cambarellus texanus

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

cambarellus texanus

Post autor: Incognito »

Witam.

Dziś zaobserwowałem jak owy raczek wciągał rybę pod kokos.
Nie wiedziałem momentu ataku, ani też nie jestem w stanie stwierdzić czy młoda ryba była żywa (ostatnio dużo mąciłem w baniaku i mogła zostać przygnieciona ).
Rak ma ok 3,5 cm ryba miała jakieś 1,5.

Czy owe raki mogę żywić się żywymi rybami ?
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ? Może niekoniecznie w tym gatunku, ale całej rodzinie cambarellus'owatych.

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

U mnie próbowały polować na ryby i krewetki. Nigdy nie złapałem za kleszcze ale po zejściu ostatniego raczka krewetki WP zaczęły lepiej się mnożyć. U znajomego takie raczki potrafiły złapać gupika za ogon. Pewnie zdrowej ryby czy krewetki nie upolują ale coś słabszego raczej złapią.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

To była młoda spasiona molinezja. Była złapana za skrzele i wciągnięta.
Widziałem tylko moment jak wychodzi z nią spod korzenia i przechodził pod kawałek kokosa, czyli jakieś 5 sekund.

Jak liczebność krewetek i narybku spadnie będę musiał pozbyć się raczków... Będę miał na nie oko :evil:

Kaledon
Posty: 241
Rejestracja: 2010-10-05, 08:31
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Kaledon »

U mnie wchodziły cwaniaki na rośliny i robiły desant z góry na rybę lub krewetkę. Dziś chyba CPO wyjęły ślimaka z muszli :mrgreen:

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Tak im dobrze spomiędzy szczypiec patrzy...
Trafiły do mnie przez przypadek, więc nawet nie wgłębiałem się w temat i usposobienia, jednakże na większości stron nie ma wzmianki o jakiejkolwiek agresji z ich strony.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

ja mam texanusy od jakiegoś czasu. Nigdy nie zauważyłem ataku na jakąś rybę. Wiem, że ślimaki mogą być ich przysmakiem.
Mam je już dość długo i cały czas było OK, ale od pewnego czasu co jakiś czas widziałem pływające liście kryptokoryn. Zdorow liście ucięte przy końcu łodygi. Odłowiłem największeog z nich do inneog zbiornika i na razie jest OK, mam nadzieję, że to właśnie był ten żartowniś.

Awatar użytkownika
paluszekrybny
Posty: 94
Rejestracja: 2010-04-29, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paluszekrybny »

Puer u mnie bardzo chętnie polował na red cherry, nie wiem jaką miał skuteczność, ale wcinającego krewetki widziałem go nie raz.

Awatar użytkownika
koziello
Posty: 244
Rejestracja: 2012-01-21, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: koziello »

U mnie jak były to nic się złego nie działo. Na krewetki nie polowały, przechodziły obok nawet tych malutkich świeżynek...
Ciekawe co mu odbiło :D
"Pośpiech w akwarystyce, jest wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi"

Obrazek

Awatar użytkownika
YETTI81
Posty: 37
Rejestracja: 2011-08-23, 18:15
Lokalizacja: ŁÓDŻ - TEOFILÓW C

Post autor: YETTI81 »

Witam ma od dłuższego czasu w jednym zbiorniku i texanusy i orange powiem tak te pierwsze są najspokojniejsze i płochliw a orange znowu na odwrót wszędzie ich pełno wszystkie gatunki uwielbiają krewetki jak im się trafi he bo są za szybkie fakt jedzą ryby ale tylko takie które są słabe (chore) bo wkońcu rak to padlinożerca po części pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2013-03-27, 11:10 przez YETTI81, łącznie zmieniany 1 raz.
YETTI81

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraby, raki, ślimaki i inne bezkręgowce”