Krewetkowa odskocznia Siwego.

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Krewetkowa odskocznia Siwego.

Post autor: siwy1988_88 »

W końcu wygospodarowałem trochę czasu i chciałbym w tym temacie, przedstawić wam, moje zbiorniki z krewetkami i systematycznie dzielić spostrzeżeniami oraz postępem z mojej mini hodowli .
Krewetkowa choroba zaczęła postępować w zastraszającym tępię, z jednego niewinnego zbiorniczka dla Red Cherry, zrobił się regal na 12 zbiorników ( docelowo ). Moje pierwsze 3 zbiorniki które zaaranżowała „Zafira” były bardzo ładne, ale gęsta roślinność uniemożliwiała mi doglądania i gdzieś tam po głowie chodziła zmiana aranżacji, w międzyczasie choroba bardziej postępowała i kolejne gatunki krewetek, coraz bardziej mi się podobały, ale po grudniowej wizycie z Martinezem u Waldemara Kołeckiego, w hodowli „Garnella” wiedziałem ze prędzej czy później stanie regal. Długo nie czekałem, szybki plan regalu, zorganizowanie materiału i tak 6.01.2013 w pomieszczeniu piwnicznym zawitał świeżo pospawany regał.

Obrazek
Tydzień poświęcony, na zabawę w poskładanie regalu i pierwsze zbiorniki spoczęły na półce 12.012013r

Obrazek

Regał 110 x 210h docelowo 12 zbiorników o objętości 33l netto, na razie posiadam 8 zbiorników po 25l brutto
Oswietlenie na każdej półce T8 30w sylvania grolux 8500k 10h dziennie
Filtracja: gabki U-jet3 napedzane napowietrzaczem Resun Lp20
Podłoża: czarny zwir kwarcowy (zostanie w niedługim czasie zastąpiony podłożem Dennerle), Ebi gold, Ada malaya
Fauna : Yellowki z pasem, , Sakury red Singapurskie, Red Cherry,, Cristal red i bleck A-SSSS, I moje oczka w głowie, Blue Tigery oraz Taiwany ( na razie walczę z utrzymaniem ich przy życiu ;) )
Podmiany wody 20-25% co sobota,
Zaznaczam ze zbiorniki nie ssą w ogóle zaaranżowane, wyglądają jak wyglądają , są bardzo proste ale za to umożliwiają mi spokojna obserwacje krewetek. Zbiorniki będę pokazywał i opisywał po kolei jak są umieszczone.

Zbiornik Nr. 1 (Pierwszy od lewej na najwyższej polce)
Jest to zbiornik z Neocaridina heteropoda var. Yellow z pasem, filtracja i oświetlenie znane, podloze to zwir kwarcowy czrny o gradacji 0,8-1.2mm. na ta chwile posiadam około 30 dorosłych sztuk i jakiś 20-25 szt. Maluszków które przyszły na świat jakieś 2 tygodnie temu
Paramtery :
PH- 7,6
GH 12-15 na razie szukam odpowiedniego
Kh 8 przewodnosc miedzy 500-600 uS
Obrazek
Obrazek
i maluchy

Obrazek

Zbiornik Nr.2 (drugi od lewej)
W zbiorniku tym żyją Caridina sp. "Blue Tiger" zbiornik postawiony na ebi goldzie, po zbiorniku smiga na razie 10 dosroslych szt. i 10szt młodzieży, moje oczka w glowie bardzo ładne krewetki, ale tez moim zdaniem delikatne, jakaś delikatna odchyłka w parametrach wody i od razu spada aktywność tych skorupiaków i mocno traca ubarwienie.
Parametry:
Ph 6,8
Gh 6
Kh 0-1 przewodnosc miedzy 300-400uS


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zbiornik Nr. 3 (Trzeci od lewej)
Po zbiorniku smigaja Caridina cf. cantonensis "Crystal red” „Biene” SS-SSSS i Snow White. Zbiornik na podlozu Ebi Gold, w zbiorniku znajduje sie około 30 dorosłych szt. jak na razie ucze się tych krewetek ( jak wszystkich),

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zbiornik Nr.4
W zbiorniku zyja Caridina cf. cantonensis "Red shadow" „ Blue Bolt” “Black shadow” czyli Taiwan bee, oraz Hybrydy snow white i biene. Po zbiorniku śmigają 4blue bolty, 3 wine redy 2 pandy i 10 hybryd z pewnego źródła. Zbiornik stosunkowo najświeższy bo krewetki zawitały w nim 18.02.2013r na razie są to maluchy i walczę z tym aby je utrzymać w zbiorniku, bez żadnych niepotrzebnych ruchów, podłoże w nim to Ada Malaya ( tutaj należą się podziękowania Martinezowi), na razie idzie wszystko w dobra strone ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za jakość zdjęć przepraszam, ale nie mam czym zrobic, mam nadzieje ze wpadnie do mnie szwagierka, albo Marcin na jakies piwko ze swoim aparatem i wtedy cos sie ciekawego cyknie. Resztę zbiorniku i aktualny wyglad regalu postaram sie wstawic w jak najszybszym czasie.
Pozdrawiam grzesiek
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Gratuluję, widać że wzięło Cię na dobre, to teraz na zlocie krewetkowych świrusów pewnie Cię nie zabraknie :-).

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

Gosiu nie ma szans by go odciągnąć od tego...ale jak zaczynał to mówiłem mu, że się wkręci :)

baniaczki dobrze się zapowiadają...a znając podejście Grześka to wszystko ma i będzie miało ręce i nogi :)

Grzesiek ładne krewety masz w zbiornikach...skąd je masz?? :mrgreen:

aaaa i zapomniałeś dodać, że byliśmy też w Siedlcach w Rolanda w hodowlii Ronin-shrimp :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2013-03-02, 08:57 przez martinezsanchez, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

Zafira pisze:Gratuluję, widać że wzięło Cię na dobre, to teraz na zlocie krewetkowych świrusów pewnie Cię nie zabraknie :-).
Oj wzielo, kazdy wolny czas poświęcony jest maluchom i każda wolna zlotowka :P Co do zlotów to jedyną przeszkodą moze byc tylko praca :-P
martinezsanchez pisze:ale jak zaczynał to mówiłem mu, że się wkręci :)
żebyś wiedział ze mi to wykrakałeś !!!
martinezsanchez pisze:baniaczki dobrze się zapowiadają...
nie ma co ukrywać ze twoja wiedza i pomoc przy starcie z nimi byla bezcenna, tak jaka moje zbiorniki z roślinkami bez Gosi tez by pewnie dlugo nie przetrwały :-P
martinezsanchez pisze:a znając podejście Grześka to wszystko ma i będzie miało ręce i nogi :)
o dziękuje za dobre słowo, staram się i lubię robić wszystko porządnie :mrgreen:
martinezsanchez pisze:Grzesiek ładne krewety masz w zbiornikach...skąd je masz??
A wiec pakiety startowe bralem z :
Yelowki z pasem - Garnella, Roland, Mr.Garden
Blue Tigery- dorosle od Rolanda, maluchy od Krewetka Wawa
Cristale SS-SSSS te na zdjęciach sa od Ciebie, ale doszło kilka sztuk od Krewetki Wawa
Cristale A-SS Krewetka Wawa
Taiwany- Krewetka Wawa
Hybrydy - Roland, Krewetka Wawa
Sakury singapurskie- od Ciebie i Garnelli
Red Cherry- odpady po sakurach

:-?
martinezsanchez pisze:aaaa i zapomniałeś dodać, że byliśmy też w Siedlcach w Rolanda w hodowlii Ronin-shrimp :mrgreen:
nigdy w zyciu !! :-P miałem ja opisać w dalszej części tematu, tak milej wizyty nie da sie zapomnieć !! Z chęcią tam wroce :mrgreen: tylko moja Kasia nie jest za szczęśliwa jak jadę do Krewetki wawa, Rolanda, Garnelli czy tez do Ciebie :-P
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Widziałem na żywo, ładne krewecie i profesionalnie zrobiony regał :-) Gratuluje i życze multum potomstwa :mrgreen:
Łukasz

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

No kolejny krewetkowy świr :))) Rodzina krewetkomaniaków w Łodzi się powiększa :))

Awatar użytkownika
kaka93pl
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-06, 12:58
Lokalizacja: Kielce/Łódź

Post autor: kaka93pl »

Miałem okazje zobaczyć regal na wcześniejszym etapie powstawania i już wtedy wydawał się ciekawy, ale teraz wygląda to wszystko naprawdę ekstra. Marzy mi się podobnego, ale chyba jednak nie odważę się postawić czegoś tak dużego i stałego w wynajmowanym mieszkaniu:P

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Cudo :) normalnie pozazdrościć :) Marzą mi się takie Cr-ki jak Twoje :)

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

Moni898, nic straconego...liczą się chęci a krewetki się znajdą 8-)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Chęci to ja mam - ale szczęścia brak

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

szczęścia?? do czego??
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Może źle się wyraziłam, nie tyle szczęścia, co mniej pecha np. do chorób krewetek i ich prawidłowego funkcjonowania (mówię tu o zwykłych sakurach RC) - a nie umierania. Ale nie poddałam się jeszcze - zrobiłam restart i spróbuję jeszcze raz.

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

Mala aktualizacja tematu :-) do niedawna reagal wygladal tak
Obrazek[/img]
przyszly 3 nowe zbiorniki po 35l kazdy, trafiły na najwyższa półkę, wygląda to na dzień dzisiejszy tak Obrazek[/img]
gdzie nowe zbiorniczki dostaly Yellowki z paskiem, blue tigery. oraz Cristalei SS-SSSS, mala zmiane przeprowadzilem rowniez w zbiorniku z Hybrydami i Taiwanami dostaly one podłoże BENIBACHI Black Soil Fulvic. W baniaku u moich irokezów przy okazji startu nowego baniaka, zastosowałem neutralne podłoże Dennerle, u Tigerów został Ebi Gold. Na tą chwile mam wykorzystane 8 zbiorników, z czego jeden to "porodówka" w której przebywa już kilka samic kryształków :-D :-D trzy baniaczki na samym dole dojrzewają, bo niedlugo trafia do nich krewety, jeszcze jeden bedzie przeznaczony na porodówke dla heteropod, do drugiego trafia Babaulti "Green neon" ( czekam na dodatnie temperatury) a z ostatnim zbiorniczkiem jeszcze nie wiem co zrobię, będzie narazie takim baniaczkiem rezerwowym.
Moi nowi mieszkancy, czysciciele zbiornika na piatke
Obrazek[/img]

Obrazek[/img]

i kilka fotek moich krewetek
Obrazek[/img]

Obrazek[/img]

Obrazek[/img]

Obrazek[/img]

Obrazek[/img]
Ciąg dalszy w wkrótce.... :-P
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

elegancko :mrgreen:
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
kaka93pl
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-06, 12:58
Lokalizacja: Kielce/Łódź

Post autor: kaka93pl »

Bylem, widzialem. Wyglada to wszystko swietnie. Tylko zazdroscic:P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”