selekcja RC-> sakura

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

selekcja RC-> sakura

Post autor: mat114 »

Myślał ktoś z was nad selekcją redek aby uzyskać bardziej szlachetną formę tej krewetki?
Czy jest to w ogóle możliwe?
Moje redki są naprawdę mocno wybarwione, samce trochę mniej i nad tym chciałbym popracować, co może być do tego potrzebne?

Wiadomo osobne baniaki, ale ile:d

Czasu mam kilkanaście lat :lol: Chcę to głównie dla własnej satysfakcji zrobić :-)

Proponuję dyskusję :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2011-01-20, 20:02 przez mat114, łącznie zmieniany 2 razy.
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

Co do pierwszego i ostatniego pytania to ja myślałem <lol>

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Już tylko do pierwszego:D
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Przy sakurach chodzi o scalony pigment...jeśli Twoje samice tak właśnie mają to jest sens selekcji...Gorzej będzie z samcami i faktycznie może potrwać to kilkanaście lat ;-)
Do dzieła mat114

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Cóż, z tego co wiem hodowla heteropody od formy dzikiej do sakury trwała mie więcej niż kilka lat, więc nie przesadzajcie. Cała sztuka polega na wyborze rodziców. Polecam artykuł kumaka na temat już istniejących wariacji barwnych heteropod, w tym także uzyskanej przez niego nowej odmiany.
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=2085

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Już podrzucałeś ten artykuł na innym forum, jestem tam pod tym samym nickiem;p Właśnie wybór rodziców jest najtrudniejszy... Oraz strona czysto techniczna... ile baniaków?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Już podrzucałeś ten artykuł na innym forum, jestem tam pod tym samym nickiem;p
Artykuł dobry, to trzeba propagować.
ile baniaków?
Conajmniej dwa małe na wyselekcjonowanych rodziców jedego typu + 2 ogólniki dla ich młodzieży. Wtedy możesz prowadzić dwie równoległe linie i oberwować jakość (typ) ich potomstwa.
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 14:41 przez Witek Miszczak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

tak sobie czytam i nie wierze.... kumak, czyli "stworcza" podpigmentow i innych dziwnych rzeczy jest dla Was wyznacznikiem? powodzenia zatem w brniciu w te brednie :/

"nowa" odmiana kumaka powstala jedynie na skutek stresowych warunków dla krewetek... nie udalo mu sie utrzymac linii wiec o jakiej nowej odmianie mowa? fakt...tak zostala nazwana, ale czy ktokolwiek widzial je na zywo i ktokolwiek wie gdzie mozna je jeszcze zobaczyc?

co do uzyskania idealnych samcow sakur (czyli tych wybarwionych podobnie jak samice) to Krzychu0062 ma rację... bardoz rzadko się takie krewetki widzi a w Polsce to już zupełny rarytas....jak wrócę do domu to powrzucam fotki czerwonych sakur z Singapuru zakupionych u Waldka (Garnelli)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

obiecałem i wstawiam...zdjęcia słabej jakości, ale widać wybarwienie

samiec
Obrazek

samica
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-14, 10:17 przez martinezsanchez, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie, genetyka”