Morskie

slawomirdyl
Posty: 69
Rejestracja: 2012-01-04, 18:51
Lokalizacja: Pszczółki

Morskie

Post autor: slawomirdyl »

A czemu tu taki marazm w tym temacie :-D Dawajcie zainteresowani pewnie się znajdzie kiku kolegów chętnych i poradzą .
slawomirdyl

piona3
Posty: 143
Rejestracja: 2011-10-25, 18:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piona3 »

Żle panie trafiłeś :mrgreen: W łodzi morszczyzna ?? pozd. ;-)

slawomirdyl
Posty: 69
Rejestracja: 2012-01-04, 18:51
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: slawomirdyl »

piona3 pisze:Żle panie trafiłeś :mrgreen: W łodzi morszczyzna ?? pozd. ;-)

Ach ta dzisiejszy narybek :oops: pozdrawiam kolege :-)
slawomirdyl

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

A tu się nie zgodzę - jest w łodzi trochę `solistów` - tyle ,że z tego co widzę - większość na innych forach - typowo morskich - a szkoda ;/

W każdym razie - 29.02.2012 zalałem jedno ze swoich akwa solą, a - 02.03.2012 wpadło tam pierwsze 11kg żywej skały z indonezji - kolejne 10kg powinno się pojawić w przyszłym tygodniu :)
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

piona3
Posty: 143
Rejestracja: 2011-10-25, 18:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piona3 »

Fajnie by było abyś jakieś fotki zapodał . :-D

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Będzie temacik - wrzuce jutro w Galerie :)
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

slawomirdyl
Posty: 69
Rejestracja: 2012-01-04, 18:51
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: slawomirdyl »

Nie ma problemu Piona czy ja bardzo chętnie coś podpowiemy w miarę wiedzu.
slawomirdyl

Awatar użytkownika
kwes
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-27, 07:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kwes »

Witam mam takie pytanko czy można do morskiego użyć zamiast żywej skały martwy wapień filipiński i go ożywić ewentualnie wymieszać żywą skałe z tą tz.martwą (wapień filipiński) na dno chce użyć żywego piachu
Pozdrawiam Kamil
Kamil tel.512-776-512

Awatar użytkownika
sinclair
Posty: 32
Rejestracja: 2009-03-26, 10:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sinclair »

można, ale większość osób odradza takie rozwiązanie, najlepiej odrazu włożyć docelową ilość żywej skały. Na solniczce ciężko jest oszczędzać ;p

Awatar użytkownika
kwes
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-27, 07:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kwes »

wiem najlepiej by było kupić żywą ale ja na 200l musiał bym kupić jakieś 40kg samej skały po 30 zł to wychodzi 1200zł jeśli komuś zależy na czasie i ma kupe kasy to pewnie go stać ja chciałbym zacząć powoli od tz.zera czyli myślałem o zakupie 40kg wapnia filipińskiego po 7zł czyli 280zł i to orzywić nawet jeśli stabilizacja zbiornika będzie trwała nie jak przy żywej skale 6tyg ale 6 miesięcy pytanie moje brzmi czy da się orzywić wapień filipiński

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Ja na Twoim miejscu wolalbym o slonej dziedzinie rozmawiac na przeznaczonym tematycznie forum.
P.s. Jak nie stac Cie na odpowiedni zakup,to:
-zrezygnuj z akwarystyki
-zmniejsz zbiornik do takich rozmiarow,by bylo Cie stac na "obsadzenie"
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
sinclair
Posty: 32
Rejestracja: 2009-03-26, 10:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sinclair »

da się, ale to nie będzie kwestia 6 miesięcy tylko roku albo więcej. Z tego co wiem to martwa skała w oceanie 'ożywa' po jakis 7-8 miesiącach, w warunkach akwarystycznych ten czas będzie tylko wydłużony.
Zazwyczaj, jeżeli już ktoś się upiera, to daje się jakieś 70% żywej skały i reszte martwej, przy czym nawet w takim układzie nie uniknie się problemów typu glon, problemy ze stabilizacją zbiornika, glon..
Jesli ty planujesz start ze 100% martwej skaly i zywy piach, to zasiedlanie skaly przez faune i flore bedzie trwalo bardzo dlugo (rok moze nawet 2) i nie wyglada to ani ladnie ani nie jest bezproblemowe.

Ja solniczke mialem nie dlugo, ale dlugo sie do zakladania zabieralem i wiem ze kazdy kto zaczyna taka przygode szuka oszczednosci. Wiekszosc niestety po jakims czasie albo kupuje jednak 100% zywej skaly bo jest juz umęczony walką z glonami i innymi problemami, albo rezygnuje.
Poszukaj, popytaj, moze ktos akurat bedzie likwidowal zbiornik, moze uda ci sie taniej zalatwic. Ewentualnie zastanow sie nad innymi proporcjami, na przyklad 50/50 żywa/martwa.

Awatar użytkownika
kwes
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-27, 07:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kwes »

:-> sinclair bardzo dziękuje za odp. więc lepiej poczekam i uzbieram kaskę a może znajdę kogoś kto będzie chciał zlikwidować morskie i odkupie skałę tylko słyszałem że można kupić skałę z likwidacji ale trzeba uważać bo podobno jak ktoś ma ślimaka nagoskrzelego lub strzykwę i mu padnie wtedy taka skał jest już zainfekowana jakimiś toksynami i nie nadaje się do ponownego uruchomienia czy to prawda jeśli tak to jak można rozpoznać taką psełdo żywą skałę :?:
Kamil tel.512-776-512

Awatar użytkownika
kwes
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-27, 07:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kwes »

P.s. Jak nie stac Cie na odpowiedni zakup,to:
-zrezygnuj z akwarystyki

Lukiki
ty to potrafisz zachęcić

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Byc moze nie motywujace,ale prawdziwe.
Podpowiedzialem,tylko dwie drogi.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka Morska”