Wystawa - konkurs "Rozmiar nie ma znaczenia"

matejko81
Posty: 15
Rejestracja: 2011-03-23, 02:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: matejko81 »

1- zbiornik 1
2- zbiornik 6
3- zbiornik 4

Trudna decyzja. Oceniałem moje pierwsze wrażenie estetyczne a nie to ile ktoś pracy czy kasy musiał w to włożyć. Podobały mi się wszystkie zbiorniki choć najmniej 3 ostatnie. Do osiągnięcia takiego poziomu w moim baniaczku jeszcze daleko ale cały czas kombinuję i uczę się. Nie chciałem rozgrzebywać dyskusji a mimo wszystko to zrobiłem może to i dobrze :-). Tylko cały czas nie dostałem odpowiedzi czy w 4 jest to podłoże sery i czy można je zastosować tak jak tam bez żwirku? jak wychodzi ono w porównaniu do AquaSubstrate II? Bo czeka u mnie kostka do zalania a chciałbym poeksperymentować z innym podłożem.

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

1- zbiornik 2 (za zdrowo wyglądające rośliny i dziki aranż, który od razu przykuł moją uwagę)
2 - zbiornik 4 (zauroczyła mnie ta roślinka co wygląda jak drobniutka karbowana kryptokoryna, na prawdę długo nie mogłam oderwać od niej oczu, ponadto zbiornik ma taki fajny tajemniczy klimat - tylko przycięłabym ten ciemny mech z przodu)
3 - zbiornik 6 (piękne mchy, drobne gałązki dodają delikatności podstawie z kamieni, ... tylko te oklepane neony... eh ;-) )

Bardzo w moim typie był również zbiornik nr 9. Brakowało mu tylko jakiegoś naprawdę ciekawego, jaskrawo ubarwionego zwierza.

Ja, jak zobaczyłam zbiornik nr 5 to pierwsze co przyszło mi na myśl "o nie, znowu ten sam schematyczny aranż, ile razy można powielać to samo, nuuuuda" Ale dla osób, które na co dzień nie przeglądają akwarystycznych galerii i wyników konkursów, to na pewno te zbiorniki były bardzo ciekawe.
Ostatnio zmieniony 2011-06-07, 08:45 przez nefrete1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

nefrete1 pisze:zauroczyła mnie ta roślinka co wygląda jak drobniutka karbowana kryptokoryna,
Crinum calamistratum

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

nefrete1 pisze:Ja, jak zobaczyłam zbiornik nr 5 to pierwsze co przyszło mi na myśl "o nie, znowu ten sam schematyczny aranż, ile razy można powielać to samo, nuuuuda" Ale dla osób, które na co dzień nie przeglądają akwarystycznych galerii i wyników konkursów, to na pewno te zbiorniki były bardzo ciekawe.
Wręcz odwrotnie Iza,takie zbiorniki miały uznanie osób właśnie na co dzień przeglądających galerie,bo wiedzą co jest ''modne''.
Schematy,hmm...w zasadzie one są bardzo ważne,by móc bardzo dobrze odwzorować dany styl,ale tak jak napisałaś ile można,to powielać,to faktycznie wieje nudą,ale okazuje się,że można aż do znudzenia.
nefrete1 pisze:tylko te oklepane neony... eh ;-)
Założenie było bardzo proste full kontrast całego zbiornika,także nawet z oklepanymi zadanie zostało wykonane poprawnie :)
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

Lukiki pisze:
nefrete1 pisze:tylko te oklepane neony... eh ;-)
Założenie było bardzo proste full kontrast całego zbiornika,także nawet z oklepanymi zadanie zostało wykonane poprawnie :)
Zgadza się, i dlatego cały zbiorniczek bardzo mi się podobał.
Awersję do neonów mam już od pewnego dłuższego czasu. Po prostu są wszędzie i już mocno mi się znudziły. To tak jak z nową piosenką Bruno Mars'a, która bardzo wpada w ucho, bardzo się podoba, ale ponieważ wszystkie stacje zaczęły ją grać non stop i na okrągło to już ma się jej dosyć i zmienia się stację po kilku pierwszych taktach.
Ale to moje głupie zboczenie i niech nikt się tym nie sugeruje :-P

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

matejko81 pisze:Tylko cały czas nie dostałem odpowiedzi czy w 4 jest to podłoże sery i czy można je zastosować tak jak tam bez żwirku?
To spiek kwarcowy z dodatkiem żelaza. Obojętny dla wody, ale zawiera igły, więc przy grzebaniu można się nadziać. Już mi się kończy, paczkuje to pan geolog z Wrocławia. Może zamówię partie minimalną (ostatnio to było 0,5 t, ale może spadło ;-) )
Dziwi mnie to, że komuś się 4. podobała, skoro większość obsady siedziała w krzakach, a światłość była połowiczna. Ale to miłe. Proszę dalej wychwalać - rabaty czekają!

IMO fajnie byoby poznać punktację sędziów dla wszystkich zbiorników, a nie tylko miejsca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Konkursy”