Krewetki by Shrimpstar

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

W zeszłym tygodniu podjąłem decyzję o postawieniu drugiego regału, ponieważ brakuje mi zbiorników do selekcji robali które ostatnio bardzo powiększyły swoją liczebnośc. Zamówiłem regal HARD z firmy MARBO, ale niestety pojawiły się problemy z realizacją zamówienia, czekam już 9 dni i podobno dopiero jutro bedzie wysłany. Tymczasem dzisiaj mam zamiar odwiedzić łódzką giełdę zoologiczną, żeby powoli kompletować niezbędny osprzęt. Na regale staną akwaria 45l (50x30x30) z filtracją hamburską. Mam zamiar uruchamiać zbiorniki stopniowo w miarę zapotrzebowania, na początek będzie 3-6 nowych szkiełek. Oświetlenie zapewne będzie ledowe, najprawdopodobniej wykorzystam żarówki GU10 i tu pytanie do Was, może ktoś ma oświetlone 45l przy pomocy tych żarówek i podpowie które wybrać, bo wybór jest duży. W głowie mam koncepcję LED Polux PLATINUM GU10 ciepła 6W 500lm, ale nie wiem czy to nie będzie za mało. Postaram się oczywiście wstawiać relację z realizacji tego projektu.

Wczoraj planując całośc rozstawiłem sprzęt foto i udało mi się zrobić kilka fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I kilka zdjęć mojego czarnego rodzynka taiwańskiego :mrgreen: , zdjęcia słabe, ale cieżko było go upolować:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 10:04 przez ShrimpStar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

Pierwsza część zakupów. Niestety nie udało mi się kupić wszystkiego na wczorajszej giełdzie i bedę musiał ją jeszcze raz odwiedzić. Stopniowo zamawiam resztę sprzętu, teraz mam dylemat czy panele gąbkowe do hamburgów przy grubości 5cm zamówić o gęstości 45 ppi czy 30 ppi.

Obrazek

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

W zeszłym tygodniu dotarł regał (w trzech paczkach)

Obrazek

Po rozpakowaniu wyglądało to tak

Obrazek

Od razu zabrałem się do działania, na początek zabezpieczenie półek przed wilgocią, wykorzystałem do tego zalegający w piwnicy lakier do parkietu

Obrazek

Skręcanie regału pochłonęło dość sporo czasu bo tych śrubek trochę jest. Potem poziomowanie w docelowym miejscu no i oczywiście przykręcenie do ściany co widać poniżej

Obrazek

Obrazek

Całość wygląda obecnie tak

Obrazek

Dotarły też gąbki, kupiłem 30 PPI ponieważ sprawdziłem że takie mam w kilku filtrach i nie mam z nimi problemów.

Obrazek

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

Prace posuneły się nieco do przodu. Zacząłem od wklejenia do zbiorników szybek mocujących gąbki, po jednej szybce na stronę i nacięta wzdłuż gąbka będzie na nie nasuwana:

Obrazek

Obrazek

W trakcie schnięcia silikonu przygotowałem rurki przelewowe

Obrazek

Po złożeniu filtr z boku wygląda tak (nie podłączyłem wężyka powietrza):

Obrazek

W następnej kolejności zamontowałem oświetlenie, tak jak już pisałem żarówki LED GU10 w wersji 6W z ledami SMD 5730 barwa zimna. Zamontowałem też rozdzielacze do grzałek oraz zaworki i wężyki powietrzne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Boki akwariów okleiłem od zewnątrz czarną folią samoprzylepną a od środka wkleiłem kawałki szkła które utrzymują w przedniej części szyby przykrywające (w części tylnej szyba leży na filtrze). Następnie akwaria zostały ułożone na półce, jako podkładu użyłem szarej pianki do paneli podłogowych :)

Obrazek

Teraz można już zalewać, na początek podsypka pod podłoże w postaci: SN Bakterie, Mosura OSMD i troche BWS Bebi

Obrazek

Podłoże ADA Amazonia

Obrazek

Na koniec oczywiście woda :-P i filtry poszły w ruch :mrgreen:

Obrazek

Trochę pustawo, ale w trakcie dojrzewania dojdą mchy i reszta niezbędnego wystroju.
Pierwsza z czterech półek nowego regału uruchomiona, teraz w planach mały urlop, a potem walczymy dalej :-D

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

GOOD JOB :mrgreen:
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

Drugi regał rozwija się dalej.
Na pierwszej półce licząc od góry wylądowało jedno akwarium, w którym probuję rozmnożyć krewetki Amano.
Druga półka to akwaria o których pisałem wcześniej. Trzy sztuki z podłożem ADA Amazonia, które zostały już zasiedlone przez krewetki. W pierwszym (od lewej) SCR One Strip i Full Red, w drugim Taiwany Blue Bolt, a w trzecim Pinto Black.
Na kolejnej półce dojrzewają trzy baniaki z podłożem Benibachi Normal, zalane niecałe 2 tygodnie temu.
Na czwartej, najniższej półce stoją zbiorniki w których jako podłoże użyłem czarnego piasku kwarcowego, przygotowane dla Red Sakur, Yellow i Yellow Neon.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Obrazek [/img]
Ostatnio zmieniony 2015-11-14, 21:16 przez ShrimpStar, łącznie zmieniany 3 razy.

NoBody
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-14, 20:37
Lokalizacja: stąd

Post autor: NoBody »

Coś nie poszło wstawianie img, niepoprany adres

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

U mnie widać zdjęcie, sprawdzałem na 2 kompach. Postaram się wstawić jeszcze raz, może będzie lepiej
Ostatnio zmieniony 2015-11-12, 09:16 przez ShrimpStar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Wszystko jest OK.
Pozdrawiam
Piotr

NoBody
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-14, 20:37
Lokalizacja: stąd

Post autor: NoBody »

No teraz jest

Awatar użytkownika
ironhide03
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-27, 20:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ironhide03 »

Juz teraz fajnie to wyglada, a jak dojdą lokatorzy i wszystko ruszy pełną parą będzie bajka :-D

Awatar użytkownika
gaucho85
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-17, 10:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gaucho85 »

Witaj kolego :-) ładny regalik a ten po drugiej stronie też ujrzy światło dzienne ??:-P pozdrawiam

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

Jak znajdę chwilę to postaram się zrobić aktualne fotki... Jest sporo nowych robaczków &#128512;

Awatar użytkownika
ShrimpStar
Posty: 33
Rejestracja: 2011-12-27, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ShrimpStar »

Pierwsze Taiwany wychodowane w moich akwariach są już prawie dorosłe, pojawiły się między innymi Tai Mosurki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-06, 10:51 przez ShrimpStar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”