126 l [Moje akwarium] - Zbyszek17

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

126 l [Moje akwarium] - Zbyszek17

Post autor: Zbyszek17 »

Akwarium 80x45x35[center][/center]Oświetlenie-4x18W / Philips 2x 865 2x Aquarele /10 godz.[center][/center]Filtracja-2xEheim 2224+2211 / keramzyt+biobale+ceramika /[center][/center]Ogrzewanie-Sera 100W / temp.26*C /[center][/center]Nawożenie CO2-podawane na wylot filtra 1bąb./sek butla wysokociśnieniowa [center][/center]Woda podmiany-20% tygodniowo RO+kranówa GH 6,KH 4,pH 6.8,NO3 10,PO4 0.3,Fe 0.1-0.3 [center][/center]Nawożenie wody-TMG 1ml/dziennie + PG ferro 0,5ml/dziennie + KNO3 , KH2PO4 / zależy od potrzeb + K2SO4 / do podmian dawka dająca 20 ppm /[center][/center]Podłoże-Floran + żwirek kwarcowy + kulki gliniane[center][/center]Flora[center][/center]-rotala rotundifolia,r.macrandra[center][/center]-microsorum pteropus,narrow,windelov,philippine[center][/center]-cryptocoryne nana[center][/center]-sagittaria subulata[center][/center]-blyxa japonica[center][/center]-mayaca fluviatillis[center][/center]-bolbitis heudelotii[center][/center]-echinodorus aquartica[center][/center]-didiplis diandra[center][/center]-ludwigia arcuata[center][/center]-limnophila aromatica[center][/center]-lomariopsis lineata[center][/center]-mchy / creeping,weeping,taiwan,chrismans moss /[center][/center]Fauna[center][/center]-otocinclus 6[center][/center]-tęczanka neonowa 3[center][/center]-neon czerwony 12[center][/center]-ancistrus sp. 2[center][/center]-kosiarki 3[center][/center]-poecilia latipinna 2[center][/center]-krewetka amano 3[center][/center]-kirysek panda 2[center][/center]Witam wszystkich użytkowników forum . Jestem tu po raz pierwszy i jest to moje pierwsze akwarium po wielu latach przerwy / powróciła dawna pasja /Akwa ma około 2 miesięcy od założenia i postanowiłem poddać je ocenie na forum. W przyszłości mam plany na inny aranż ale na razie mam to co widać. Ogólnie jestem zadowolony bo rośliny rosną dobrze /bąblują/ i zdrowo wyglądają .Przyjmę z powagą każdą opinię .Pozdrawiam Zbyszek17[center][/center]Obrazek
Obrazek[center][/center]Obrazek
Obrazek[center][/center]Obrazek
Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-05, 15:12 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2008-05-14, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Witam
No, no. Akwarium całkiem ładne zwłaszcza, że jak mówisz to pierwsze po wielu latach.
Jednak mix rybno-roślinny trochę psuje cały efekt. Akwarium nie za duże, a gatunków roślin od groma, to samo z rybami. Osobiście ograniczyłbym ilość gatunków ryb i roślin.

Ogólnie bardzo pozytywne odczucia. Gratuluje i oby tak dalej.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

No No bardzo estetyczny baniak, po prostu cud miód :)
Bardzo mi się Podoba, duża różnorodność gatunków ryb i roślin-o to właśnie chodzi :)
8-) 8-) 8-)
Duży + ode mnie ;]

pzdr
Ostatnio zmieniony 2008-05-23, 13:02 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Ryb faktycznie za dużo ale zawsze można zrobić selekcję . Co do ilości gatunków roślin to dlatego, że chcę sprawdzić które w przyszłości najbardziej przypadną mi do gustu / pod względem szybkości przyrostu , wyglądu , wielkości i efektu /. Na pewno w niedalekiej przyszłości będzie nowy aranż i wtedy wyciągnę wszystkie uwagi i spostrzeżenia .[center][/center]Co do nawożenia też taką metodą doszedłem do dobrych efektów / wszystko rośnie zdrowo i co najważniejsze bez glonów / a o to w tym wszystkim chodzi .
Ostatnio zmieniony 2008-05-23, 18:10 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz.

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Zbiornik miły dla oka i kolorowy.
Bardzo dobrze poradziłeś sobie z rozmieszczeniem roślin co jest chyba jednym z najtrudniejszych elementów w akwarystyce.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Witam.[center][/center]Dzięki za miłe słowa , na pewno to mnie zmobilizuje do większych wyzwań . Zresztą w niedalekiej przyszłości zamierzam zrobić nowy aranż .[center][/center]Ostatnio trochę zmieniam wystrój / zrezygnowałem z ludwigii arcuata na rzecz szybko rosnącej limnophila aromatica /.[center][/center]Będą nowe fotki.
Ostatnio zmieniony 2008-05-26, 19:19 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Witam.[center][/center]Obrazek
Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek
Obrazek[center][/center]Akwarium po kilku małych zmianach / w miejsce Ludwigii arcuata wsadziłem Limnophilę aromatica /, a to dlatego że ludwigia bardzo szybko rozrastała się na boki .[center][/center]Jak narazie jestem zadowolony z przyrostu i wyglądu moich roślin / napewno będą kolejne zmiany /[center][/center]Muszę jeszcze popracować nad jakością zdjęć bo w tym temacie jestem zielony / i mam słabej jakości aparat /

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Albo mi się wydaje albo musisz poprawić oświetlenie ;] albo to wina aparatu, ale całość tak jak już mówiłem b.db :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-05-29, 07:49 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Witam.[center][/center]Oświetlenie mam zrobione tak że oświetla równomiernie całą powierzchnię,a wina prześwietlonego zdjęcia to niezauważony błąd / odbłyśnik na ostatniej świetlówce przy przesuwaniu belki obrócił się trochę i powstała na zdjęciu u góry poświata / [center][/center]Ale bardzo dobrze że zauważasz takie szczegóły / fotograf ze mnie kiepski /[center][/center] Moja belka oświetleniowa / 4x18 - stateczniki elektroniczne /[center][/center]Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

;-) no to widzę oświetlenie bez zastrzeżeń ;]

Jeszcze zwróciłem uwagę, że masz duży tłok w środkowej części aqua zaś przy

powierzchni pustka :P sądzę, że powinieneś zainwestować w jakieś rybki "pyskogórne" xDD

Taka jest moja skromna opinia :D :oops:

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Na razie nie chcę już innych ryb / w tej chwili mam za duży mix-rybny / ale jak będę robił inny aranż na pewno będą zmiany .[center][/center]Teraz całą uwagę poświęcam roślinom , bo na tym będzie się opierał mój przyszłościowy zbiornik .
Ostatnio zmieniony 2008-05-29, 07:53 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Aha rozumiem :] już nie mam więcej zastrzeżeń ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-05-29, 07:53 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Roślinki masz w bardzo dobrej kondycji, tylko pozazdrościć.
Też staram się obsadzać zbiorniki dużą ilością roślin w celu sprawdzenia które mają jakie wymagania i jak rosną, to chyba najprostszy sposób na dopasowanie roślin do swoich zbiorników.
A co do jakości zdjęć to nie przesadzajmy są na przyzwoitym poziomie.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

[center][/center]Dzięki za komentarz.[center][/center]Dobrze robisz z dopasowaniem roślin na zasadzie obserwowania przyrostu , barwy , wielkości oraz wyglądu wizualnego.[center][/center]Wiadomo każdy zbiornik to inne warunki , nawożenie , światło i w każdym mogą rośliny inaczej egzystować . Sam sobie dobierzesz najlepsze opcje i stworzysz własny aranż . Życzę powodzenia i zadowolenia z tego co się samemu stworzyło .

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Fajne akwa, bardzo mi się podoba, szczególnie roślinki które wg, mnie super rosną (jeśli udaje ci się utrzymać blyxe to jesteś dla mnie guru). Oby tak dalej

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”