płuciowość i rozmnażanie krewetek

ODPOWIEDZ
Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

płuciowość i rozmnażanie krewetek

Post autor: Vendredi »

Chodzi mi o red cherry
Jak to z nimi jest?? jak odróżnić płeć ?? i chodzi mi o jakies konkretne info a nie że samica ma łożysko, bo gdzie ono jest?? Czy sa jeszcze jakieś inne cechy odróżniające??
Jak dochodzi u nich do zapłodnienia i jak przebiega ciąża?? Z kąd wiadomo że zbliża sie poród??
Jak wyglądają młode?? ile ich jest orietnacyjnie oczywiscie.

Czy one wymagają specjalnych warunków?? kryjówek zacienionych miejsc??
Słyszałem że chętnie sie rozmnażaja ale chcialbym wiedzieć coś dokładniej :)

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

tu masz link do porównania jeśli chodzi o wygląd
http://media.photobucket.com/image/neoc ... full-1.jpg

samce są smuklejsze, samice bardziej pękate. Łożysko jest tuż za "głową" samicy, u radek ma żółty kolor, gdy dochodzi do zapłodnienia powstałe w jego wyniku jajeczka zostają przetransportowane do nosidełka http://www.akwaria.pl/krewetki/pliki/ne ... _red_3.jpg. Wylęg od tego momentu trwa ok. 3 tyg. Im większa objętość nosidełka z młodymi krewetkami tym bardziej zaawansowana ciąża. W końcowym stadium można zauważyć już pełen kształt maluchów. "Zrzut" przez samice zazwyczaj jest w nocy lub w jakiś zacienionych miejscach :) Młode samice pod wpływem roztargnienia lub jakiś negatywnych czynnikow zewnętrznych gubią jakąś ilość jajeczek. Im są starsze Tym większa ilość małych redek. W pełni dorosłe "wydają na świat" ~~ 30 szt. swoich młodych.

Vendredi
Moderator
Posty: 970
Rejestracja: 2009-05-01, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vendredi »

dzieki trochę mi to rozjaśniło w głowie :) a jeszcze przy okazji znalazłem w necie info też na ten temat i juz wiem jak to z nimi jest.

Teraz czas dostosować paramtry i czekaż na maluchy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie, genetyka”