[ 224] Pandora by Rafi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

[ 224] Pandora by Rafi

Post autor: RafiLodz »

Miało być 100l ,jest 200 :)

Akwarium - 140x40x40 = czyli 224l powietrza - wody w nim jakieś 180l - oczywiście RO
Żywej Skały - 20kg
Żywy Piach - 9 kg
Sól - IO

- odpieniacz Weipro SA-2013 z pompą Weipro TC-1500
- za falownik robi głowica 1100l/h i teraz wszystko się ładnie otweira, był Resun Waver 15000 i korale się bardzo zbijały,a ukwiały uciekały w cień
- światło na razie cienkie - 2xT5 39W Sylvania - Coralstar Actinic i Aquastar 100000

Generalnie planuję same korale miękkie - na razie mało jeszcze kolorów,ale wszystko z czasem

Życie :
Ukwiał Phymanthus buitendijki
Ukwiał Entacmaea quadricolor - dla Błazenków

Ryba Pterapogon kauderni
Ryba Amphiprion ocellaris - parka Błazenków- czyli `nemo` - 2szt
Jeżowiec Arbacia lixula
Krewetka Stenopus hispidus
krewetka lysmata wurdemanni - 2szt ( dojadą w sobote 31 marca 2012)
Ślimak - 2szt

Korale (w większości szczepki, które dostałem na początek) :
Xenia umbellata
Capnella imbricata
Pinnigorgia sp.
Briareum hamrum
Pachyclavularia violacea
Discosoma sp. 21
Discosoma sp. 12
Protopalythoa sp. 04
Sinularia
I jeszcze mase innych ciągle wyrastających ze skały

Film :
http://www.youtube.com/watch?v=5vHSOZLFrLs

Fotki (kilka na początek) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-27, 21:12 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Nemo się znalazł ;]

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Fajny zbiornik, zapowiada sie całkiem całkiem, niezły klimat choc dośc surowo ;-) cos te fotki jakies mętne wyszły, jedynie jedna jest w miarę wyraźna, albo światło rzucało poświatę. Mało u nas morszczyzny a szkoda. Powiedz mi jak z obsługą czegoś takiego, mówia ze koszt jednego litra bańki morskiej to ok 35zł ( postawienie akwa) a jak potem z obsługa, wyjazdy na urlopy itp ;-) życze powodzenia w prowadzeniu solniczki
Łukasz

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

czekać teraz jak się "zazieleni" :P
masz plan co do docelowego wyglądu/obsady?? czy zależy co się trafi??
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Fajnie ułożyłeś skałę.

Jako cyrkulator masz pompkę 1100 l/h ?????????? od jak dawna ???? jest to masakrycznie mało cyrkulacji jak na baniak długi na 140cm, wiekszość baniaków słodkich ma większy przemiał. Moim zdaniem powinieneś o JVP 102 i to najlepiej 2 sztukach. Jeden resun 15000 rzeczywiście mógł robić dużo szumu, ale 1100 l/h nadaje się do baniaka słodkiego, a nie morskiego.

Światła mało, ale z drugiej strony baniak jest niski. Wymień sobie później na świetlówki 54W,albo 80W, tylko one będą trochę wystawały poza baniak.


LukaszLDZ, koszt baniaka zależy w głównej mierze od zwierzaków jakie będziesz chciał tam trzymać, nie przeliczaj raczej pln na litry bo nie ma to do końca sensu.
Baniak pod miękasy można zrobić całkiem niedużym kosztem, natomiast baniak np. pod spsy i pokolce to już zupełnie inny wydatek.


Jeśli chodzi o obsadę koralową, to idź w stronę jakiś kolorowych zoanthusów, discosom, nie kupuj burych capnelli, sinularii, xeni, sarco itp. , jest masa świetnych grzybków i zoa, a baniak z miękasami mimo obiegowych opinii wcale nie musi być nudny i bury, kwestia tylko doboru korali.
Ostatnio zmieniony 2012-03-24, 21:40 przez Marcinus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RafiLodz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-27, 12:24
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: RafiLodz »

Co do ostrości fotek - to z telefonu - trzeba będzie kupić dobry aparat.
Cyrkulacja - Marcin - wiem - rozmawialiśmy na gg o tym :) - chociaż bardziej myślę o 2szt JVP 101.
Obsada - zgadzam się całkowicie - miękkie kolorowe - bałbym się bawić w twarde - za mało wiem o soli.
LukaszLDZ - koszty - szczerze wyszły dużo mniejsze niż myślałem - wydałem na chwilę obecną niecałe 1500zł (wliczone wszystko - akwa,lampy,sól,filtr,odpieniacze,życie,testy).Same koszty miesięczne jak prąd ,pokarmy, sól,woda RO są nieduże przy takim akwa.Co innego zakup zwierzaków - ale to już indywidualne podejście - rekin to coś koło 8500 :D hyhy
Urlopy ? hyhy - nie wiem co to jest :D

Dołożyłem dwie pompy,ale akwa niskie, długie i skała głównie pod ścianą - straszny wir robiły, dopiero jak stłumiłem jedną - raptem 1400l/h to jest lepiej.Sinularie musiałem przestawić tam gdzie najmniejszy ruch wody - bo cały czas była zbita/schowana i dopiero teraz łądnie się pompuje.
Ostatnio zmieniony 2012-03-28, 09:55 przez RafiLodz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/g1aira (morskie) - zlikwidowane
Boyu MT-402 - miękkie my wifeczki
Reefmax - UNLS (Seriatopora Caliendrum,Seriatopora Hystrix,Montipora Digitata - 3 kolory,Montipora Samarensis,Montipora Foliosa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Zdjęć”