ZOO, a forum.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

ZOO, a forum.

Post autor: Incognito »

PW od użytkownika chwialek:

Hmmm jak co i dlaczego.

W czasie jednej z wizyt - poprostu wyjście do zoo daje mi trochę spokoju, ciszy i możliwość obejrzenia tego i tamtego zwierza- widząc sprzątającą ekipę (pracowników) w zbiornikach zagadałem czy nie chcieli by w darze kilku krewetek crystal, zostawiłem swój numer telefonu i poszedłem oglądać ekspozycję. Przed wyjściem z pawilonu podszedł do nas jeden z pracowników bardzo uradowany propozycją i porozmawialiśmy chwilę, że kiedyś kupowali, że to drogie krewetki wymagające i ciężkie w hodowli. Po mniej więcej miesiącu ich zdziwienie było jeszcze większe gdy otrzymali woreczek z krewetkami.
Z tego co widziałem obecnie mają w zbiornikach, Red Cherry i najprawdopodobniej o ile przeżyły to crystal... Niebawem otrzymają kolejne zasilenie kryształkami, bo odbudowa populacji nie powinna trwać długo o ile nie zapomnę o podmianach i karmieniu. Moje maluchy są naprawdę dość pancerne pod względem warunków przetrzymują przewodność do 450us :)
Co do sterylności zbiorników zoo :) chyba sam uśmiech mówi za siebie. Mają tam ciężki kawał chleba, zbiorniki są ładnie prowadzone, ale nie ma szału finansowego. Akwa morskie to głównie miękkie koralowce, których szczepki dostali tu i ówdzie. Zatem to jak wyglądają wynika z zapału jaki mają chłopacy prowadzący dział.

W razie gdybyście chcieli jako ŁSAiT czy też administracja forum porozmawiać z pracownikami działu akwarystycznego, to przy wejściu do pawilonu po lewej stronie są takie stare drzwii za nimi są tyły zbiorników, wystarczy zawołać kogoś z pracowników i porozmawiać co by im się przydało do zbiorników. Zapłacić nie mogą... ale liczy się chyba szerzenie akwarystycznego hobby. Czasami można złapać pracownika w hali oglądania... ale rzadkość oni widzą zbiorniki od góry, z tyłu od zaplecza. Po krótkiej rozmowie z nimi stwierdzam, że są niedofinansowani, zoo ma na szarym końcu dział akwarystyczny, miasto obecnie zesłało ich do komórki utrzymania zieleni... Czyli są zarządzani na równi z parkami miejskimi...

Jako mod znasz dobrze forum chciałbym założyć temat aby co nieco zawstydzić i może w ten sposób zachęcić wielkich łódzkich i okolicznych hodowców krewetek bo akurat w tej gałęzi się ostatnio ujawniłem. Jako inicjator chciałbym założyć pierwszy post w właściwym miejscu/dziale. Mi brakuje pomysłu gdzie to umieścić.

Co z tym robimy ? ;>

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Hmmm no w sumie fajna i niefajna informacja. Fajna o tyle, że w Zoo się sporo zmieniło i być może trzeba odnowić tam kontakty, bo wcześniej była tam ściana nie do przeskoczenia. Niefajna oczywiście, że nie mają za bardzo możliwości finansowych bo coraz lepiej to wszystko tam wyglądało. Ale już widzę szansę na np wymianę z naszymi klubowymi morszczakami na jakieś koralowce, na pewno mają coś czego my nie mamy i na odwrót.
Jeśli chodzi o temat, to trzebaby pomyśleć co byśmy chcieli w ten sposób osiągnąć, czy pomoc dla nich w postaci podarków, czy jakiś większy plan działania. Trzeba by się dowiedzieć na czym by im zależało, bo może podarowanie im 1000 krewetek wcale nie będzie super rozwiązaniem. Warto by tam się wybrać i z nimi obgadać, zaproponować pomoc. Muszę tam skoczyć jakoś:)

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Wydawało mi się, że są stabilni finansowo, akwaria od remontu są w zadowalającej kondycji, ryby również, choć nie zauważam zmian - ciągle pływa to samo i ryby widać, że są wiekowe.

ww użytkownik właśnie chciał zaproponować stworzenie tematu, w którym można przekazywać do ZOO dane rzeczy - z tym, że musimy wiedzieć czego potrzebują tj. odnowienie populacji danych krewetek, dodanie gatunku do danego biotopu tudzież dorzucenia ryb do stada.
Musi to być monitorowane przez jakiegoś pracownika ZOO, który by wpisywał posty czego w danym momencie potrzebują, albo i w drugą stronę - czego mają za dużo i mogą oddać/sprzedać/wymienić.

Pozostawiam to w Twoich rękach :)

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Jak ma się sprawa ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moderatorzy”