWIEDZ
Fcl

Substraty podżwirowe

Post autor: Fcl » 2016-03-13, 12:05

Pewnie taki temat już się pojawiał ale chciałbym się dowiedzieć od Was czy macie jakieś doświadczenia z takimi substratami.Do tej pory stosowałem substrat ASII (z lepszymi i gorszymi efektami ;) ) Teraz chciałbym spróbować czegoś innego. Chodzi mi głównie o to czy jest sens stosowania takich substratów czy lepiej stosować sam żwir i podkładać później jakieś pałeczki lub kulki?Pewnie większość i tak powie że najlepiej postawić zbiornik na ziemi ogrodowej ;) Druga sprawa to jak wygląda przesadzanie roślin przy takim substracie?
Za wszelkie uwagi i pomoc będe bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 2016-03-13, 12:16 przez Fcl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eldakar

Post autor: eldakar » 2016-07-09, 09:51

Ja uważam, że substraty są dobre kiedy robisz typowy HT z wymagającymi roślinami trawnikowymi i koniecznie musisz mieć żyzna warstwę z wierzchu. Ja mam takie doświadczenia, że dobrego trawnika bez substatu nie zrobisz. Natomiast sypanie substratów pod żwir to strata kasy, to samo uzyskasz na ziemi, zwłaszcza jeśli masz oświetlenie do 0.60w/l i nie masz zamiaru robić trawnika z małego heńka/palvury czy glosy..., zesztą z oświetleniem do 0,6w/l żadnego sensownego trawnika się nie da wyhodować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, Nawożenie i Pielęgnacja, CO2, Podłoża”