[60l] Taka mini rafka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

[60l] Taka mini rafka

Post autor: RafiLodz »

Moje maleństwo :

Baniak - 50x30x40
Kaskada z żywą skałą
Piach - około 2kg
Killka miękkich korali
2 błazenki ,mala babka, krewetka i dwa małe krabiki
Rogatnica została przeniesiona do innego baniaka - o nim kiedy indziej - jak go skończe :P

Zamiast fot ,będzie filmik :

http://youtu.be/g5BBgc6vGB4

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 10:40 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Dobrze, że już przeniosłeś tę rogatnicę :)

Szkoda,że nie sfilmowałeś tej krewetki, jest świetna :) masz zapas rozgwiazd dla niej ?? :)
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 10:52 przez Marcinus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Mam rozgwiazdy :)

a jeszcze sfilmuję ją, co do rogatnicy - to była grzeczna te kilka dni - ale niestety nie dla niej korale hyhy.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Rafał a co tam stawiasz dużego ?? pochwal się trochę.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

tak z ciekawości zapytam się jakie to są koszta założenie takiej małej solniczki i jakie mniej więcej koszty miesięczne ??

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Będzie tzw. `only fish` - na razie mniejsze koło 150cm długości - z czasem większe - bo rybki raczej duże będą pływać i urosną :)

Koszty - jak już nieraz mówiłem - nie uważam by były duże.
Przy tym maluchu - prąd to grosze - tyle co kaskada bierze i jedna lampa - tam jest i tak 39w - bo mi oświetla ten baniak i stojący obok z księżniczkami.
Testy - 15zł na miesiąc
Woda - no ile może woda kosztować :P
Sól kupuję worek 6,6kg -70zł i wystarcza mi na dwa akwa na miesiąc do dwóch.
Najdrożej to start i rybki - tyle ,że te co tutaj pływają to średnio od 45 do 60zł sztuka.
Korale - te miękkie - można zacząć od szczepek :)

Najgorzej, że ja lubie też dziwne ryby i mało spotykane - one są juz w innych cenach :P
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 11:32 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

Awatar użytkownika
michalpolak5
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-10, 20:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: michalpolak5 »

A możesz mi powiedzieć czy odpieniacz jest potrzebny do takiego litrażu czy raczej nie ,bo wszędzie piszą co innego

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

W takim litrażu najważniejsze są podmiany. Nie potrzeba odpieniacza. Większość odpieniaczy do takiego litrażu to zabawki na kostkę, albo jakieś śmieszne połączenia kaskady z odpieniaczem.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Ładnie, ale czy taka obsada nie jest za duza do takiego litrażu? Wiem, ze baniaki " fish only" nie potrzebują tak wielkiej uwagi jak dla SPS-ów np., o jakich podmianach tutaj mówimy, jakiej ich częstotliwości, metoda kropelkowa czy jednorazowo? Jaki jest graniczny rozmiar ( gdzie nie trzeba uzywac odpieniacza?
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 10:48 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Lukasz ta 60l to tylko te błazny i malutka babeczka plus podmianki :) tego się pilnuje.Podmieniam tu maks 10procent tygodniowo - mniej więcej - woda oczywiście ro/di i metoda kubełkowa - wylewam malym garnuszkiem i wlewam .Oczywiście codzienna dolewka odparowanej wody - żeby zasolenie nie wzrosło.
Generalnie akwa zyje samo - niewkladam rąk - nie przestawiam- nie dokładam korali czy ryb - ale do tego dochodziłem z pół roku - im więcej ryb - tym więcej pracy - korale łatwe w utrzymaniu i w miarę podobne - jedynie woda, jakieś karmienie i finał - ma cieszyć oko - a nie być kolejną pracą :P
Nie używam tu odpieniacza - chociaż mam ich ze 20 hyhy, był na początku - ale zrezygnowałem - mam tam miękkie plus korale dekoracyjne i wyglądało że głodne są :)
Do tego nie mam tu typowej rafy z żywą skałą - kaskada jest duża i tylko tam jest -niestety nie znam nazwy - trafiła mi się przypadkiem - daje dodatkowo niezły ruch wody, więc wszelkie falowniki są tu zbędne.
Pytasz o graniczny rozmiar bez odpieniacza - według mnie nie ma czegoś takiego i nie od litrów zależy jego wielkość, a głównie od obsady plus wielkość.
Coś jeszcze - to ma 60l i uważam to za takie minimum przy morskim - żeby się nacieszyć chociaż jedna rybcią - na mniejsze bym sie nie zdecydował i nie polecam na początek.

A o tym dużym z rybkami to pogadamy w innym temacie jak skończe zabawe - tam będzie musiał być duży odpieniacz - nie ma wyjścia :)
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 13:41 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Dzięki za odpowiedź, akwarium cieszy oko i w sumie nie ma w nim az tak duzej ilości sprzętu, wiadomo inwestycja na start nieco większa a potem utrzymanie z tego co piszesz nie ma tragedii. Jest to napewno cos innego niż roslinne, i bardzo cieszy oko przez ta swoją "innośc" barw. Filtracja to kaskada sama, dobrze zrozumiałem?? Czy masz dodatkowo kubełek?
Łukasz

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Sama kaskada z żywa skałą - gruzem - wieksza od fzn-2.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I filmik z krewetką :

http://youtu.be/jUEw_TyS28Y
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 20:24 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

RafiLodz, powiedz tej krewetce ,że Sylwester jest jutro ...a ona nawalona już dzisiaj chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Super baniak . Tak przy okazji, byłem dzisiaj u Marcina i oglądałem jego solniczkę . Niby na starcie ale jednak wrażenie jest . Nie kuście chłopaki ;-)

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Będziemy hyhy

Miałem dużo akwarii i nadal mam i krewecie w ala holendrze, pyśki , gupiki i wiele wiele innych ,gady itd - ale cóż - sól to choroba - raz posmakujesz i nigdy nie zrezygnujesz :P
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 21:56 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Zdjęć”