Komentarze odnośnie informacji z 'Akwarium'

ODPOWIEDZ
zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Komentarze odnośnie informacji z 'Akwarium'

Post autor: zabapinkfloyd »

Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Arowana srebrna jest bardzo ładną rybą, choć najtańszą ze wszystkich Arowan.
W ŁSAiT posiadamy taką jedną sztukę :)
Fakt że zbiornik 600 litrowy jest już dla niej za mały i by przydał się sporo większy.
Jeśli ktoś ma zamiar trzymać te urocze ryby to zbiornik powinien mieć wielkość minimum 1000 l, przy czym powinien też być bardzo szeroki, 100 cm powinno wystarczyć.
Arowany jak napisał Wojtek pływają w górnej części zbiornika, nie wiem czy w dużym zbiorniku by pobierały pokarm z podłoża.
W klubowym zbiorniku mamy sporo korzeni i nigdy nie widziałem żeby Arowana sięgała pokarm z dna.

Ryba bardzo wyjątkowa.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-04, 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wojtek »

Nasz zbiornik z arowanami ma 70 cm wysokosci i choc ryby te oczywiście najchętniej chwytaja pokarm na powierzchni wody zdarza się że zanurkują też do dna by spożyc jakiś łakomy kąsek który tam opadł.

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Zapomniałem że w naszym zbiorniku jest spora konkurencja i często trzeba walczyć o pokarm.
Może jest tak ze Arowany powinny nie mieć za dużo współmieszkańców.
W każdym bądź razie, górna strefa zbiornika jest ich i one tam rządzą.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

zabapinkfloyd pisze:W klubowym zbiorniku mamy sporo korzeni i nigdy nie widziałem żeby Arowana sięgała pokarm z dna.
To coś słabo patrzysz kolego... ja widziałem kilka raz jak pakuje się na dno, między korzenie lub w nurzańce, szczególnie jak jest głodna i coś żywego nie zdąży przy powierzchni złapać. Ale fakt, że polowanie poniżej powierzchni wody idzie jej koślawo. Nożowce są tam dużo efektywniejsze, no ale taka jej natura wyspecjalizowana.

użytkownik zablokowany_
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-20, 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: użytkownik zablokowany_ »

HIIHIH
konkurencja u aruwan w akwarium chyba z wypławkami buhaha.
Jedyna uwaga jaka chciał bym podać to że aruwany lepiej wyglądają w poludarium wysokim lubią skakać to fajne ale dla nich niebezpieczne wyskoczenie kończy się zwykle śmiercia choć nie zawsze aruwany potrafią wytrzymać ponad 0,5 godzin na sucho

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

HIIHIH
konkurencja u aruwan w akwarium chyba z wypławkami buhaha.
nie widziałeś co tam pływa więc uważam, że to wcale nie jest śmieszne. a jeśli skok miałby kończyć się śmiercią to raczej pod wpływem ewolucji nie wykształciłyby ku temu specjalnych narządów itd. Wiadomo, że w PALUDARIUM byłoby im lepiej bez wątpienia, ale nie zawsze jest na to miejsce no i wiadomo środki ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarium w Manufakturze”