Krewetki Bałyckie

Konkursy , Akcję
ODPOWIEDZ
slawomirdyl
Posty: 69
Rejestracja: 2012-01-04, 18:51
Lokalizacja: Pszczółki

Krewetki Bałyckie

Post autor: slawomirdyl »

ktoś kiedyś coś kąbinował w tym temacie w słodkim ?
slawomirdyl

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

W słodkiej wodzie rady nie dadzą.
Kiedyś czytałem na pewnym forum krewetkowym, ze jeden z hodowców, będąc na Helu parę sztuk sobie złapał w porcie . Z tym, że wziął kilka baniaków, wody morskiej, które w domu przebadał jakie maja parametry, zawartość soli i wtedy starał się wodę , którą miał w domu zasolić , żeby posiadała podobne parametry .

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Zarówno krewetki bałtyckie Palaemon adspersus jak i atlantyckie Palaemon elegans mamy w klubowym rafowym. Łapałem je w zatoce puckiej, gdzie zasolenie jest bardzo nieduże, no ale jednak jest i z tego co wiem to w słodkiej wodzie krewetki te na dłuższą metę nie dadzą rady. Myślę, że idealnie nadają się do małego słonawego. Polecam zwłaszcza ten drugi gatunek, są naprawdę ładne:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 18:56 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Powiedz Kubiszon, jak z ich rozmnażaniem w akwarium? W jakich parametrach je trzymacie?

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Wiesz co, nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nie udało nam się ich rozmnożyć. Nie jestem pewien bo po prostu ciężko jest je obserwować w 1000l akwarium pełnym skały. Widziałem samice z jajkami, ale nie widziałem czy coś z tego wyszło, czy się utrzymało. Może coś tam w skale siedzi i się chowa przed rybami.
O parametry szczegółowe to mogę wypytać, wiem tylko że zasolenie pełne oceaniczne, no i dość ciepło. Pewnie krewety wolałyby ciut chłodniej, ale trzymają się. Jakby co to w te wakacje będę pewnie znowu łapał, mogę połapać dla chętnych więcej:)

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Ja chętni bym je na żywo na Helu poobserwował, i popatrzył jak one tam żyją :) Czysta ciekawość maniaka krewetkowego :))

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Najgorzej się patrzy jak dzieciaki je łapią kilogramami i męczą je we wiaderkach, zabierają też na kwatery wakacyjne.. :-|.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

No niestety, ale z małymi rybami jest podobnie niestety. Chociaż krewetek jest znaaaacznie mniej . Niestety krewetki bałtyckie wypierane są przez atlantyckie.
Myślę, że w wakacje uda mi się pojechać na kilka dni w okolice Helu i poobserwować te piękne żyjątka. Kubiszon mógłbyś powiedzieć , w którym dokładnie miejscu je obserwowałeś?

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

adamozw pisze:No niestety, ale z małymi rybami jest podobnie niestety
Tak właśnie jest,a najgorsze, że rodzice na to pozwalają jak dzieciaki męczą stworzenia, jak rybki z Bałtyku siedzą we wiaderkach, w których nagrzewa się szybko woda od upału,a często też kończą na gorącym piasku, jako rybki piaskowe :-x.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

No cóż, przydałoby się edukować zarówno rodziców jak i małe dzieci , żeby tego nie robiły, ale to jest niestety nie możliwe, bo śpiewka by była, że ryb i krewetek dużo pływa, te pływają przy brzegu to niedługo zdechną ;/
Zafira , a Ty gdzie widziałaś te sceny z krewetkami, to może je znajdę podczas wycieczki w wakacje :)

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Są zawsze w Darłówku, po prawej stronie od latarni morskiej, na plaży z dużymi kamieniami, tam są płycizny i między kamieniami jest mnóstwo krewetek,a dzieciaki z siatkami je łapią. Edukować się nie da, patrzą jak na idiotę, wszystkie dzieciaki, które je łapią mają na to pozwolenie od rodziców,a oni są jak widać inaczej wyedukowani w tej sprawie i wisi im to:-/.
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 21:05 przez Zafira, łącznie zmieniany 1 raz.
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Hmm, no byłem w tamte wakacje dwa razy w Darłówku, ale w zupełnie innych celach, niekoniecznie akwarystycznych, byłem zarówno w części wschodniej jak i zachodniej, rzeczywiście , tam są po obu stronach takie płycizny, szkoda, może wybrałbym się z aparatem i chętnie bym je poobserwował.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

adamozw pisze:Kubiszon mógłbyś powiedzieć , w którym dokładnie miejscu je obserwowałeś?
Najłatwiej je znaleźć albo na słupach pomostów, wybetonowanych zanurzonych brzegach portów lub na dnie na płyciznach zarośniętych łąkami traw lub glonów. Czyli cała zatoka pucka gdzie takie płycizny ciągną się szerokimi pasami wzdłuż brzegów, czy to Jurata, czy Chałupy, czy Hel na pewno będą. Od strony morza chyba trzeba się więcej naszukać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”