Co wiecie o krabach mangrowych

ODPOWIEDZ
Filipos44
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-14, 16:37
Lokalizacja: Opole

Co wiecie o krabach mangrowych

Post autor: Filipos44 »

Witam, tak się składa, że posiadam wolne akwarium które ma 30-40l pojemności. Mam je... nawet nie pamiętam skąd, ale stoi sobie puste w mojej szafie i pomyślałem, że nie powinno się marnować. Zacząłem myśleć, co mogę trzymać na takiej przestrzeni, ślimaki, krewetki czy drobne rybki odpadają, bo mam już akwa 120l z kilkoma rybkami i ampulariami, a także niewielkie akwarium z krewetkami i kilkoma gupikami.
Pomyślałem więc o Krabach (mangrowe widziałem w sklepie i wydały się dosyć sympatycznymi zwierzakami). Tu jednak pojawił się problem bo nie umiem znaleźć zbyt wielu konkretnych informacji na temat tego gatunku w inetrnecie. Jak na razie to wiem o tym gatunku tyle, że nie rośnie zbyt duży, jest wszystkożerny, lubi różne warzywa i owoce (czytałem, że je między innymi: jabłka, banany, ogórki, marchew, pietruszkę, liście dębu, ślimaki, filet z ryby, kurze serduszka...)
Nie jestem pewny, czy takie akwa im wystarczy (gdzieś czytałem, że powinno wystarczyć na jednego osobnika, ale czy one nie będą się źle czuły pojedynczo?). Oczywiście zdaję też sobie sprawę, że muszą one mieć jakąś część lądową i podobno też kryjówki są niezbędne? Czy to prawda (w sumie to kryjówki by dostały tak czy inaczej). Co do temperatury też nie mam pewności, ale jeśli wierzyć stroną które przeglądałem, to najlepiej się czują w wodzie 26-27C, czyli grzałka niezbędna. I czy naprawdę aż tak brudzą, że muszą mieć filtr, bo w przeciwnym razie wymiana co chwilę? (u żółwia zrezygnowałem z filtra całkowicie i gad żyje i ma się dobrze, mimo, że żyje w "brudnej" wodzie już jakieś 4-5lat.)
Ogólnie najlepiej by było, jakby osoby znające te zwierzątka z własnego doświadczenia napisały mi jakich warunków im potrzeba, co lubią, czego nie i tak dalej. Od razu napiszę też, że nawet jeśli to akwarium jest za małe to możecie podać jakiś lepszy dla niech rozmiar, w końcu zawsze można kupić inny zbiornik, bo kraby naprawdę ciekawie się prezentują i z miłą chęcią gościłbym ich w moim domu :)

QsQ
Posty: 34
Rejestracja: 2012-04-23, 11:48
Lokalizacja: Łódź

kraby

Post autor: QsQ »

Fx

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraby, raki, ślimaki i inne bezkręgowce”