akwarium bałtyckie

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Bboy10 zmienił się w mscislawa i tyle. Oby zmieniło się też podejście do forum. Tak czy tak samowolna zmiana była niezgodna z regulaminem więc będzie kara.

Co do tematu:
Będąc w ostatni łikend nad morzem, planowałem złapać kilka krewetek Palaemon elegans. Wcześniej nurkowałem i łapałem je siatką nakrywając nią zauważoną krewetkę od góry. Teraz woda była już w zatoce dość zimna więc nie bardzo chciało mi się zanurzać. Spróbowałem przeciągnąć siatką po dnie no i wyłowiłem za jednym razem kilkanaście krewetek, cierników, iglicznię i wężynkę. Po godzinie takiej zabawy miałem dwie pełne lodóweczki turystyczne z dwoma gatunkami krewetek, kilkunastoma sztukami igliczni (które zaraz wypuściłem bo już po godzinie były lichawe), wężynką i małymi babkami. Udało mi się to dowieźć do Łodzi i część z nich jest w naszym klubie.

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

co do filmów z youtobe to fajne rybki i że takie coś pływa w naszym bałtyku szok.

A co do tych krewetek, to jakie one są duże?? te co łowiłeś? i może jakieś fotki?

użytkownik zablokowany
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-01, 02:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany »

masz jeszcze te babki piaskowe rodowite Bałtyckie?
też były w akwa tylko kury je zjadły nie uchowały się biedulki.
Niebawem będzie Bałtyk w skali micro akwa 100L z małymi babkami i krabikami oraz krewetkami. Niestety projekt tego akwa musi jeszcze przełknąć doktor Glubowski trzeba przemyśle to akwa żeby zbyt wiele nadbudówek nie było bo nie chcemy otrzeć się o kicz i popelinę.

yoor45
Posty: 81
Rejestracja: 2009-04-19, 10:58
Lokalizacja: Łódź - Chojny

Post autor: yoor45 »

fajne akwarium też właśnie jestem zdziwiony ,że mamy takie rzeczy w naszym morzu ,a w szczególności krewetki - myślałem ,że nie ma zimnolubnych krewetek:P Po Twojej wypowiedzi Kubiszon to nic tylko brać siatkę jechać nad morze i zakładać akwarium bałtyckie ;d

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

mscislaw pisze:masz jeszcze te babki piaskowe rodowite Bałtyckie?
Mam.
yoor45 pisze:Po Twojej wypowiedzi Kubiszon to nic tylko brać siatkę jechać nad morze i zakładać akwarium bałtyckie ;d
Co Ty... każdy musiałby kupić chłodziarkę do domowego baniaka. Bez niej ryby długo by nie przeżyły. Z wieloma jest też problem z wykarmieniem.

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

zawsze możesz zbudować akwarium w lodowce i byłaby włączona na ileś tam stopni C, wycinasz w dzwiach lodówki okno tak byś mial widok i zaklejasz szkłem lub plexą i masz chłodzone akwarium :P :D :) :)

yoor45
Posty: 81
Rejestracja: 2009-04-19, 10:58
Lokalizacja: Łódź - Chojny

Post autor: yoor45 »

hehehe , no fakt ciężko by było im gdyby nagle latem 28stopni w akwa się nagle zrobiło :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka Morska”