FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Krewetki by Shrimpstar
Autor Wiadomość

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-08-13, 11:02   

W zeszłym tygodniu podjąłem decyzję o postawieniu drugiego regału, ponieważ brakuje mi zbiorników do selekcji robali które ostatnio bardzo powiększyły swoją liczebnośc. Zamówiłem regal HARD z firmy MARBO, ale niestety pojawiły się problemy z realizacją zamówienia, czekam już 9 dni i podobno dopiero jutro bedzie wysłany. Tymczasem dzisiaj mam zamiar odwiedzić łódzką giełdę zoologiczną, żeby powoli kompletować niezbędny osprzęt. Na regale staną akwaria 45l (50x30x30) z filtracją hamburską. Mam zamiar uruchamiać zbiorniki stopniowo w miarę zapotrzebowania, na początek będzie 3-6 nowych szkiełek. Oświetlenie zapewne będzie ledowe, najprawdopodobniej wykorzystam żarówki GU10 i tu pytanie do Was, może ktoś ma oświetlone 45l przy pomocy tych żarówek i podpowie które wybrać, bo wybór jest duży. W głowie mam koncepcję LED Polux PLATINUM GU10 ciepła 6W 500lm, ale nie wiem czy to nie będzie za mało. Postaram się oczywiście wstawiać relację z realizacji tego projektu.

Wczoraj planując całośc rozstawiłem sprzęt foto i udało mi się zrobić kilka fotek:

I kilka zdjęć mojego czarnego rodzynka taiwańskiego :mrgreen: , zdjęcia słabe, ale cieżko było go upolować:

Ostatnio zmieniony przez ShrimpStar 2015-08-13, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-08-14, 22:11   

Pierwsza część zakupów. Niestety nie udało mi się kupić wszystkiego na wczorajszej giełdzie i bedę musiał ją jeszcze raz odwiedzić. Stopniowo zamawiam resztę sprzętu, teraz mam dylemat czy panele gąbkowe do hamburgów przy grubości 5cm zamówić o gęstości 45 ppi czy 30 ppi.

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-08-24, 22:13   

W zeszłym tygodniu dotarł regał (w trzech paczkach)

Po rozpakowaniu wyglądało to tak

Od razu zabrałem się do działania, na początek zabezpieczenie półek przed wilgocią, wykorzystałem do tego zalegający w piwnicy lakier do parkietu

Skręcanie regału pochłonęło dość sporo czasu bo tych śrubek trochę jest. Potem poziomowanie w docelowym miejscu no i oczywiście przykręcenie do ściany co widać poniżej

Całość wygląda obecnie tak

Dotarły też gąbki, kupiłem 30 PPI ponieważ sprawdziłem że takie mam w kilku filtrach i nie mam z nimi problemów.

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-09-02, 19:33   

Prace posuneły się nieco do przodu. Zacząłem od wklejenia do zbiorników szybek mocujących gąbki, po jednej szybce na stronę i nacięta wzdłuż gąbka będzie na nie nasuwana:

W trakcie schnięcia silikonu przygotowałem rurki przelewowe

Po złożeniu filtr z boku wygląda tak (nie podłączyłem wężyka powietrza):

W następnej kolejności zamontowałem oświetlenie, tak jak już pisałem żarówki LED GU10 w wersji 6W z ledami SMD 5730 barwa zimna. Zamontowałem też rozdzielacze do grzałek oraz zaworki i wężyki powietrzne

Boki akwariów okleiłem od zewnątrz czarną folią samoprzylepną a od środka wkleiłem kawałki szkła które utrzymują w przedniej części szyby przykrywające (w części tylnej szyba leży na filtrze). Następnie akwaria zostały ułożone na półce, jako podkładu użyłem szarej pianki do paneli podłogowych :)

Teraz można już zalewać, na początek podsypka pod podłoże w postaci: SN Bakterie, Mosura OSMD i troche BWS Bebi

Podłoże ADA Amazonia

Na koniec oczywiście woda :-P i filtry poszły w ruch :mrgreen:

Trochę pustawo, ale w trakcie dojrzewania dojdą mchy i reszta niezbędnego wystroju.
Pierwsza z czterech półek nowego regału uruchomiona, teraz w planach mały urlop, a potem walczymy dalej :-D

martinezsanchez 

Wysłany: 2015-09-04, 09:07   

GOOD JOB :mrgreen:
taiwan bee,
tiger black/blue

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-11-11, 22:20   

Drugi regał rozwija się dalej.
Na pierwszej półce licząc od góry wylądowało jedno akwarium, w którym probuję rozmnożyć krewetki Amano.
Druga półka to akwaria o których pisałem wcześniej. Trzy sztuki z podłożem ADA Amazonia, które zostały już zasiedlone przez krewetki. W pierwszym (od lewej) SCR One Strip i Full Red, w drugim Taiwany Blue Bolt, a w trzecim Pinto Black.
Na kolejnej półce dojrzewają trzy baniaki z podłożem Benibachi Normal, zalane niecałe 2 tygodnie temu.
Na czwartej, najniższej półce stoją zbiorniki w których jako podłoże użyłem czarnego piasku kwarcowego, przygotowane dla Red Sakur, Yellow i Yellow Neon.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

[img] [/img]
Ostatnio zmieniony przez ShrimpStar 2015-11-14, 21:16, w całości zmieniany 3 razy  

NoBody 

Wysłany: 2015-11-12, 08:10   

Coś nie poszło wstawianie img, niepoprany adres

ShrimpStar 

Wysłany: 2015-11-12, 09:15   

U mnie widać zdjęcie, sprawdzałem na 2 kompach. Postaram się wstawić jeszcze raz, może będzie lepiej
Ostatnio zmieniony przez ShrimpStar 2015-11-12, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  

Alchemik 
Moderator
członek ŁSAiT

Wysłany: 2015-11-14, 22:36   

Wszystko jest OK.

NoBody 

Wysłany: 2015-11-16, 11:52   

No teraz jest

ironhide03 
Adam

Wysłany: 2015-11-16, 14:13   

Juz teraz fajnie to wyglada, a jak dojdą lokatorzy i wszystko ruszy pełną parą będzie bajka :-D

gaucho85 
ShrimpCity

Wysłany: 2016-03-05, 16:36   

Witaj kolego :-) ładny regalik a ten po drugiej stronie też ujrzy światło dzienne ??:-P pozdrawiam

ShrimpStar 

Wysłany: 2016-03-05, 17:27   

Jak znajdę chwilę to postaram się zrobić aktualne fotki... Jest sporo nowych robaczków 😀

ShrimpStar 

Wysłany: 2016-04-06, 11:43   

Pierwsze Taiwany wychodowane w moich akwariach są już prawie dorosłe, pojawiły się między innymi Tai Mosurki:

Ostatnio zmieniony przez ShrimpStar 2016-04-06, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu