Krasnorosty - jak zwalczać

ODPOWIEDZ
zimny
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-17, 10:00
Lokalizacja: internet

Krasnorosty - jak zwalczać

Post autor: zimny »

Próbowałem częste podmiany wody, CO2, nie pomaga.
Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób?

Z góry dzięki za informacje.

Pozdrawiam,

Łukasz
Ostatnio zmieniony 2015-03-10, 22:01 przez zimny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

No krasnorost łatwy do zwalczenia nie jest. Napisz coś więcej, jaki to baniak, co w nim jest, czy to roślinne czy ogólne. Co porasta ten glon, na roślinach rośnie czy skały i korzenie obrasta? Co2 w jaki sposób stosowałeś?

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Też próbowałem z nimi walczyć na różne sposoby, ale pomógł tylko jeden! Otóż do akwarium 270l wpuściłem 6 młodych kosiarek. Krasnale zniknęły w 2 tygodnie, a mi się mordka uśmiechała od ucha do ucha jak widziałem kosiarki noszące w pyszczkach pokaźne krzaczki krasnorostów :-)

zimny
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-17, 10:00
Lokalizacja: internet

Krasnorosty - temat do usunięcia

Post autor: zimny »

Właśnie wyjąłem wszystko z akwarium. Endlerki, microrazbory i krewetki CB i CR przeniosłem do innego baniaka, a ten założę od nowa. Myślę, że tak będzie najszybciej.
Krasnorosty porosły wszystkie korzenie, mchy, ściany akwarium, ale najbardziej filtr, większość roślin też - między innymi Bucki do ciebie Michał :(

Trochę poczytałem na ich temat w necie i nie mogę dojść skąd nagle pojawiły się w akwarium? Mam ten baniak już od dobrego roku, wodę podmieniam co 3 tygodnie i jest ona zawsze z tego samego źródła. Oświetlenia też nie zmieniałem. A tu nagle mam zaatakowane całe akwarium.

No ale cóż zaczynamy wszystko od nowa w tym szkiełku.

Pozdrawiam,

Łukasz

Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Post autor: illuminatebaby »

Chłopie wodę podmieniasz co trzy tygodnie i się dziwisz :?: :shock: Kolejna sprawa napisz więcej o zbiorniku bo tu nikt z fusów panaceum ci nie wywróży. W ciemno i po swoich doświadczeniach to z przyczyn mogę podać przerybienie i nadmiar DOC oraz za silny prąd wody. To że podawałeś CO2 nie oznacza, że co innego nie limitowało wrostu roślin. Warto by było dowiedzieć się co jest nie tak by uninąć problemów na pszyszłość.
96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

zimny
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-17, 10:00
Lokalizacja: internet

Post autor: zimny »

Akwarium o pojemności +- 40l. Podłoże ADA Amazonia, Woda z filtra RO + uzdatniacze Mosura Rich Water i Bee Shrimp Mineral GH+. Przewodność wody była ok 360 us. Nie pamiętam twardości, bo dosyć dawno nie sprawdzałem. Temperatura wody ok 24 stopni. Oświetlenie Polamp 865 6500K 8W i Sylvania GroLux 8500K 8W.
Filtr z deszczownicą, Rośliny: rogatek, 2 rodzaje bucek, moczarka, mini pelia, 2 rodzaje mchów (nie pamiętam nazw). Podmiana wody średnio co ok. 3 tygodnie ok. 20 %. Obsada, 3 microrazbory galaxy, 6 endlerków i ok 20 krewetek CR, CB.
Cała obsada i parametry od dłuższego czasu w takim zestawieniu. I tak jak pisałem od jakichś 3 tygodni do 1 m-ca rozpoczął się atak krasnorostów.

Wszystkie te dane napisałem zgodnie z sugestią illuminatebaby, może ktoś podpowie co mogło być przyczyną i żeby zapobiec podobnym sytuacją w przyszłości.

Z góry dzięki za sugestie.

Pozdrawiam,

Łukasz

P.S. Mam nadzieję, że te informacje wystarczą i nie muszę podawać jeszcze dodatkowo rozmiaru buta i wysokości kredytu we frankach, żeby szczegółowiej opisać problem ;-)

mistrzu53
Posty: 76
Rejestracja: 2012-02-09, 16:13
Lokalizacja: Budziszewice

Post autor: mistrzu53 »

Też miałem mały atak krasnorostów i pomogły bardzo częste, nieduże podmiany wody. W moim przypadku kransnorosty pojawiły się wyłącznie w miejscach z najsilniejszym prądem wody.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby, Leczenie i Zapobieganie”