[162L][Roślinne II ] - Zbigniew Pracki

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

[162L][Roślinne II ] - Zbigniew Pracki

Post autor: Zbyszek17 »

Akwarium - 162l - 90x40x45[center][/center]Podłoże - Oliver Knott Nature Soil normal - 20l[center][/center]Oświetlenie - lampa DIY 3x39W - 2x Philips Master TLD865 + 1x Arcadia Plant Pro - sterowane programatorami Theben[center][/center]Ogrzewanie - grzałka Sera 100W[center][/center]Filtracja - Eheim Ecco Pro 2034 / gąbka, włóknina, biobale / deszczownia + Eheim Professionel 3 2073 / Ehfisubstrat, Ehfilav / szklany wylot Lilly pipes[center][/center]Nawożenie CO2 - butla 1,5kg, elektrozawór Aqua Medic, reaktor Sera flore 500[center][/center]Nawożenie - sole KNO3, KH2PO4, K2SO4, MgSO47H2O, Bactozym, EC Easy Life, mikro TPN, Seachem Iron, kapsułki Ferka Stemma[center][/center]Flora[center][/center]- Didiplis Diandra[center][/center]- Rotala rotundifolia indica[center][/center]- Rotala macrandra green[center][/center]- Rotala wallichii[center][/center]- Rotala sp. "Wietnam"[center][/center]- Rotala verticillaris / Pogostemon erectus /[center][/center]- Micranthemum umbrosum[center][/center]- Blyxa japonica[center][/center]- Eustralis stellata[center][/center]- Bolbitis heudelotii[center][/center]- Microsorum narrow Thin Leaf[center][/center]- Ludwigia repens[center][/center]- Ludwigia brevipes[center][/center]- Proserpinaca palustris[center][/center]- Bacopa crenata[center][/center]- Myriophyllum mattogrossense[center][/center]- Staurogyne sp.[center][/center]- Anubias nana petite[center][/center]Fauna[center][/center]- 5x Otocinclus affinis[center][/center]- 2x Poecilia latipinna[center][/center]- 6x Gupik endlera[center][/center]Strona techniczna[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[center][/center]Zbiornik godzinę po zalaniu[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-25, 12:30 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yorki111
Posty: 783
Rejestracja: 2008-06-27, 11:37
Lokalizacja: Zalew
Kontakt:

Post autor: yorki111 »

Ale wyczebista szafeczka :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
pyrkosz61
Posty: 72
Rejestracja: 2008-12-29, 19:18
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pyrkosz61 »

Właśnie , było szafki nie pokazywać , bo wygląda super poukładana. ;-) ;-)
Akwarium na razie musi ją gonić ale to się niebawem stanie.
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

pyrkosz61 pisze:Właśnie , było szafki nie pokazywać , bo wygląda super poukładana.
Zadowolony jestem bo wszystko mam w jednym miejscu pod ręką.
pyrkosz61 pisze:Akwarium na razie musi ją gonić ale to się niebawem stanie.
Baniak ma 1 dzień więc wygląda na tyle ile ma :lol: Drobne detale jak dolanie wody, założenie tła będę miał na uwadze jako priorytet. Część roślin czekało cały tydzień / tu wielkie podziękowanie dla Zafiry / bo bardzo ważne sprawy nie pozwoliły mi na jego rozruch. Widzę że ten okres przetrwały dobrze i nie będzie chyba żadnych niespodzianek.

Awatar użytkownika
illuminatebaby
Posty: 298
Rejestracja: 2010-08-12, 20:36
Lokalizacja: Łódź-Górniak

Post autor: illuminatebaby »

akwa nieźle się zapowiada, ale szafkę to ja se też taką zrobię hehe
96l Towarzyskie
25l Krewetkarium RC

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

No ciekaw jestem jak,to za miesiąc będzie wyglądać.

Szafeczka pierwsza klasa,schludnie,logicznie,profesjonalnie.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Superowo Zbyszku pomyślałeś nad wystrojem akwa-ten korzeń i kamyczki skromne acz świetnie się komponują ze sobą. Ciekawi mnie zachowanie substratu O.Knotta, tzn. jak będzie oddawał to, czym jest "naszpikowane" i jak z rozpadaniem się granulek?
A roślinki musiały przetrwać ten okres przed posadzeniem, przecież pochodzą z b.dobrej hodowli ;-) Trzymam kciuki za przyszły busz i będę śledził rozwój Twego akwa...Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Dzięki wszystkim, widzę że szafka robi furorę i nie ukrywam że jestem z niej bardzo zadowolony.
krzych0062 pisze:Superowo Zbyszku pomyślałeś nad wystrojem akwa-ten korzeń i kamyczki skromne acz świetnie się komponują ze sobą.
Krzysiek, znasz moją sytuację i powód tego co jest. Nie mogłem już dłużej czekać i skleciłem to co widać. Miały być inne kamory, inny aranż, wynikła niespodziewana sytuacja życiowa i skończyło się na tym co widać
krzych0062 pisze:Ciekawi mnie zachowanie substratu O.Knotta, tzn. jak będzie oddawał to, czym jest "naszpikowane" i jak z rozpadaniem się granulek?
Ostatnie dwa baniaczki robiłem na czymś podobnym i bardzo sobie chwalę. Czas oczywiście pokaże jego walory.
krzych0062 pisze:A roślinki musiały przetrwać ten okres przed posadzeniem, przecież pochodzą z b.dobrej hodowli
Oczywiście, to zaznaczyłem wyżej. Kombinowałem jak mogłem aby je przetrzymać jeszcze tydzień i myślę że jest dobrze.

Awatar użytkownika
krzych0062
Posty: 1607
Rejestracja: 2009-09-16, 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzych0062 »

Zbyszek17 pisze:krzych0062 napisał/a:
Superowo Zbyszku pomyślałeś nad wystrojem akwa-ten korzeń i kamyczki skromne acz świetnie się komponują ze sobą.
Krzysiek, znasz moją sytuację i powód tego co jest. Nie mogłem już dłużej czekać i skleciłem to co widać. Miały być inne kamory, inny aranż,
Zbyszku... doskonale wiem, że miało być inaczej i co było powodem takiego a nie innego wystroju... :oops: Ale tak, jak również rozmawialiśmy mamy bardzo podobne upodobania co do wystroju akwa...Początkowo jest w nim kilka korzeni, kamieni, które stopniowo są wyciągane i w ich miejsce sadzimy kolejne gatunki roślin...Bo "roślinny busz" to nasz bzik ;-) :-P
Zbyszek17 pisze:Ostatnie dwa baniaczki robiłem na czymś podobnym i bardzo sobie chwalę. Czas oczywiście pokaże jego walory.
Poczekamy...zobaczymy...czy ten substrat będzie tańszą, ale wcale nie gorszą alternatywą w stosunku do produktów ADA :-)
Zbyszek17 pisze:Oczywiście, to zaznaczyłem wyżej. Kombinowałem jak mogłem aby je przetrzymać jeszcze tydzień i myślę że jest dobrze.
Powiem, że wyglądają jak w dniu zakupu, nic nie ucierpiały ;-)

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

krzych0062 pisze:Początkowo jest w nim kilka korzeni, kamieni, które stopniowo są wyciągane i w ich miejsce sadzimy kolejne gatunki roślin...Bo "roślinny busz" to nasz bzik
Oczywiście, jak znam życie to ciągle będę coś przesadzal, dosadzał, szukał nowości itd.
krzych0062 pisze:Powiem, że wyglądają jak w dniu zakupu, nic nie ucierpiały
Część ucierpiała, część była z moich dwóch baniaków z "doświadczenia" i tak wspólnymi siłami starczyło na całkiem niezłe obsadzenie zbiornika.

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

Zbyszek17 pisze:tu wielkie podziękowanie dla Zafiry / bo bardzo ważne sprawy nie pozwoliły mi na jego rozruch. Widzę że ten okres przetrwały dobrze i nie będzie chyba żadnych niespodzianek.
Jest mi niezmiernie miło, dziękuję również :-) .Wiem,że ten zbiornik będzie bajkowy, tak jak wszystkie Twoje akwaria, nie może być przecież inaczej. Najbardziej podziwiam wybarwienie roślin, jakie udaje Ci się uzyskać, bo ich kondycja w Twoich zbiornikach nie podlega dyskusji.
Będę z zaciekawieniem śledziła temat rozwoju tego akwarium.Pozdrawiam ;-).
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Witam.[center][/center]Dzisiaj była podmiana 40% + dawka Microbe-Lift Special Blend. CO2 i potas podawane od pierwszego dnia. Światełko pełna moc ale od 6 godzin / codziennie dodaję 15 minut /[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
blue3003
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-13, 21:13
Lokalizacja: Andrespol k/Łodzi

Post autor: blue3003 »

Może to głupie pytanie (ciągle zdobywam nową wiedzę w tym temacie) po co dałeś 2 filtry?

Poza tym od razu widać rękę fachowca ;-)

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

blue3003 pisze:Może to głupie pytanie (ciągle zdobywam nową wiedzę w tym temacie) po co dałeś 2 filtry?
blue3003, pytanie głupie nie jest, a powiedziałbym że nawet bardzo trafne. Ja w swoich zbiornikach zawsze stawiałem na dobrą i wydajną filtrację / zawsze Eheim x 2 /. Jeden filtr służy jako biologiczny drugi jako mechaniczny / choć on też staje się poniekąd biologicznym ;-) / W mechanicznym stosuję tylko biobale, gąbkę i włókninę i mogę go czyścić częściej bez obawy na cały cykl z bakteriami nitryfikacyjnymi. Sprawa druga, mając 2 filtry czyścimy je w różnych od siebie okresach więc znikają w/w obawy.


ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”