Pomoc w wyborze ryb i dopasowanego akwarium

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

Do akwa 56L będzie oki. Kup 2*10000k i aktynikę Sylvanii. Jak masz kaskę to możesz 15000K zobaczyć. A jak masz jeszcze więcej kasy to zobacz ATI świetlówki. Tylko też nie sugeruj się moim zdaniem, gdyż ja też dopiero zaczynam. Tylko że od conajmniej pół roku czytam forum poświecone akwarystyce morskiej :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-14, 14:11 przez grafipl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Marek pisze:haha Zafira.. bardzo śmieszne... dopiero zaczyna m a wy się ze mnie nabijacie... jesteście spoko naprawde :-? a Tobie grafipl dziękuje ;-) jesteś chyba jedyny normalny forumowicz :lol:
Marku, nie dziw się takiej reakcji. Rzucasz się na baaaardzo głęboką wodę, a zadajesz pytania które pokazują jak bardzo zielony jesteś w ogóle z akwarystyki.
Jak widzisz, poziom morszczyzny u nas jest dość niski, niewiele osób może Ci pomóc na Twoje pytania, z resztą moim zdaniem powinieneś zacząć albo od jakiejś lektury, albo od pogadania na żywo z kimś kto na morskim się zna. Zapraszam co wtorek do klubu naszego, na serio tam się dowiesz bardzo wielu rzeczy od prezesa, zobaczysz 2 a nie długo 3 akwaria morskie. Lepiej z kimś pogadaj bo skoro piszesz że będziesz miał "jakieś korale i na początek błazenki" to możesz się zdziwić kiedy się okaże, że te błazenki to maksymalna obsada na tyle litrów. Możesz też poczytać sobie jakieś forum typowo morskie, np http://www.nano-reef.pl/

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 22
Rejestracja: 2009-02-02, 10:27
Lokalizacja: Przysietnica

Post autor: Marek »

Oki dzięki za rady... co do sklepów mam pytanie.. gdzie najlepiej kupować korale, bezkręgowce i inne zwierzaki do akwarium?? w jakich sklepach?? a możę u kogoś??

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

O ile widzę to Jesteś z okolić Nowego Sącza... nie mam pojęcia czy coś w tych okolicach jest. Co do sklepów polecanych to acropora, reef shop i erybka chyba. Jakoś więcej nie kojarze. Tylko od Ciebie tam bardzo daleko, a żywe zwierzęta chyba przesyłają tylko konduktorską... Najlepiej poszukaj w okolicach swoich akwarystów morskich i od nich kupuj, wyjdzie taniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka Morska”