FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto co ciekawego ostatnio rozmnożył.
Autor Wiadomość

Witek Miszczak 

Wysłany: 2013-02-16, 17:37   

Jak już się niektórzy chwalą, to może jakiś praktyk podpowie jak się zabrać do neona czerwonego.

king 

Wysłany: 2013-02-18, 09:12   

Na czerwone neony to trzeba nie hodowli a laboratorium:P

mat114 
Mateusz

Wysłany: 2013-02-18, 12:11   

microrasbora galaxy 2x po 8 i 10 sztuk ;-)

king 

Wysłany: 2013-02-18, 14:33   

Na galaxy jest dobry sezon ostatnio bo fajnie się mnozą:)

Pabian 

Wysłany: 2013-02-18, 18:34   

Witek Miszczak napisał/a:
Jak już się niektórzy chwalą, to może jakiś praktyk podpowie jak się zabrać do neona czerwonego.

king nie wiem czy potrzeba laboratorium ,czy też nie ,ale u nas Pabianicach są przynajmniej 2 osoby , które rozmnażały i to masowo i nie teraz ,tylko w latach 80/90-tych i czerwonego i innesa. Pierwszy to p. Jurek Prochoń , a drugi p. Górski (imienia nie pomnę) o którym mówiono ,że nie ma hodowli - tylko fabrykę neona ;-) I u jednego i u drugiego miałem przyjemność bywać ,jako że to byli kumple mojego ojca i widziałem na własne pełne akwaria narybku . Tak więc się chyba da bez laboratorium ,testów ,osmozy,artemii, itp. O ile p. Górskiego dawno nie widziałem ,to z p.Jurkiem mam kontakt. Jeżeli Witek by zechciał ,to może go namówię na przejażdżkę na giełdę ,to sobie pogadacie

king 

Wysłany: 2013-02-18, 20:35   

Ja w latach 80 uczyłem się chodzić i to późnych więc nie wiem.
Mi się nie udało nigdy czerwonego wytrzeć ale tez jakoś specjalnie się nie starałem.

Kubiszon 
Administrator
prezes ŁSAiT

Wysłany: 2013-02-18, 22:29   

W klubie też mamy kolegę, który kiedyś mnożył neony hurtowo, jednak malejąca cena importu spowodowała, że nie opłacało się tego robić.

king 

Wysłany: 2013-02-18, 22:46   

Byłem na zamykającej się hodowli neona szokująca była dla mnie ilość baniaków w pokoju ciemnym. było ich około 500... Chyba samo przez się tłumaczy to jak ciężka pracą jest mnożenie tej popularnej ryby.

Witek Miszczak 

Wysłany: 2013-02-19, 01:02   

Zechciał... No jasne, że zechciał. Ostatnio "robię" w żyworodnych, więc poszukuję porażki.

Pabian 

Wysłany: 2013-02-19, 01:07   

king napisał/a:
Byłem na zamykającej się hodowli neona szokująca była dla mnie ilość baniaków w pokoju ciemnym. było ich około 500... Chyba samo przez się tłumaczy to jak ciężka pracą jest mnożenie tej popularnej ryby.

Wiesz Damian ....kiedyś były inne czasy , teraz masz w sklepie artemie i inne wynalazki . Kiedyś trzeba było zapindalać 10km. na rowerze w mróz , deszcz, wichurę po to żeby nałapać robaka , a ci co mieli neonki i bardziej wymagające ryby , to musieli się uganiać za wymoczkiem ....i targało się te siateczki,siteczka ,rureczki, sriteczki . A jak już ktoś wyczaił gdzie jest ten upragniony wymok i nieopatrznie się komuś pochwalił to za dwa dni normalnie całe stada siatkami mięliły wodę :mrgreen: ...Było ciężko ,ale była frajda :->

Pabian 

Wysłany: 2013-02-19, 01:29   

Witek Miszczak napisał/a:
Zechciał... No jasne, że zechciał. Ostatnio "robię" w żyworodnych, więc poszukuję porażki.

Ok .pogadam z Jerzym ;-)
...zaraz porażki.. :mrgreen: :mrgreen:

king 

Wysłany: 2013-02-19, 08:46   

Mi to mówisz 4 lata przynajmniej raz na tydzień gnałem na robaka. Głównie dzięki temu miałem najtańszą rybę w detalu tyle lat bo jej utrzymanie kosztowało mnie głównie pracę i czas. z Anką śmigaliśmy na robaka łapaliśmy około 2h a potem w domu cedzenie okolo 3h. Ale zagrzebki, skalary, kirys i gupole po robaku rosną w oczach to nie jakaś artemia sremia.
Na wiosne jak była perełka na stawach to czasem nałapaliśmy 5-10kg i to lądowało w moich baniakach do następnego Łapania w sobote lub niedzielę. Robak pływał w baniakach. A ryby jak balony nie od otłuszczenia, a od rozrośniętych macic.

Artemia to pokarm dla leniwych, ale i ryby leniwie po niej rosną. Nie mówiąc o tym ze jak neon z odłowu dostanie artemie to wyzdycha.
A po wrotkach i pierwotniakach nie.
Mam 4 siaty na robaka i karzda nadal wali mułem:)

krzych0062 

Wysłany: 2013-02-19, 15:23   

king napisał/a:
Ale zagrzebki... po robaku rosną w oczach to nie jakaś artemia sremia.

No w tym przypadku king strzeliłeś zonga...one na byle jakim pokarmie rosną w oczach, bo tak są "zaprogramowane" przez naturę...szybko rosną, szybko dojrzewają i się rozmnażają i jeszcze szybciej giną...Tak "matka natura" to wymyśliła. :-)

king 

Wysłany: 2013-02-19, 15:46   

No nie do końca Krzysztofie. Na granulacie lub artemi rozmnażają się dzieci i nigdy nie osiągają wielkości książkowej.
Kiedyś miałem kilka Proporczykowców błękitnych które były z nieudanego tarła. Karmiłem je tylko granulatem i mnożyły się 4cm...
Więc jednak karmienie ma trochę wpływ na to jak ryba wygląda.

krzych0062 

Wysłany: 2013-02-19, 20:59   

king napisał/a:
karmienie ma trochę wpływ na to jak ryba wygląda.

Oczywiście z tym stwierdzeniem zgadzam się w 100%
king napisał/a:
Kiedyś miałem kilka Proporczykowców błękitnych które były z nieudanego tarła.

Hehe...Damian jedno wyklucza drugie, skoro nieudane to skąd te rybcie? :-P
king napisał/a:
Karmiłem je tylko granulatem i mnożyły się 4cm...

Przecież ryby nie muszą mieć wielkości dorosłej ryby, by zaczęły się rozmnażać, wystarczy, że osiągnęły dojrzałość płciową :-)
king napisał/a:
Na granulacie lub artemi rozmnażają się dzieci i nigdy nie osiągają wielkości książkowej.

Właśnie napisałem, żeby się rozmnażały to nie wielkość ma znaczenie...choć jednocześnie nie można się nie zgodzić, że wielkość jest zależna od dobrego karmienia.

Odpowiedz do tematu