Dziwny Osad

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
haki
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-28, 11:06
Lokalizacja: Łask - Łódź
Kontakt:

Dziwny Osad

Post autor: haki »

Witam, wczoraj zauważyłem dziwny osad na powierzchni wody w akwarium, jakby była tam rozlana benzyna taki ma odblask i barwę, parę krewetek zdechło co może być tego przyczyną?

Na zdjęciu widać niebieskawą barwę nalotu. w niektórych momentach można było to zebrać sitkiem

Obrazek

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Postaraj się zdjąć to co jest na powierzchni wody. Później staraj się spróbować natlenić wodę. Podmień wodę w większej ilości np około 50% wody . Spróbuj np podmienić dzisiaj a później np w środę. Do tego tak jak napisałem natleniaj wodę.

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Miałem podobny problem, który zniknął po wprowadzeniu zwiększonego ruchu wody przy tafli w akwarium. Chodzi mi o osad bo zgonów nie miałem. Jeśli chodzi o zgony to zacznij od zbadania parametrów wody.

spike1975
Posty: 223
Rejestracja: 2010-05-18, 14:38
Lokalizacja: łódź

Post autor: spike1975 »

to są normalne bakterie i znikną od deszczowni albo czegoś w tym stylu co, tak jak mówi michał, zwiększy ruch tafli wody.
(\ /)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Rozwiązaniem tez jest skimmer, najprościej kup zwykłą małą kaskadę ze skimmerem typu hbl i niech mieli.
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 08:14 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”