Mikrogeophagus Ramirezi WF 50l

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Mikrogeophagus Ramirezi WF 50l

Post autor: georobert »

Witam.
Ponieważ będzie to pierwsze moje bardziej zaawansowane krewetkarium więc mam kilka pytań.
Zbiornik to moje pierwsze akwarium jakie posiadałem o nietypowych wymiarach 56*26 dno
Sprzęt jaki paluje:
- pokryw ze spienionego pcv z oświetleniem 1*24 W i wyklejona folią lustrzaną (akurat taką posiadam).
- podłoże to ada amazaonia new
- filtracaja: i tu mam pytanie czy Aquael Fan 1 plus, czy aquael turbo filter 500, tutaj bym prosił o poradę.
- grzałka aquael 75W
- flora i ozdoby: korzeń , kokos, trochę łupka z mchem( jakim?), microsium, cryptocoryna, nurzaniec.
- i najważniejsze to krewetki blue ril lub crystale
Czy takie połączenie sprzętu będzie ok?
Jaki ciekawy mech proponujecie?
Co myślicie o podłożu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 2013-12-15, 20:11 przez georobert, łącznie zmieniany 2 razy.

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

Witaj, na tym podłożu spokojnie możesz trzymać Cristal, dla blue rili moga byc parametry troszkę za niskie. Turbinka aquaela da sobie spokojnie rade, jaka masz średnią temperaturę w domu??? ( lato, zima) bo moze sie obejdzie bez grzalki.
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

W lato nie ma problemu, natomiast zdarza się, że nie ma nikogo kilka dni w domu dlatego grzałka by się przydała.
Co do filtra to zwykły Fan 1 Plus?

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Zamiast wewnętrznego skuś sie na jakąs kaskadę, zwykłe HBL-e są tez oki, tanie i dobre rowiązanie, lekko stuningujesz i śmiga jak ta lala :mrgreen: Do Twojego litrażu 501 albo 701
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 14:00 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

Awatar użytkownika
kaka93pl
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-06, 12:58
Lokalizacja: Kielce/Łódź

Post autor: kaka93pl »

Przy takim litrazu chyba lepiej 701, ake ja proponuje Cie zwrocic uwage na filtry Aqua Nova. To tez jest tania chinszczyzna, ale mam wrazenie ze ma troche lepszy plastik niz HBL-e :P

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

jezeli chcesz wykorzystac to co masz to lepsza bedzie ta twoja turbinka niz fan1, ale tak jak chlopaki pisza kaskada by byla lepsza.
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

Dziękuj za podpowiedzi, niestety musi być wewnętrzny ponieważ mam poważne ograniczenie związane z szafką.
A co myślicie na temat podłoża?

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

Mysle ze bardzo dobre i tak jak wczesniej pisalem na nim smialo mozesz trzymac cristale
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

kaka93pl pisze:Przy takim litrazu chyba lepiej 701, ake ja proponuje Cie zwrocic uwage na filtry Aqua Nova. To tez jest tania chinszczyzna, ale mam wrazenie ze ma troche lepszy plastik niz HBL-e :P
Tak się składa, że jeden z użytkowników ma taki na sprzedaż:
http://akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=13818 :D

Co do HBL-ów to miałem ich już kilka w rożnych litrażach i zdecydowanie polecam.
Mimo swojej wielkości dają redę tylko trzeba je trochę "ulepszyć". Myślę, że 501 dałaby radę, a 701 to będzie wypas.

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

Wiecie chyba się jednak skuszę na kaskadę, tylko może zna ktoś jej wymiar bo jakoś nie mogę się doszukać, już znalazałem tak że to pytanie nie aktualne, powinna się zmieścić z tyłu akwarium.
A jaki podłoże będzie dobre dla blue rili?
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 17:09 przez georobert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

a ja bym kaskady do krewetek nie dawał..jakoś nie mogę się do nich przekonać...turbinka z dobrą gąbką w zupełności wystarczy, baaa wg mnie to będzie cichsze i lepsze rozwiązanie

poza tym Panowie...tutaj jest mowa o ograniczeniach miejsca oraz o przykrytym zbiorniku...

co do podłoża...na adzie możesz w zasadzie trzymać zarówno jedne jak i drugie krewetki, z tym że przy rili, jako że jest to heteropoda musisz kontrolować parametry, by podłoże ich zbytnio nie zbiło

co do crystali to jeśli nie będziesz używał wody demineralizowanej to raczej na samym kranie bym nie ryzykował trzymania crystali i innych krewetek cantonesis

co do grzałki...jakie masz oświetlenie? tzn. na jakim stateczniku jest zrobiony układ bo jesli masz zwykły, nie elektroniczny, a zbiornik jest przykryty to grzałkę możesz śmiało wyjmować :mrgreen:

co do roślin to cryptokorynę bym wywalił...kiedyśtam gdzieśtam czytalem, że porafi coś do wody wypuszczać, ale nie pamiętam dokładnie co i jak :-/

co do mchu...jeśli chodzi Ci o ładny meszek to polecam queen moss 8-) a poważnie to weeping, brasil, willow gigantea...większość mchów ma swój urok, tylko wszystko zależy od ich zastosowania w zbiorniku 8-)


ufffff.to tyle z mojej strony :mrgreen:
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

I to jest konkretna odpowiedź.
Grzałka na pewno będzie, oświetlenie to będzie zestaw 1*24W ze statecznikiem elektronicznym 6500K.
Co do podłoża mam yellowy na shimp soil i ph wynosi 7, z rozmnażaniem nie ma problemu, tylko gupiki sobie podjadły.
Jeżeli nie cryptocoryna to co na pierwszy plan?
Ewentualnie jakie inne podłoże dla crystali a jakie dla rili?

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

ada jest ok i dla jednym i drugich...raczej bardziej bym się skupił na wodzie...czy będzie sam kran czy kran+RO czy samo RO...jeśli sam kran to wszystkie heteropody mogą być...Ada nie powinna aż tak obniżyć parametrów, ale...jesli to będą heteropody to wystarczy żwirek, który będzie nautralny dla wody i jest duużo tańszy, np. ten od dennerle...ładny i obojętny dla wody :)

na pierwszy plan może iść np. mini pelia, albo jakiś meszek obsadzony na kokosie albo płaskim korzonku...albo tak jak to jest u mnie...zostawić pierwszy plan jako wybieg dla krewetek, żeby cieszyły oko 8-)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

&#8730; :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 17:38 przez martinezsanchez, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

Dla takich odpowiedzi zadałem pytanie, leje samą kranówkę w 30 l i ph jest na poziomie 7.0 przy podłożu shrimp soil.
A czy takie podłoże będzie ok.
Mam pod nosem sklep internetowy i w nim się raczej zaopatruje:http://www.swiatakwarium.pl/p256,shrimp ... a-art.html
raczej będę stosował kranówkę z ewentualnym dodatkiem wody destylowanej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”