Dziwne wyllinki

ODPOWIEDZ
nemrod
Posty: 177
Rejestracja: 2009-10-17, 04:28
Lokalizacja: Łódź

Dziwne wyllinki

Post autor: nemrod »

Trafiłem na dwie wylinki, o których słyszałem do tej pory, że "to niemożliwe".

1. Wylinka krewetki white pearl z kilkoma jajeczkami w środku zrzuconego pancerza. Z teorii wiedziałem, że krewetka nosząca jajeczka nie przechodzi wylinki.

2. Wylinka raczka z rodzaju Cambarellus. Dorosła sztuka, wylinka prawidłowa z jednym wyjątkiem: w zrzuconym pancerzu jest cały lewy oręż (omijam użycie określenia "szczypce" w liczbie pojedynczej). Raczek zachowuje się standardowo: wybrał sobie zaciszne miejsce, bezpiecznie wypoczywa, broń z prawej normalna, z lewej brak.

Czy czas zmienić zdanie wynikające z teorii, czy teorię znam nie do końca dokładnie?

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

jeżeli chodzi o raczki to tak się dzieje i to nie rzadko, przy następnej wylince odrasta oręż :P
Co by tu napisać... :-P

nemrod
Posty: 177
Rejestracja: 2009-10-17, 04:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: nemrod »

3runer pisze:...przy następnej wylince odrasta oręż :P
Odrasta, nawet rzadko w jednym etapie. Tyle, że do tej pory widziałem odrastanie szczypiec straconych w walce. Od kolegi znam historię raka z tych większych, nie pamiętam gatunku. Samica padła, bo nie potrafiła uwolnić oręża ze zrzucanego pancerza. Kolega zobaczył to, gdy już była martwa. Lekko nacisnął pancerz w przegubie, pękł od razu. A sama sobie z tym nie poradziła.

Mój raczek ODRZUCIŁ całe ramię, tak jak jaszczurki odrzucają w niebezpieczeństwie ogon. Zdziwiło mnie właśnie to odrzucenie, co zresztą - podobnie jak w przypadku jaszczurki - ratowało życie.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

przy akcie kopulacji samiec często wyrywa samicy oręż, moja już ze dwa razy straciła jeden bądź drugie, a teraz sobie śmiga z okazałymi szczypcami :)
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
-Avatar-
Posty: 67
Rejestracja: 2009-07-19, 19:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Avatar- »

A jeśli chodzi o wylinkę krewetki z jajeczkami to u mnie też parę razy zdarzyły się takie rzeczy. Może jakiś czynnik w wodzie lub to co "zeżarła" wpłynęło na zrzucenie pancerzyka w nietypowym okresie?
54l. - Blue Pearl, CRS, CBS
20l. - Yellow, Tiger

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”