Liquid

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pigul71
Posty: 295
Rejestracja: 2008-05-14, 18:49
Lokalizacja: Przedbórz/Radomsko
Kontakt:

Liquid

Post autor: Pigul71 »


Awatar użytkownika
maniek
Posty: 241
Rejestracja: 2009-03-04, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek »

No nareszcie następny magazyn w sieci :-D .
Ostatnio zmieniony 2013-04-05, 16:57 przez maniek, łącznie zmieniany 1 raz.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Jak dla mnie super gazetka

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

maniek pisze:No nareszcie następny magazyn w sieci :-D .
Z tego co mi się obiło o uszy to ma być wydawany na pappirusie...oczywiście już za pln-y, a to jest pierwszy promocyjny numer.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Trochę mało kartek jak za PLN
Ogólnie to gazety akwarystyczne kupuję od 20 lat i cena ciągle rośnie, a ilość stron maleje.
Akwa Forum najwięcej
Koral
Magazyn akwarium
nasze akwarium
Rozumiem ze jak się wyda się 100 numerów to powoli nie ma o czym pisać ale płacić 13-15pln za 30 stron z 10 stronami reklam to przegięcie.
Poza tym zamiast artykułu o ślimaku (ampularia), wolałbym przeczytać dobrze opisany przebieg rozmnożenia jakiejś ryby nawet takiej której to opis tył już w gazecie. Ciągle są fakty które da się rozszerzyć i lepiej opisać. Dlatego ostatnio zamiast wydawać na gazety kupuję książki akwarystyczne. Np. Rozmnażanie ryb akwariowych Hubert ziętek 360 stron porządnej lektury.
zawsze mozna się naciąć na książkę tak jak ja na nowoczesną hodowlę ryb akwariowych. Tytuł zacny, a w środku puchy ale i tak więcej ciekawostek niż w 10 numerach akwarium, a cena ta sama.
Problem z książkami jest taki ze większość to przekłady z niemieckiego, holenderskiego itd. robione przez osoby nie związane z akwarystyką. Więc często tłumaczą po swojemu i piszą pierdoły albo rzeczy od 100lat nieaktualne dlatego dobry akwarysta powinien mieć co najmniej 10-15 książek znać je i umieć odcedzać fantazje tłumacza od faktów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły i Publikacje, Nowości Akwarystyczne”