Co do krewetek aby pozbyć się resztek pokarmu... ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mania56
Posty: 108
Rejestracja: 2013-02-06, 23:27
Lokalizacja: Łask/Łódź

Co do krewetek aby pozbyć się resztek pokarmu... ?

Post autor: mania56 »

Witam.
Jaką rybkę lub bezkręgowce polecacie do życia z krewetkami, aby wyjadały resztki pokarmu i ew. glony? Myślałam nad tym żeby wpuścić do nich młodego zbrojnika niebieskiego (przełożyć z ogólnego). Poradźcie ;)
Szukałam na forum ale nic takiego nie znalazłam.

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

zbrojnik (póki mały) będzie ci wyjadał tylko małe krewetki, ale on chyba urośnie, nie? może lepiej pomyśleć o jakimś ślimaku? może ampularia albo neritina?

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Zbrojnik będzie wyjadał krewetki? Co Ty za herezje szerzysz :shock: :shock:

1 pytanie jak duże jest to akwarium?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

mania56 pisze:Jaką rybkę lub bezkręgowce polecacie do życia z krewetkami, aby wyjadały resztki pokarmu i ew. glony?
Nie rozumiem...przecież to zadanie krewetek a nie odwrotnie...Właśnie po to się wpuszcza krewecie, aby wyjadały resztki ze stołu ryb i trochę poskubały glony ;-)
s050197 pisze:zbrojnik (póki mały) będzie ci wyjadał tylko małe krewetki, ale on chyba urośnie, nie?
Niestety(dla Ciebie), ale podpiszę się pod słowami mat-a
mat114 pisze:Zbrojnik będzie wyjadał krewetki? Co Ty za herezje szerzysz :shock: :shock:

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

Panowie wiecie jak jest. Może s050197 zauważył u siebie takie zachowanie i dzieli się spostrzeżeniem.
Sami pewnie czytaliście maaasę opinii w sieci na temat "krewetki+...";
O prętnikach np. co wątek gdzieś na forach, to różnie ludzie piszą "będzie atakować" "co ty gadasz nie będzie!", z bojkami to samo :)
Już pod tym względem to najbardziej mnie zdziwił post na naszym forum, że cierniooczki zasadzają się na krewecie, myślę, mało chyba jeszcze widziałem :)

co osoba, to opinia
PS
a wracając do tematu, mania56, a może otosy (?)
Ostatnio zmieniony 2013-02-25, 22:54 przez furious tomash, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Dla mnie też trochę nowością jest, że ktoś chce kupować żyjątka, które miały by sprzątać po krewetkach :-P Co do zbrojnika to... ja myślę, że nie powinien ruszyć kreweci, ale sam nigdy nie zaryzykowalem trzymaniem ich razem.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

furious tomash pisze:Panowie wiecie jak jest. Może s050197 zauważył u siebie takie zachowanie i dzieli się spostrzeżeniem.
W sumie to i racja...bo przecież zbrojnik mógł "dopaść" padlinę ;-) Otosy to bardzo delikatne ryby i z reguły zajadają się okrzemkiem...No ale przecież to też glon a o takie glonożerne rybcie autorowi tematu chodzi :-)

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

furious tomash pisze:Panowie wiecie jak jest. Może s050197 zauważył u siebie takie zachowanie i dzieli się spostrzeżeniem.
Sami pewnie czytaliście maaasę opinii w sieci na temat "krewetki+...";
O prętnikach np. co wątek gdzieś na forach, to różnie ludzie piszą "będzie atakować" "co ty gadasz nie będzie!", z bojkami to samo :)
Przecież wszelkie "glonojady" czy to otosy czy zbrojniki mają nieprzystosowane pyski do polowania. Co innego pociućkać padlinę :mrgreen: Nie porównujmy tutaj ryb które mogą do pyska bez problemu wsunąć kreweciaka, mam tu na myśli prętniki czy bojkim do glonojadów których pysk jest stworzony do zdrapywania żarełka ;-)

Z żyjątek do krewetek to może by tak ślimory?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

georobert
Posty: 246
Rejestracja: 2012-09-19, 13:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: georobert »

Witam.
Ja mam kilka krewetek yellow w baniaku 140l z 10cm samcem zbrojnika i w ogóle nie zwraca na nie uwagi.
W 30 l mam też yellowy i miałem 4 młode zbroniki (2,5-3,5 cm), i razem żyły w zgodzie.
Ale to krewetki sprzątają całe dno akwarium, nie inne ryby.

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

najlepszym sposobem jest nie wrzucanie tak dużej ilości pokarmu do zbiornika...jeśli już tam jest to pozwólny krewetom go zjeść 8-)

jeśli chcemy dodatkowego czyściciela to polecam ślimaki...kiedyś z krewetami trzymałem także otoski i nie zauważyłem by atakowały innych mieszkańców
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
furious tomash
Posty: 362
Rejestracja: 2010-07-25, 17:25
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: furious tomash »

mat114 pisze:Nie porównujmy tutaj ryb które mogą do pyska bez problemu wsunąć kreweciaka, mam tu na myśli prętniki czy bojkim do glonojadów których pysk jest stworzony do zdrapywania żarełka ;-)
nie porównywałem, tylko zaznaczałem, że ile ludzi tyle opinii na forach ;-)
to był ogólny zarys sytuacji forumowych :mrgreen:

Awatar użytkownika
mania56
Posty: 108
Rejestracja: 2013-02-06, 23:27
Lokalizacja: Łask/Łódź

Post autor: mania56 »

Daję krewetki mało jedzenia żeby właśnie nie zaśmiecać. Na ściankach akwarium widać, że tworzą się glony. Dużo jest resztek pokarmów, których krewetki już nie ruszają (przez kilka dni nie chciały zjeść tego co im zostało). Akwarium ma 30l. W ogólnym posiadam 2 młoda zbrojniki (4 cm) - myślałam żeby wpuścić jednego ?

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

ile masz tych krewetek?? bo moze masz z 10-20 i wystarczy im tylko to co znajda w akwarium, nie przejmuj sie tym ze nie jedza, jak zglodnieja to zjedza, ja bym zaczal od podawania jedzenia co 2-3 dni i obserwował reakcje na jedzenie, no i w zaleznosci od jedzenia, usuwal bym ze zbiornika resztki po okolo 2-5h, bo moga narobic Ci bigosu w bance
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

Awatar użytkownika
mania56
Posty: 108
Rejestracja: 2013-02-06, 23:27
Lokalizacja: Łask/Łódź

Post autor: mania56 »

krewetek jak na razie 15 - jutro będę miała kolejne 10

siwy1988_88
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-12, 08:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwy1988_88 »

no to naprawdę się nie stresuj i spróbuj podawać jedzenie tak jak pisałem co 2-3dni jeżeli będą zjadały wszystko w granicach kilku godzin, to zwiększ częstotliwość karmienia.
---------->>>KREWETKOWA ODSKOCZNIA SIWEGO !!! <<<---------
-->> Yellow, Yellow Neon, Super Yellow, Blue Tigery, Deep Blue Tiger,<<--
-->>Blue Velvet, Dream blue rili, Blue Jelly<<--

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”