Zalecane czy niewskazane ...

ODPOWIEDZ
Bullwhite
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-11, 10:40
Lokalizacja: Łódź

Zalecane czy niewskazane ...

Post autor: Bullwhite »

Witam Drogich akwamaniaków. Moje doświadczenia w hodowli krewetek oraz raczków cambarellus nie są duże dlatego proszę w oparciu o Waszą wiedzę o odpowiedź na dręczące mnie pytanie. Pragnę aby obok szczęśliwych i zdrowych lokatorów moich zbiorników oczy cieszyły piękne rośliny. Doczytałem się jednak, że preparaty które są skuteczne w uprawie "ogrodów" EASYCARBO, KALIUM-POTASSIUM oraz FERRO+ PRO zawierają pierwiastki tj. miedź czy fosfor uważane za szkodliwe dla drugich. DLATEGO PYTAM: jak postępować aby pogodzić jedno z drugim. Stosować je czy wykluczyć.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Zależy jakie masz krewetki . Jeżeli RC , Babaulti ,to dadzą radę ...ale jeżeli np. CR to już nawozy raczej odstaw , najwyżej odrobina potasu. Rośliny też będą rosły , same krewetki będa Ci nawozić .

Oczywiście nie bierz tego jako regułę ,bo sam znam pare osób ,które stosują nawożenie przy CR-kach i nie ma zgonów ,ale to raczej przy niższych gradacjach.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Zgadzam się z Pabianem, dodam tylko, że przy oświetleniu ok 0,3-0,5 W/l i roślinach mniej wymagających, nie będziesz potrzebował dodatkowego nawożenia.

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

Podepnę się pod temat. Czy CR zaszkodzi łupek na którym zamierzam posadzić mech (powierzchnię dna 30x30)?

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Zależy jaka jest to skała. Musi być taki, który nie ma wpływu na parametry wody, musisz sprawdzić .

piona3
Posty: 143
Rejestracja: 2011-10-25, 18:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piona3 »

jak dasz parę kropel cytryny ,czy limonki i zacznie się pienić to znakiem tego że nie nadaje się :-/

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

nie pieni się bo już sprawdziłem tym sposobem zanim włożyłem do ogólnego baniaka.

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

Włóż do wiaderka z destylką i po paru dniach sprawdż parametry

ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”